Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo


@bluesmanniaknapisał(-a)

Najwyraźniej twoje dane się rozjechały i są niespójne. I nie pomoże tu żaden konsultant ani technik, bo aplikacje których używają do obsługi systemu nie przewidziały takiego przypadku. Prawdopodobnie pomoże tylko deweloper, który zna system od podszewki (baza danych, tabele, indeksy) i wiedziałby co ręcznie poprawić albo usunąć ale nie wiem czy w Orange takie rzeczy są możliwe do realizacji...


Deweloper? Ja myślałem, że Orange IT Section sam przepisuje system odpowiednio go modyfikując.

Jeżeli jest jak mówisz, to sprawa naprawdę może być przegrana. Bałagan w tabelach jest raczej trudny do ogarnięcia. Może powinni odtworzyć z backupu DB, wrócić do SMO, wykonać porządnie testy na NMO i zrobić migrację od nowa 🙂 ?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo

Nie znam struktury organizacyjnej Orange, nie wiem jaki ma zakres Orange IT Section , ale z tymi backupami to przegiąłeś - dla jednego klienta mają odtwarzać stan sprzed kilku miesięcy?!

Żadne testy tu nie pomogą, takie rzeczy się zdarzają, w każdej bazie, jakiś zanik napięcia, komunikacji, elektrony przeskoczyły nie w tę stronę 😉 Tam wcale nie musi być jakiegoś wielkiego bałaganu, ot - jednostkowy przypadek, ale tego standardowo nie naprawisz, trzeba ręcznie w bazie poprawić.

Oczywiście to wszystko tylko takie gdybania, bo przecież nie znamy żadnych faktów technicznych...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 59
  • 96
  • 0

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo


@bluesmanniaknapisał(-a)

Nie znam struktury organizacyjnej Orange, nie wiem jaki ma zakres Orange IT Section , ale z tymi backupami to przegiąłeś - dla jednego klienta mają odtwarzać stan sprzed kilku miesięcy?!

Żadne testy tu nie pomogą, takie rzeczy się zdarzają, w każdej bazie, jakiś zanik napięcia, komunikacji, elektrony przeskoczyły nie w tę stronę 😉 Tam wcale nie musi być jakiegoś wielkiego bałaganu, ot - jednostkowy przypadek, ale tego standardowo nie naprawisz, trzeba ręcznie w bazie poprawić.

Oczywiście to wszystko tylko takie gdybania, bo przecież nie znamy żadnych faktów technicznych...


Backup dla jednej osoby - wykluczony - jest to jasne jak słońce 🙂 Poza tym to był komentarz z tzw. przymrożeniem oka.
Wydaje mi się, że takich osób z problemami w kwestii NMO jest sporo, również tych co migrowali z sukcesem, ale teraz doświadczają dziwnych anomalii. 

Anonim

Nie dotyczy

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo

@velyaro , jeżeli chcesz, to na PW zalecę Ci coś. Z Twego opisu wynika klarownie, że ktoś, coś po drodze spartolił na Twoim koncie. Jeżeli chcesz i nie boisz się, to usuń konto na MO. Przywrócisz go sobie po upływie 24 godzin i zobaczymy, co jest grane. Konto do logowania na forum pozostaw nie tknięte.

A tak poza tym, to nikt z forumowiczów, którzy nie mają dostępu do Twoich danych, nie zdziała nic. To jest kopanie się z koniem. Wstyd mi osobiście, że jako jeden z wybranych do ambasadorowania jako Heros, a który nie ma nic wspólnego z umową o wynagrodzenie w Orange, tłumaczy się przed Tobą i próbuje ulżyć. Nic nie musiałem, a jednak proszę o usunięcie konta na MO (tylko).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo


@murwiganapisał(-a)

No pewnie.

Miałam na myśli stacjonarne...siedzę w TEPSIE,  Idei ,Neo...obecnie Voip, światłowód i Orange juz ładny czas..., więc wzdycham , gdy monopolista jednak pozwalał porozmawiać ze sobą gratis...

ale wy młodzi panie Piotrze i Arturze takich czasów nie pamiętacie.

W Playu chyba jednak jest BOK darmowy...jak miną okresy  umowne to sie zobaczy...pozdro 🙂


Obecnie zaden operator nie ma darmowej infolinii. Minimalna kwota z jaka sie spotkalem, to obecnie 1,5 PLN za polaczenie (nie za minute), wiec rozmawiajac na infolinii nawet 30 minut nie zaplaci sie wiecej niz 1,5 PLN.

Niektorzy wirtualni ooeratorzy licza sobie 5 PLN. Czy Orange duzo liczy za polaczenie? 

 

Darmowe polaczenia w sieci TP pamietam. Jak ludzie kabelek z osiedla pociagneli z pracownikami do centrali, to tez byly darmowe polaczenia w ranach osiedla i na infolinie.

 

Obecnie mamy takie czasy a nie inne i trzeba sie tez dostosowac. Orange tez nie jest instytucja charytatywna, tylko prowadzi biznes na ktorym zarabia. Uslug tez jest duzo wiecej niz dawne polaczenia glosowe na kabelku.

 

Owszem NMO tez mnie irytuje, bo w apce podawane sa dane i uskugi ktorych nie mam, ale trzeba brac poprawke, bo to wersja testowa. Natomiast NMO przez www dalej mi niedziala juz 4 miesiac i jakos madre glowy programujace platforme NMO do tej pory sie nie uporali. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo

W taryfach na abonament połączenie jest płatne 29 gr/min bez żadnych ograniczeń górnych. Można zapłacić i 50 zł jak i więcej.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo

@Piotrekk85 o ktorych taryfach piszesz, bo w Orange w abonamencie Plan Mobilny i OL oplata wynosila 1,5 PLN za polaczenie. Nie wiem jak w taryfach biznesowych.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo

A możesz podać źródło tych informacji?

 

Np. w Planie Mobilnym nie ma ograniczeń. Źródło https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/40208/fa194a15-0d10-4667-b4d3-514613771026.pdf

 

100.PNG

Podobnie w Love

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11334/f67349b2-b20e-436e-8966-273fb7046cec.pdf

https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11344/8b63c267-af81-45df-b6f4-35b269ac2db6.pdf

 

Jedyne co to można zadzwonić na infolinię biznesową *600 (płatne 1,50 zł za połączenie) i liczyć, że max lub IVR Cię przekieruje na standardowy Contact Center dla klientów indywidualnych. Ale pod koniec roku zaczęli to blokować.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo

@Piotrekk85 zrodlo, to polaczenia na infolinie wykonywane osobiscie. Do abonamentu bylo doliczane 1,5 PLN za polaczenie. W tej chwili nie moge sprawdzic, ale jak juz wroce to sprawdze w Planie Mobilnym (taki mam, z OL zrezygnowalem). Z Twoich infotmacji wynika, ze stawki sie zmienily.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowe Moj Orange- to jakieś szaleństwo

Stawki właściwie nie uległy zmianie. W nowych taryfach są po prostu inne. Od grupy ofert Smart plan LTE chyba się zaczęło 5-6 lat.