Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 43
  • 0

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?

Witam,

 

Posiadam zarejestrowany numer w Mój Orange, gdzie numer wykorzystywany jest tylko do transmisji danych (karta SIM jest w kamerze) doładowywany co miesiąc.

 

Po każdym doładowaniu stan konta w PLN powiększa się i tu mam dwa pytania...

 

  1. Czy jak nie dokonam doładowania w najbliższym miesiącu (dokładnie pod koniec sierpnia) to PLN przepadają i konto zeruje się?.
  2. Karta SIM jest ważna do 1 marca 2025 r. czy jak nie będę używał karty SIM do monitoringu tylko ją co miesiąc doładowywał to z dniem 1 marca 2025 r. wszystkie zgromadzone PLN przepadną czy pozostaną?.
22 ODPOW. 22

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5954
  • 24220
  • 203

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?.

@asziatko 

Doprecyzuj jeszcze jaka to taryfa i na pewno ktoś cię naprowadzi.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 43
  • 0

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?.

Dokładnie jest to taryfa Orange Free na Kartę. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 654
  • 0

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?.

@asziatkozablokują numer po 24 godzinach. Masz 6 miesięcy na odzyskanie numeru.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?

@asziatko można inaczej skorzystać z dostępnych zasobów kary SIM, jeśli co miesiąc doładowujesz. Za każdym razem wpadają GB z doładowań, jeśli doładowanie w aplikacji, to więcej GB wpada. Uważam, że takie doładowanie nie jest potrzebne. Natomiast, skoro już jakiś czas używasz karty SIM w kamerze, to masz orientację, ile GB zużywa miesięcznie?

Wystarczyło by wtedy doładować konto raz na jakiś czas, przypuśćmy na kwartał większą kwotą i zyskasz więcej czasu na wykorzystanie GB z doładowań.

Warto też skorzystać z usługi: Więcej czasu na internet. Koszt usługi 29 zł i wydłuża ważność konta GB z doładowań i konta głównego o 365 dni. Ponieważ podajesz, że numer masz ważny do 1 marca 2025 roku, to po aktywacji kodem *101*365# wydłuży ważność do 1 marca 2026 roku. Można użyć wielokrotnie kodu, to wydłuży o kolejne lata. Aktywację usługi można zlecić również na infolinii, ale konsultant może maksymalnie trzy razy aktywować.

Ważne, z usługi można skorzystać tylko do 22 sierpnia tego roku. Później zostanie wyłączona, zostaną tylko prawa nabyte. Ważność konta już aktywowanego nie zmieni się.

 

Odpowiedzi na Twoje pytania:

Ad1) Ponieważ konto masz ważne do 1 marca 2025 roku, to nie zasilając konta w sierpniu, pieniące z konta głównego nie przepadną. Tylko zostaje pytanie, ile GB masz zgromadzonych z doładowań oraz ich ważność. Bo jeśli GB z doładowań się skończą lub upłynie ich ważność, to dalsza transmisja danych będzie opłacana z konta głównego. 

Ad2) Jeśli 1 marca 2025 roku konto główne straci ważność, to również nie będzie transmisji danych z kamery, bo karta SIM straci ważność na połączenia wychodzące. Jeśli do tygodnia doładowanie zostanie konto, to środki ma konto główne zostaną przywrócone. Osobiście bym takiego braku doładowania nie opóźniał, bo tam pewnie masz sporo środków, więc lepiej je przeznaczyć na Więcej czasu na internet, i doładować jak się kończą GB z doładowań.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19338
  • 55867
  • 757

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?.


@Glutnapisał(-a)

@asziatkozablokują numer po 24 godzinach. Masz 6 miesięcy na odzyskanie numeru.


We FLEX numer jest blokowany przy braku płatności. W ofercie na kartę traci ważność na połączenia wychodzące, a numer działa dalej, ale tylko na odbieranie połączeń. Najczęścyej jest wtedy miesiąc czasu na doładowanie, aby nie stracić numeru.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 43
  • 0

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?

@ketrasaArtur dziękuje za obszerną wiadomość i wyjaśnienie. Pozwolę sobie zapytać...

 

Wspomniałeś że przedłużenie ważności konta jest możliwe do 22 sierpnia 2024 r. Z przedłużenia można skorzystać trzykrotnie. Czyli jak bym nie przedłużył ważności konta to ważność konta będzie tylko do 1 marca 2025 r.?. Owszem przedłużę (o czym nie wiedziałem że opcja zostanie wyłączona) ważność konta ale zostaje mi tylko zlecić przez infolinię przez Konsultanta z racji że karta SIM jest w kamerze i ciężko by było ją wyjąć i przełożyć do smartfona. 

 

  1. Podczas jednej rozmowy Konsultant może trzykrotnie przedłużyć ważność konta, czy trzy razy trzeba zadzwonić na infolinię do 22 sierpnia 2024 r.?.
  2. Każde jednorazowe przedłużenie konta jest tak jak piszesz do 1 marca 2026 r., a dwa następne przedłużenia są proporcjonalne do 1 marca 2027 r. i 1 marca 2028 r.?.
  3. Żeby przedłużyć konto nie trzeba aktywować usługi Więcej Czasu Na Internet za 29 zł?. 

Na dzień dzisiejszy tj. 11 sierpień 2024 r. mam 307.11 GB może wrzucę screen jako załącznik do posta jak to wygląda w realistyce na koncie Mój Orange. 


Podsumowanie.jpg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 388
  • 1958
  • 3

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?

@asziatko  Slabo coś tu u Ciebie ważności konta mozesz przedłużyć na dwa sposoby a) doładować konto Orange b )wydłużyć więcej czasu na internet wydłuży Ci się bonus za doładowanie na kolejny rok za 29 zl plus ważności konta głównego.U mnie tak to jest w załączniku.


  1. IMG_20240811_103225.jpg
    Pokaż szczegóły
    IMG_20240811_103242.jpg
    IMG_20240811_103258.jpg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 388
  • 1958
  • 3

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?

@asziatko  Nie ćapaj nic przez biuro obsługi przez konsultanta tylko wszystko to rób przez apkę albo przez strone www polecam przez apkę mobilna Mój Orange wiecej bonusów dostaniesz.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 43
  • 0

Doładowywanie Numeru, a Brak Doładowywania Czy PLN Przepadają?

@Luki9 patrząc na Twoje konto - ważność i do wykorzystania już TB to moje przy Tobie jest... no małe.

 

A jak bym kliknął Przedłuż Ważność Środków to przedłużę tylko ważność zgromadzonych środków w PLN czy ważność konta o kolejny rok?.

 

Czyżbyś ważność konta do roku 2023 przedłużał poprzez doładowanie w kwocie 29 zł?.