Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

Napisałem w pierwszym poście że dostałem potwierdzenia złożenia zamówień, wysyłki kuriera i teraz również faktury. Orange wysyła produkty bez zapłaty? Dodatkowo dodam że kiedy próbuję przywrócić hasło za pomocą https://www.orange.pl/twojekonto/odzyskaj_haslo system wyrzuca info że : "Pod tym adresem e-mail nie ma konta w Mój Orange. Wprowadź poprawny adres lub zarejestruj konto. " Więc co to w ogóle za opcja? :catvery-happy:


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

@mroizo78 zależy jaką umowę się wybierze. 

Dostajesz więc na e-maila informacje osoby trzeciej, więc zakładam, że nie kontaktowałeś się z Orange w sprawie swojego e-maila.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

@ketrasaArturW pierwszym poście napisałem ze byłem porozmawiać w salonie z pracownikami orange którzy wypytali mnie o moje dane i powiedzieli "to nie pan zamawiał, proszę ignorować te maile"


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

@mroizo78 

Czy konto masz w Nowym Mój Orange, czy jeszcze w starym MO ?

Do NMO logujesz się za pomocą adresu mailowego, a do Starego tak jak logowałeś się wcześniej czyli bez e-maila


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

@mroizo78 konsultant w salonie powinien inaczej zareagować na taką sytuacje.

Zgłoś tą sprawę na infolinii lub na czacie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila


@Janhalbnapisał(-a)

Zgłoś to koniecznie, a jeśli się będzie powtarzać - może spróbuj zgłosić także na policję: to jest kradzież tożsamości. I przechowuj całą korespondencję na ten temat. Panowie, którzy "kazali Ci to zignorować", powinni się mocno w głowy popukać: jeśli ten ktoś zamówi coś np. na raty i nie będzie ich płacił, po adresie mailowym mogą dojść do Ciebie. Na Twoim miejscu poszedłbym do tego salonu jeszcze raz i poprosił, żeby tę dobrą radę dali Ci na piśmie, z pieczątką i podpisem. Może wtedy by trochę pomyśleli…


fachowa porada Doradcy Orange

no ale przecież badania jakości obsługi są rewelacyjne

dramat co ta sieć odwala i jaka niekompetencja, miałem podobne doświadczenia niestety z jednym wyjątkiem

 

@ketrasaArturnapisał(-a)

@mroizo78 konsultant w salonie powinien inaczej zareagować na taką sytuacje.

Zgłoś tą sprawę na infolinii lub na czacie.

 

@ketrasaArtur  ale po co z tą nie-obsługą rozmawiać, skoro nie umieją tego odpowiednio zakwalifikować, przekazać komuś kto to może sprawdzić itp. Dać wskazówki klientowi, jak w tej sytuacji wskazane jest się zachować, i jakie będą kroki dalej.

Zgłosiłbym to na policję przede wszystkim i przekazał, że Orange "poradziło" to zignorować, podać dane salonu który takiej "porady" udzielił, próbował uświadomić operatora o tym fakcie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

@Tob uważam, że w załatwieniu sprawy e-maila należy starać się dojść do porozumienia z Orange. 

Zgłoszenie sprawy na policję nie jest rozwiązaniem problemu, może nawet zaszkodzić i Tobie. 

Jeżeli sprawa się odpowiednio potoczy, to możesz być wzywany na przesłuchania ipt.

 

Osobiście nie mam ochoty jeździć na komisariat w celu składania zeznań i wyjaśnień, pewnie jeszcze na ustaloną godzinę, wiec będzie trzeba brać wolne.

 

Uważam, że lepszym rozwiązaniem jest przedstawienie sprawy na infolinii lub czacie.

 

Konsultant z salonu nie powinien podawać takich propozycji ignorowania e-maila. Przecież sprawy z otrzymywaniem cudzych danych osobowych jest bardzo ważnym tematem i nie można zostawić od tak ignorując e-maile.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 370
  • 1

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

Z takim podejściem jakie stosuje Orange to można nie wychodzić z domu i mówić do ściany albo lustra, efekt ten sam.  

Jak przyjdzie do spraw windykacyjnych to wtedy dopiero się odpowiednio zajmą i będą mieli ku temu środki i narzędzia. 

Anonim

Nie dotyczy

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

@mroizo78  sprawa z kontem @ jest prosta, jak masz darmowe konto to nic nie zrobisz, tylko własny @ na twoje dane (płatny) można zarządzać, jak masz do konta darmowy @ podpięty, to zmień poprzez czat czy w Salonie na inny, obecny @ i konto pocztowe z nim powiązane usuń.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Ktoś zamawia produkty przez mój orange używając mojego maila

Albo ja tu czegoś nie rozumiem albo wy mętnie tłumaczycie...

Po pierwsze i najważniejsze - czy ktoś się koledze @mroizo78 włamał na konto pocztowe czy tylko podał jego adres mailowy do kontaktu z Orange? Bo to 2 różne sytuacje...