Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

► Temat został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykiety: klient indywidualny, Orange Światłowód) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam.

Wchodząc stronę z konfiguratorem Orange Love (https://www.orange.pl/love/konfigurator) wyświetlają się błędne informacje wg. których wygląda na to że na mojej ulicy nie ma dostępnych usług światłowodu.
Oczywiście jest to nieprawda, gdyż światłowód jest od około dwóch lat (ja go mam cały czas), wcześniej tego problemu nie było i wszystko działało poprawnie. Gdzie i jak zgłosić taki problem na stronie tak aby to zostało naprawione.

 

Dzwoniłem już na infolinie i byłem odsyłany z jednego działu do drugiego; infolinia sprzedażowa, dział utrzymania klienta (czy jakoś tak), pomoc techniczna i nigdzie nie udało się tego załatwić.Miałem otwarte jedno oficjalne zgłoszenie (zostało zamknięte bez żadnej odpowiedzi oraz oczywiście bez rozwiązania problemu, było też otwarte kolejne tym razem już "nieoficjalne" zgłoszenie (gdyż konsultant twierdził że nie da się na taki problem otworzyć zgłoszenia), normalnie czuję się jak w czeskim filmie.

 

Kilkaset osób na naszej ulicy nie może sobie sprawdzić poprawnej oferty na konfiguratorze Orange Love i nie da się tego w żaden sposób zgłosić !.

 

Ja jestem dosyć cierpliwym człowiekiem ale już za dużo wydałem kasy na dzwonienie po róznych BOKach i infoliniach, gdzie i tak nikt nie umie pomóc w tej kwestii.

 

Może tu ktoś się zainteresuje tym tematem i pomoże.

Pozdrawiam.

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

A nie poprzez stronę www możesz zamówić światłowód?

 

Możesz podac nazwę miejscowości?

Anonim

Nie dotyczy

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

Na stronie https://www.orange.pl/zamawiam-swiatlowod dane są poprawne (tyle że tam nie sprawdzę cen dla orange love) natomiast na stronie https://www.orange.pl/love/konfigurator daen nie są poprawne.

 

Ale właśnie znalazłem sposób jak mogę wymusić poprawne działanie na konfiguratorze Orange Love.

Wcześniej zaczynałem od wpisywania ulicy (jak sugeruje formularz) i miasto samo się narzucało jako sugestia, zatwierdzałem, następnie podawałem numer bloku i w ten sposób konfigurator wyświetlał i nadal wyświetla błędne dane.

Natomiast jeżeli podejdę do tematu inaczej i na formularzu wpiszę najpierw samo miasto i nacisnę enter to formularz się zmienia na trochę inny i wtedy po wypełnieniu danych konfigurator pokazuje dane poprawne :).

Niezłe jaja.

Tak czy owak mam już obejście problemu i mogę sobie sprawdzić ofertę, natomiast jeżeli czyta to ktoś z Orange to nadal sugeruję zajęcie się tym tematem gdyż inne osoby z mojej ulicy mogą nie wpaść na takie rozwiązanie i nie będą w stanie zobaczyć poprawnej oferty dla naszej ulicy.

Pozdrawiam

 

PS. problemy mogą wynikać z faktu iż moja ulica zmienia nazwę (ustawa dekomunizacyjna) i wcześniej na rożnych formularzach Orange pojawiała albo nowa albo stara nazwa, podejrzewam że coś tam w bazach Orange się rozjeżdża i dlatego są problemy.

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

U mnie działa w obie strony ale zawsze powinno się wpisywać miejscowość a nie odwrotnie.

Ty powinien się zająć @Wiktor i przekazać gdzie trzeba.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

Na formularzu w konfiguratorze Orange love jest podane wyraźnie co i w jakiej kolejności należy wpisywać/wybierać: "Ulica, nr. domu, miejscowość".

Zresztą w podobny sposób wyszukiwać można w google maps oraz w wielu innych usługach.

Jest to coraz bardziej popularny sposób wyszukiwania danych, komputery są coraz lepsze, bazy coraz szybsze indeksowania coraz lepsze więc niepotrzebne staje się wstępne zawężanie kryteriów (np. podawanie miasta) wyszukiwania aby ułatwić zadanie bazie danych. 🙂

To są stare zasady, które obecnie powoli odchodzą do lamusa.

Więc nie zgadzam się ze stwierdzeniem że zawsze powinno się wpisywać miejscowość.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

Orange korzysta z kilkunastu baz adresowych i stąd te rozbieżności. Z dnia na dzień się nie zmieni. Jakbyś chciał pomocy, to może jeśli ktoś z Orange podejmie temat - podeślij tej osobie np. na priv konkretny adres.

Poza tym postulat aby na stronie www była możliwość zamówienia każdej oferty w Orange (czy w innej firmie) jest dosyć "dziwny". Obecnie na stronie Orange jest na moje oko koło 10-20% dostępnych promocji.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

A czy ja wspominałem o jakiejkolwiek promocji ???

Mi chodzi o możliwość sprawdzenia podstawowej "standardowej oferty" i ZAWSZE to było możliwe, teraz coś ewidentnie się popsuło w przypadku mojej ulicy.

 

Ponadto nie chce mi się wierzyć że na stronie Orange są informacje o zaledwie 10-20 % promocji, czemu jakakolwiek firma miałaby zaniżać swoje dochody oraz zmniejszać liczbę potencjalnych klientów ukrywając ciekawe oferty i promocje ????


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

Na stronie Orange masz tylko promowane oferty. A nie wszystkie. Można np. w Orange wziąć samą TV ale kosztuje to więcej niż cały pakiet (neo+tv+voip). Więc tego nie znajdziesz - ale jeśli ktoś nie jest w zasięgu żadnej Neostrady a chce akurat tv sat z Orange, to może być oferta dla niego (lub ktoś chce korzystać z tv w innym miejscu niż adres zamieszkania).
Przyczyn jest wiele.

Tu raczej jest błąd w adresie, ale to nie zmienia faktu, że wszystkich ofert nie ma na www.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Błędne informacje w konfiguratorze Orange Love

Zróżnicowania oferty pod różnymi adresami nie mieszaj proszę do tego tematu bo to nie ma najmniejszego sensu, to oczywiste że dla różnych adresów mogą być dostępne inne oferty.

 

Co do ofert niszowych (nikt nie bierze satelity jak ma dostępny światłowód) to może i tak jest że nie są one widoczne ale na pewno nie stanowi to 80-90% oferty, która miałaby być ukryta, jak to sugerujesz.

 

Tak czy owak najważniejsze usługi (a Orange love i światłowód takimi obecnie są) dla danego adresu zawsze były i są dostępne na stronach Orange, dlatego uważam że Twoje stwierdzenie, cytuję:

"Poza tym postulat aby na stronie www była możliwość zamówienia każdej oferty w Orange (czy w innej firmie) jest dosyć "dziwny"."

jest hmmm...  dziwne 🙂 (używając twojego słownictwa).

 

Ponadto twoje wywody nie wnoszą nic konstruktywnego do dyskusji więc na przyszłość proszę zastanów się, zanim coś napiszesz, czy aby na pewno warto abyś poświęcał na to czas... prawdopodobnie mógłbyś w tym czasie trzasnąć gdzieś na forum posta który by komuś pomógł.

Pozdrawiam.