Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odzyskanie czy zmiana hasła do Mój Orange


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Odzyskanie czy zmiana hasła do Mój Orange

► Temat został przeniesiony z kategorii Społeczność. (Zawierał etykiety: pomysły, zasady) - Moderator Wiktor ◄

 

Na kanwie tematu dotyczącego wylogowywania z Nasz Orange, wskutek przejściowego problemu z zalogowaniem, naszła mnie myśl, że należałoby przedyskutować kwestię przywrócenia dostępu. Jest strona "odzyskiwanie hasła", która de facto proponuje jego zmianę... chociaż wydaje się mnie, że pozwala ustalić takie samo jak niby zapomniane.

Zwłaszcza wobec dających się wyczytać zastrzeżeń co do "bezpieczeństwa użytkowników" sugeruję przegadanie czy przyjęte rozwiązania są do zaakceptowania, czy może powinny mieć inne rygory.  Na przykład kontrolę identyczności hasła w jakimś zakresie - zakaz powtórzenia przez kilka razy. Nie pamiętam czy system ma jakieś szczególne wymagania co do długości i złożoności hasła np. wymóg użycia co najmniej po jednej wielkiej i małej literze, cyfry, a może też znaku specjalnego... 

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Odzyskanie czy zmiana hasła do Mój Orange

@Misiek62Wiem że system pozwala na  takie samo hasło jakie miałeś wcześniej. To jaki to reset hasła?  Wpisałem takie samo jakie mam obecnie Co ty na to @Artur

Przechwytywanie.PNGPrzechwytywanie1.PNG


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Odzyskanie czy zmiana hasła do Mój Orange

Też wiem @Anonim że można ustawić takie samo hasło jak ostatnio użyte...
Anonim

Nie dotyczy

Odzyskanie czy zmiana hasła do Mój Orange

@Misiek62, skoro dałeś też drugą etykietkę, to wal śmiało z pomysłem. Ja mu "przyklepnę" chociażby dla świętej zasady znaczenia słowa. Nie ma to tamto. Ja też wiem, że przypomnienie hasła można po prostu przepisać, co @Anonim też pokazał.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Odzyskanie czy zmiana hasła do Mój Orange


napisał(-a)

@Misiek62, skoro dałeś też drugą etykietkę, to wal śmiało z pomysłem. Ja mu "przyklepnę" chociażby dla świętej zasady znaczenia słowa. Nie ma to tamto. Ja też wiem, że przypomnienie hasła można po prostu przepisać, co @Anonim też pokazał.


@Anonim  nie bardzo mam sprecyzowane jakich zasad, rygorów oczekiwałaby większość, więc nie zgłosiłem pomysłu, tylko proponuję przedyskutowanie...

Anonim

Nie dotyczy

Odzyskanie czy zmiana hasła do Mój Orange

@Misiek62, jesteś sokolnikiem i wiele nieścisłości wyłapałeś. A to jeden z tych niuansów. Pod niego można by podpiąć minimum norm podlegających przypomnieniu hasła.