Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Witam, od jakiegoś czasu po zalogowaniu do mój orange wyświetla mi się komunikat że muszę się zarejestrować w nowym mój orange, ale nie mam możliwości bo w 3 kroku trzeba podać numer telefonu komórkowego, a ja mam tylko telefon stacjonarny, jak się zarejestrować w nowym mój orange bez telefonu komórkowego?

78 ODPOW. 78

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Wcale nie masz numeru komórkowego?

Ja mam Plusa, i taki podałam w rejestracji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Tylko że ja nie mam żadnego telefonu komórkowego, nawet od innego operatora, nie rozumiem dlaczego Orange tak uzależnia możliwość korzystania z mój orange


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Jesteś ofiarą wykluczenia cyfrowego ;D


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 137
  • 59
  • 0

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Poprostu nie potrzeba mi telefonu komórkowego, wystarcza mi stacjonarny, a Orange powinien dać wybór czy się chce autoryzację przez kody sms, czy przez 6 cyfrowy kod abonencki.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Zgłoś pomysł bo wątek pewnie zaginie.
Anonim

Nie dotyczy

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego


@fHe9z3pnapisał(-a)

Poprostu nie potrzeba mi telefonu komórkowego, wystarcza mi stacjonarny, a Orange powinien dać wybór czy się chce autoryzację przez kody sms, czy przez 6 cyfrowy kod abonencki.


Temat na Pomysł jest, ba można też wiadomość głosową na stacjonarny przesłać, kod liczbowy też, to XXI wiek, więc przeszkód nie widzę.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Wiadomości głosowe nie są przystępne dla większości użytkowników.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Głosowe nie są przystępne? Sugerujesz, że mamy już społeczeństwo obrazkowe co to ani czytać ani słuchać(!) nie potrafi ze zrozumieniem?!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowy mój orange bez telefonu komórkowego

Nie. Raczej system wiadomości głosowych jest minimalny. Jest jeden czy dwóch automatycznych lektorów, jak dla mnie nie najlepszych. Po odłożeniu słuchawki nie ma opcji na ponowienie i odzyskanie komunikatu (przydałby się podobny system jak do odsłuchiwania wiadomości z poczty głosowej). Z uwagi na zniżki telefon stacjonarny w Orange jest często wybierany przez osoby głuche lub słabosłyszące, a odsłuch automatycznego i szybkiego głosu może nie być przystępny. W omawianym wątku związanym z Nowym Mój Orange wymóg posiadania komórki jest związany z otrzymywaniem smsów weryfikacyjnych. Niestety nie wszystkie centrale wysyłają wiadomości głosowe natychmiastowo (w czasie aby nie wygasła sesja w przeglądarce). Ponadto przy telefonie analogowym trzeba być na "miejscu instalacji", nie zrobi się tego na odległość. Kolejna kwestia to właściwej autoryzacji. O ile w przypadku komórek wiele osób ich pilnuje np. przed nieautoryzowanym dostępem domowników/współpracowników w firmie, to bardzo mało osób stosuje dostępne rozwiązania dla telefonów stacjonarnych.
Wszystko można, ale wiele wymaga zainwestowania sporej kasy. A to jednak wydaje mi się, że jest niszowa sprawa. Telefonów stacjonarnych coraz mniej. Więc nie zainwestuje nikt wiele kasy w takie rozwiązania.