Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile

Witam. Można powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Wiadomo, że telefony z Windowsem to nisza a z Win 10  to już całkiem. Jednak wczoraj apka MO bodaj z wersji 3.8 lub 3.9 (nie pamiętam bo za krótko miałem) zaktualizowała się do 4.0.2 O funkcjonalności i działaniu się nie wypowiem bo to jeden dzień.

W niektórych miejscach mam brak danych. Nie wiem czy są w trakcie modernizacji. Trzeba to jeszcze porównać z danymi gdy loguje się z komputera.

U mnie też ostatnio były zmiany bo zmieniła mi się oferta na Orange Love (przy okazji w końcu wydusiłem z pomarańczy VDSL-a (jak chcą to potrafią).  Telefon na kartę zmieniłem na abonament. Zmieniają się (synchronizują) terminy płatności itp. Poczekam, zobaczę.

Mała uwaga. Osoby nie obeznane z apką i działające pod wpływem emocji mogą mieć problem ze znalezieniem opcji kontakt.

 

Po prostu sam fakt aktualizacji w tej sytuacji to jednak bardzo ładny gest.

 

EDIT:

W sklepie Windows pisało wersja 3.9 a w telefonie miałem 3.8.x i nie aktualizowało się aż do obecnej 4.0.2.0 W sklepie windy wisi cały czas opis wersji 3.9

W sklepie na telefonie gdy jestem na stronie apki MO i tapnę Wydawca Orange Polska to sklep pokazuje inne apki Orange. W sklepie na PC ciężko znaleźć tą apkę (wiem, że działa tylko na telefonie) i nie pokazuje innych aplikacji Orange. Można ją tam znaleźć praktycznie tylko przez bibliotekę czy moje aplikacje.

 

14 ODPOW. 14

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 6
  • 0

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile

a zapodasz jakiś link do tego? Myślałem, że już nie będzie wersji dla Windows Mobile?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile

Zaktualizowała się normalnie przez sklep do wersji 4.0.2.

Na lumii 735 chodzi znacznie wolniej od poprzedniej wersji, a już tragicznie wolno przełacza się miedzy kontami. Nawet do pół minuty trzeba czekać - wygląda jakby się zawiesiło.

Na koncie prepaid (Free na kartę) są tylko informacje o ważności konta i stanie złotówek.

Nie pokazuje wcale ile zostało jeszcze interentu w ramach doładowania, ani pakietu internetowego

(na koncie abonamentowym pokazuje wszystko poprawnie).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile


SiemaStachu napisał(-a):
a zapodasz jakiś link do tego? Myślałem, że już nie będzie wersji dla Windows Mobile?

Zaktualizowało się samo jak napisał #gmarek. Jeżeli ktoś nie ma zainstalowanego MO to niech wyszuka w sklepie i instaluje co jest. Prawdopodobnie pobierze nową wersję pomimo opisu do starszej i ewentualnie się uaktualni. Możliwe, że aktualizuje tylko telefony z Win 10 a opis w sklepie jest nieaktualny.

 

#gmarek. Też mam Lumię 735 (Zaktualizowaną do Win 10)

Fakt, że chodzi zdaje się wolniej. Nie wyświetla mi płatności z abonamentu komórkowego (podobnie mam gdy loguje się z PC na konto) i czegoś na górze. Ogólnie mam coś pomieszane na kontach które niby są połączone (raczej tylko styknięte) ale nie wiem jak to ma naprawdę wyglądać. Z jednego loginu raczej powinienem widzieć wszystko a nie skakać po szczegóły do innych kont. Stacjonarne zdaje się działać  poprawnie ale szczegóły komórkowe widzę dopiero po zalogowaniu na konto usług mobilnych. Skasuję konta i założę ponownie. Starszą apką się nie nabawiłem bo trafiłem na zmiany oferty u siebie i zmiany na stronach i apkach Orange więc nie jestem najlepszym źródłem informacji. Na starszej wersji było szybciej i płynniej a tu w niektórych modułach trochę zamula i animacje też dostają czkawki. Łączę się przez Wi-Fi bo zasięg komórkowy z domu tragiczny.

Teraz kończę bo brak czasu. Chciałem jeszcze dodać zrzuty ekranu.


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10889
  • 150

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile

@Leprechaun
zgłoszę tę nieaktualną informację o wersji apki w sklepie Windows. Dzięki, że zwróciłeś na to uwagę :).
Potwierdzam, że 4.0.2 jest przeznaczona wyłącznie dla systemu Windows 10 Mobile. Dodałem już stosowną etykietę do niniejszego tematu.

Fajnie byłoby zobaczyć tutaj załączone przez Ciebie zrzuty :-)... Liczę na to, że jeszcze do nas tutaj zajrzysz i podzielisz się nimi Szczęśliwy robot.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile


Leprechaun napisał(-a):

Nie wyświetla mi płatności z abonamentu komórkowego (podobnie mam gdy loguje się z PC na konto) i czegoś na górze. Ogólnie mam coś pomieszane na kontach...

Mi już od ponad miesiąca wyświetla takie coś zamiast płatności:

Capture001.png

 

Przeinstalowywanie/resetowanie aplikacji nic nie daje.

Na www.orange.pl dane płatności są prawidłowo wyświetlane
poza datami wpływu do Orange (tam od sierpnia wyświetla "-").

Saldo konta jest 0zł - wszystko opłacone bez zaległości.

Przed aktualizacją aplikacji do 4.0.2 było OK.

 

Problem zgłosiłem do BOK mailem. Czekam na odzew.

 

 

Telefon: Lumia 735, Windows Phone 10 wersja 1703.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 22
  • 1

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile

Też tak mam. Czekałem bo chwilę temu robili roszady na forum i stronie (ogólnie systemie). Dzięki za zgłoszenie.

Zostaniemy prawdopodobnie z tym co jest patrząc na ten temat https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Wifi-calling-na-windows-p....

Dobrze, że mamy cokolwiek w tej sytuacji. Jednak gdy apka przestanie działać to wymiana telefonu albo bulimy za kontakt z BOK bo uwagę na zgłaszanie problemów skierowano na apkę Mój Orange. Nie jestem pewien ale diagnostyką łącza robi się teraz tylko przez apkę a przedtem można było z kompa.


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10889
  • 150

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile

Dzięki @Leprechaun, @gmarek że zasygnalizowaliście te problemy z kafelkiem/ekranem 'Płatności'. Przy tego typu sprawach zazwyczaj konieczna jest analiza konta i dostęp do takich danych jak nr usługi, więc bez kontaktu z BOK-iem... ani rusz Emotikon: Mrugający. W każdym razie nasi spece od apki powinni to ogarnąć i nie powinniście "zostać z tym co jest" Emotikon: Język.

 

Portal Mój Orange w równym stopniu jest ukierunkowany na zgłaszanie i diagnostykę problemów co apka Mój Orange. Ja dla przykładu mogę zgłosić usterkę przez portal :):

formularz zgłoszenia usterki Neostradyformularz zgłoszenia usterki Neostrady

 

Być może Ty @Leprechaun masz już dostęp do Nowego Mój Orange (NMO). W takim przypadku na początek zachęcam do zapoznania się z tym wpisem Szczęśliwy robot.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 167
  • 10

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile

U mnie informacje dotyczące płatności w cudowny sposób same "się naprawiły"
- a może nastapiła jakaś interwencja "z góry" bo zgłaszałem sprawę mailem do BOK.

W każdym bądź razie aplikacja teraz działa poprawnie. dla wszystkich moich kont.

 

Zauważyłem jeszcze ciekawą rzecz:
Dopóki mam w aplikacji dodane tylko konta mobilne + prepaidy jest OK.

Jak do tego dodam jeszcze konto z usługami stacjonarnymi to aplikacja zaczyna strasznie mulić podczas przełączania kont - potrafi się zastanawiać przy "zamrożonym" ekranie nawet pół minuty zanim wyświeli listę kont.

Mam trzy konta mobilne + jedno stacjonarne Love (Neo+VoIP+TV).


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10889
  • 150

Aktualizacja MO 4.0.2 w Windows 10 Phone / Mobile


gmarek napisał:

Zauważyłem jeszcze ciekawą rzecz:
Dopóki mam w aplikacji dodane tylko konta mobilne + prepaidy jest OK.

Jak do tego dodam jeszcze konto z usługami stacjonarnymi to aplikacja zaczyna strasznie mulić podczas przełączania kont - potrafi się zastanawiać przy "zamrożonym" ekranie nawet pół minuty zanim wyświeli listę kont.

Mam trzy konta mobilne + jedno stacjonarne Love (Neo+VoIP+TV).


O? Ciekawa obserwacja... Na Androidzie (wersja 4.4.4) przełączenie na konto usług stacjonarnych trwało ok. 15 s - przed chwilą to sprawdziłem.

 

Wiemy już, że jest przewidziana wersja 4.1 dla tego systemu (to a propos obawy: "Zostaniemy prawdopodobnie z tym co jest (...)") Emotikon: Mrugający... Więc zapewne kolejna wersja poprawi apkę pod tym kątem.