Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja informacji o pakiecie danych w Mój Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Aktualizacja informacji o pakiecie danych w Mój Orange

Witam, opiszę przygodę jak mnie właśnie spotkała odnośnie zagadnienia jak w temacie. 3 dni (4.06) temu dostałem sms-a o tym że wykorzystalem 80% pakietu danych jaki mam w abonamencie. Od razu sprawdziłem na Mój Orange, a tam pokazuje że wykorzystana ilość MB to ok 20%. Zadzwoniłem do konsultanta (dopiero drugi z kolei był w stanie coś sensownego powiedzieć), który posprawdzał coś u siebie i potwierdził że rzeczywiście wykorzyskanie jest takie jak ja widzę i żebym się nie przejmował i że ostrzeżenie zostało wysłane omyłkowo. Dzisiaj (7.06) w południe dostaję kolejnego smsa, że już cały pakiet został wykorzystany i że zostanie włączone kolejne 1 GB za stosowną opłatą i jeżeli tego nie chcę to żebym włączył usługę Nie chcę schodków (ale ani słowa o tym kiedy dodatkowe 1 GB zostanie włączone). Sprawdziłem w momencie Mój Orange i tam widniej ciągle nie wykorzystane 55 MB więc pomyślałem że należy zachować spokój (mimo tego, że po głowie tłuką się myśli jak w 3 nieweekendowe dni gdzie tylko praca, praca i praca mogłem wykorzystać tyle bajtów?), zająć się pracą i pomnażaniem PKB, a usługą zajmę się wieczorem.  Na wszelki wypadek wyłączyłem jednak internet via karta. Jak wróciłem do domu zacząłem grzebać w moim koncie żeby znaleźć opcję włączenie tych schodków. Oczywiście po drodze okazało się że:

-  już dodakowy GB został włączony i kolejne 10zł doliczyło się do rachunku i włączyć skutecznie schodki to ja sobie mogę ale to i tak nic w tym momencie nie da,

- Mój Orange pokazuje 1022 MB (przez 4 godziny po odłączeniu zużyłem 33 MB 🙂 ale ciągle jeszcze mieszczę się w limicie,

- dogrzebałem się także wykazu połączeń internetowych i dziś już pokazało że 2.06 rzeczywiście miałem duże zassanie, którego nawet konsultant nie widział dwa dni później podczas rozmowy ze mną.

 

Jaki morał z tej może przydługiej opowieści? NIe wierzcie tak do końca w słowo pisane pomarańczowym atramentem. Czy ktoś się orientuje czy na WP 8.1 jest jakaś aplikacja, która byłaby bardziej wiarygodna pod względem zliczania wykorzystanych MB niż Mój Orange?

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja informacji o pakiecie danych w Mój Orange

Sęk w tym, że sesje internetowe rozliczane są po ich zakończeniu a sms wysyłany jest online (o ile nie pobierasz dużego pliku lub korzystasz z niestandardowych portów). Więc sytuacja mogła być "normalna", jeśli korzystasz z internetu w trybie ciągłym. Dane na BOK i czy dane na mój Orange mogły być nie odświeżone bo sesja cały czas trwała.

Sugeruje skorzystać z aplikacji czujnik danych. Ew. raz na jakiś czas rozłączyć się z internetem.

Być może pojawił się błąd, ale to jeśli tak uważasz, to złóż reklamację przez mój Orange.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja informacji o pakiecie danych w Mój Orange

Sęk w tym, że sesje internetowe rozliczane są po ich zakończeniu a sms wysyłany jest online (o ile nie pobierasz dużego pliku lub korzystasz z niestandardowych portów). Więc sytuacja mogła być "normalna", jeśli korzystasz z internetu w trybie ciągłym. Dane na BOK i czy dane na mój Orange mogły być nie odświeżone bo sesja cały czas trwała.

Sugeruje skorzystać z aplikacji czujnik danych. Ew. raz na jakiś czas rozłączyć się z internetem.

Być może pojawił się błąd, ale to jeśli tak uważasz, to złóż reklamację przez mój Orange.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Aktualizacja informacji o pakiecie danych w Mój Orange

Nie chciałem wydłużać ale powinienem dopisać, że intgerwaniowałem via czat i mam obietnicę, że dodatkowa opłata zostanie cofnięta. Okaże się przy rachunku. Dam znać.

ps. domyślam sie że mogą byc poślizgi ale zdiwiło mnie że centrala nie widzi więcej niz użytkownik.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aktualizacja informacji o pakiecie danych w Mój Orange

Tak naprawdę podstawą do reklamacji jest faktura. Poczekaj na nią i wtedy podsumuj sobie ilość danych. Rozliczenie nie będzie nigdy online dokładne.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Aktualizacja informacji o pakiecie danych w Mój Orange

Dzięki za przypomnienie o czujnku danych 🙂