Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

Anonim

Nie dotyczy

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

@bluesmanniak  może być jedno i drugie, ale trzeba to sprawdzić na serwerze pocztowym, tam widać z jakiego IP do konta @ ktoś się loguje, obstawiam że @ podpięty jako kontakt w Mój Orange, trzeba zlikwidować te konto @ i tyle, jeśli jest płatne to pisemko do Orange pozostaje, by odłączyli @ od cudzego konta.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

Jest kilka niewiadomych, których @mroizo78 nie podał a mógłby sam to sprawdzić. Np. czy z jego konta poszedł jakiś mail potwierdzający do Orange? To oznaczałoby włamanie...

Natomiast nie widzę żadnego powodu, żadnej różnicy w postępowaniu w zależności od tego czy to jest konto płatne czy darmowe - systemowi Orange to rybka, takie same procedury zmiany.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

Z tego, co do tej pory było tu napisane, wywnioskowałam, że na Twój mail nie jest założone konto Orange. Najwyraźniej ktoś w salonie/ na infolinii wpisał zły adres (sama miałam sytuację, gdzie w sklepie przy braniu sprzętu na raty powtarzałam pani literka po literce domenę, a i tak finalnie była źle napisana), Twój mail jest w takim razie podany jako kontaktowy, ale nie do konta. Dlatego nie możesz przywrócić hasła, ale powiadomienia przychodzą. Właściwie, jeśli przychodzą Ci faktury i informacje o wysyłce, to może uda Ci się gdzieś znaleźć numer kontaktowy w tych mailach? Na fakturze są podstawowe dane - imię, nazwisko, adres. Ja bym tak szczerze spróbowała poszukać tej osoby na mediach społecznościowych lub wysłać list do niej, żeby to zmieniła.

Twoje dane nie zostały wykradzione ani nic w tym stylu. Niestety w każdych usługach istnieje taka luka, że możesz podać wymyślony numer kontaktowy lub wymyślony adres e-mail, nawet adres zamieszkania i jeśli autoryzacja nie jest niezbędna, to nie mają obowiązku tego sprawdzać. Właściwie wina jest po stronie osoby, która dostała umowę, a nawet nie przeczytała, co w niej jest zawarte, czy dane wrażliwe i adres mailowy są właściwe.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

Przy zamawianiu produktów (a skoro przysłano fakturę to doszło do zamówienia) brak autoryzacji wydaje się niemożliwy. Dlatego bez dalszych szczegółów od @mroizo78 możemy sobie tylko gdybać...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

No właśnie w mojej sytuacji w jednym sklepie rtv nie miałam żadnej autoryzacji, a w innym miałam. W mojej sytuacji nie dostaję faktur, ale za to o każdej nadpłacie rat bank mnie informuje na maila. Nie musiałam klikać żadnego linku ani podawać nic z smsa. A maila do kontaktu zmieniłam w aplikacji bankowej, też bez żadnej autoryzacji