Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mój Orange - błąd formularza


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Mój Orange - błąd formularza

Witam, 

dzisiaj chciałem uregulować opłaty za moje usługi, otrzymałem popup o przejściu do Mój Orange. Jednak później nie mogłem ustawić hasła do konta. Spełniałem wszystkie wymagania (odpowiednia długość, znaki małe i duże, cyfra), wszystkie wymagania miałem zaznaczone na zielono, ale i tak miałem komunikat o nieprawidłowym haśle.

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Mój Orange - błąd formularza

@MatgorA z jakiej korzystasz przeglądarki ?może jeszcze wyczyść pliki cookies /


Zespół Nasz Orange
  • 2959
  • 12095
  • 151

Mój Orange - błąd formularza

@Matgor

być może ten temat, choć dot. odzyskiwania hasła, okaże się pomocny 🙂


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Mój Orange - błąd formularza

Dzięki @Wiktor, faktycznie miała miejsce opisana tam sytuacja, czyli wymagane są dokładnie 2 cyfry, nie mniej, nie więcej, szkoda, że nigdzie nie ma o tym informacji.

 


Zespół Nasz Orange
  • 2959
  • 12095
  • 151

Mój Orange - błąd formularza


@Matgor napisał

(...) wymagane są dokładnie 2 cyfry, nie mniej, nie więcej, szkoda, że nigdzie nie ma o tym informacji.


Słuszna konstatacja ;-)...
Spróbujemy wyciągnąć z niej na przyszłość wnioski. Bardziej precyzyjny opis by się zdał Bardzo szczęśliwy kot

Anonim

Nie dotyczy

Mój Orange - błąd formularza

@Wiktor, kilka dni temu to skopiowałem przy okazji zmiany hasła. Moim zdaniem, ten trop powinien być  słuszny

link.PNGzmiana hasła.PNG


Zespół Nasz Orange
  • 2959
  • 12095
  • 151

Mój Orange - błąd formularza

Tak @Anonim, dobrze że dodałeś tego screena :). Na pewno przyda się tym, którzy natrafią na ten temat w przyszłości.

 

Ja jeszcze dodam swego rodzaju legendę Szczęśliwy robot:

•    8 znaków – hasło powinno się składać minimum z 8 znaków
•    1 mała litera – w haśle powinna być przynajmniej 1 mała litera
•    1 duża litera – w haśle powinna być przynajmniej 1 duża litera
•    5 różnych znaków – hasło powinno zawierać 5 różnych znaków – nie może być np. AAaaaa11 – jest duża litera, mała litera , cyfra, hasło ma 8 znaków ale nie ma 5 różnych znaków.
•    1 cyfra lub znak specjalny – wśród tych 8 znaków powinna być przynajmniej jedna cyfra lub znak specjalny.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 18227
  • 186

Mój Orange - błąd formularza


@Matgornapisał(-a)

Dzięki @Wiktor, faktycznie miała miejsce opisana tam sytuacja, czyli wymagane są dokładnie 2 cyfry, nie mniej, nie więcej, szkoda, że nigdzie nie ma o tym informacji.

 


@Wiktor  czy @Matgor ma rację, że wymagane są dokładnie 2 cyfry? Czy jednak wymagane jest zróżnicowanie znaków np. liter - jeśli tak, to może warto dopowiedzieć (sprawdzić) czy duża i mała litera (ta sama) są różnymi znakami? Zdaję sobie sprawę że kombinacji spełniających wymagania jest wiele... ale jaki widać po tym i innym dzisiejszym temacie, mimo wszystko dość łatwo jest niby spełniać, a jednak nie do końca, wymagania.


Zespół Nasz Orange
  • 2959
  • 12095
  • 151

Mój Orange - błąd formularza


@Misiek62 napisał:

(..) czy @Matgor ma rację, że wymagane są dokładnie 2 cyfry? Czy jednak wymagane jest zróżnicowanie znaków np. liter - jeśli tak, to może warto dopowiedzieć (sprawdzić) czy duża i mała litera (ta sama) są różnymi znakami? Zdaję sobie sprawę że kombinacji spełniających wymagania jest wiele... ale jaki widać po tym i innym dzisiejszym temacie, mimo wszystko dość łatwo jest niby spełniać, a jednak nie do końca, wymagania.


Niekoniecznie trzeba użyć 2 cyfr (przy definiowaniu hasła). Niestety sam osobiście nie mogę dowieść tej tezy, bo nie mam konta na nowym Mój Orange Emotikon: zakłopotany. Znasz kogoś, kto może to sprawdzić? Emotikon: JęzykEmotikon: Mrugający

 

"A" oraz "a" to dwa różne znaki.

 

[edit]: wg mnie nawet takie hasło:

 

Nowe.MO!

 

powinno wejść 🙂