Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0.x (Android, iOS, Windows 10 Mobile)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0 (Android)


Wiktor napisał(-a):

Dzięki @GrzeTom74, @irek6311 za te spostrzeżenia, uwagi i opinie Szczęśliwy robot. Nie omieszkam ich przekazać dalej...


A propos pytania: "te kółko to ma pokazywać zużycie pakietu czy ubiegający czas danego pakietu?" - to chyba zależy od tego, co prezentuje dany kafelek (jakiego pakietu on dotyczy). Jeżeli to jakiś pakiet minut (np. na połączenia ze stacjonarnymi) - to wtedy pokazuje on zużycie minut [widoczna jednostka: min], a jeżeli pakiet danych (np. 2 GB na 30 dni) - to wtedy prezentuje zużycie tych właśnie danych [widoczna jednostka: GB].

Natrafiliście na kafelek bez jednostki?


Wartość środków czyli internetu, minut czy ilość smsów pokazuje liczbowo i ... zapewne miało także pokazywać poprzez niby kółko szare.

Tylko w Orange POP nic nie pokazuje, więc trudno zgadnąć co autor miał na myśli 😀

Np:

2017-09-13 16.44.39.png

Natomiast inną sprawą jest czas ważności pakietu który wyrażony jest w dniach i jest też ważny.

Mi chodziło o to, że skoro liczba określa stan środków  ( w GB, minutach czy ilościach sms) to po co dublować informację tą samą tym nieszczęsnym niedziałającym teraz kółkiem :).

Wtedy te kółko niech pokaże czas ważności pakietu (dni) - nie mylić z czasem wartości środków pakietu minut 😁

 

Ale to tylko takie przemyślenia i się nie upieram.

Natomiast jeśli już to kółko szare jest to niech coś pokazuje kiedyś albo ...je usunąć i mniej roboty będzie dla Was 😨


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10922
  • 150

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0 (Android)


GrzeTom74 napisał:

Mi chodziło o to, że skoro liczba określa stan środków  ( w GB, minutach czy ilościach sms) to po co dublować informację tą samą tym nieszczęsnym niedziałającym teraz kółkiem :).

Wtedy te kółko niech pokaże czas ważności pakietu (dni) - nie mylić z czasem wartości środków pakietu minut 😁


OK. Wszystko jasne! Emotikon: Szczęśliwy

Zasygnalizuję to twórcom Emotikon: Bardzo szczęśliwy.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0 (Android)

Fajnie by było jakby te kółko ożyło, minuty i smsy bez limitu to mam na max pomarańcz, szkoda że pakiety GB nie ożywione, dać na początek full/1/2 i 1/3, przecież to nie musi być dokładne w 100% 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0 (Android)


irek6311 napisał(-a):

Fajnie by było jakby te kółko ożyło, minuty i smsy bez limitu to mam na max pomarańcz, szkoda że pakiety GB nie ożywione, dać na początek full/1/2 i 1/3, przecież to nie musi być dokładne w 100% 😉


Hehe no tak wskaźnik graficzny dla pakietów bez limitów to sztuka dla sztuki - zawsze będzie na max - dlatego pewnie tylko on działa, bo jest wyrysowany na stałe bez algorytmu 😂

 

A dla tych bez limitu nie żyje - czekamy aż kiedyś ożyje ... poczekamy, będzie dobrze.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0.1 (Android)

Dla mojego telefonu jest to aplikacja 4.0 a nie 4.0.1

Screenshot_2017-09-14-23-02-44.png

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0.1 (Android)

To widać w Google Play lub w ustawieniach.
Anonim

Nie dotyczy

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0.1 (Android)


Piotrekk85 napisał(-a):
To widać w Google Play lub w ustawieniach.

Tak widać Google Play 

Screenshot_2017-09-14-23-32-24.png


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10922
  • 150

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0.1 (Android)

Widok panelu bocznegoWidok panelu bocznego

 

No tak... To była taka aktualka poprawiająca, korygująca kilka rzeczy. Dlatego dla potrzeb tej poprawki zmieniła się jedynie "cyferka" na trzeciej pozycji. Przy uruchamianiu apka prezentuje tylko dwie pierwsze - stąd te rozbieżności Szczęśliwy robot. Pełną wersję widać już w panelu bocznym.

 

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0.1 (Android)

Mój Orange ver. 4.0.1

Orange POP - pakiet 120 minut jednorazowy

Opis:

Na stronie głównej aplikacji minuty są przedstawione:

Strona_glowna.png

Natomiast po wejściu w szczegóły pakietu pojawia się:

Szczegoly2.png

Czyli 391,1 min 😂

Na stronie www ten sam pakiet ma postać:

Strona_www2.png

Czyli 391 min 6 s.  

 

Pytanie zagadka:

Czy to ma sens i jaki jest przelicznik czasu na liczby do dwóch  miejsc po przecinku?

Niby sekundy nie mają aż takiego znaczenia ale to niezły babol - trochę wstyd.

 

PS: jeszcze jeden ciekawy przykład z innego telefonu 405,73 min. 😁

Inny_przykład.png


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Nowa wersja apki Mój Orange - 4.0.1 (Android)

@GrzeTom74 Wszystko jest dobrze, tyle że jedno jest napisane w sekundach, a drugie jako ułamek. Np. 0,5min (pół minuty) to nie 50 sekund tylko 30s, czyli 0,73 to nie 73 sekundy tylko 43,8s, bo (0,73*60)/100.
Analogicznie (0,1*60)/100 = 0,06.
Ale zgadzam się - powinno być ujednolicone i być tak jak na stronie Mój Orange, czyli minuty i sekundy osobno.

Ja tylko jeszcze pochwalę poprawę szybkości uruchamiania pakietów. Kiedyś musiałem bardzo długo czekać, a teraz klikam "Włącz" i parę sekund później dostaję SMS z informacją o uruchomionym pakiecie. Bez żadnych SMS typu "Przyjęliśmy zlecenie, czekaj 24h....". Nawet apki nie musiałem uruchamiać ponownie żeby zaktualizowały się dane na stronie głównej. Tylko jakby sama apka ładowała się szybciej... 🙂