Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Anonim

Nie dotyczy

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

IPV6 jest potrzebny, ale zrozumcie, stary sprzęt wciąż działa, nikt ot tak nie zainwestuje sporej sumy na modernizację sieci, biznes zakłada max zysk, jak coś pada to się zmienia na nowe, jak da się z muzeum sprzęt uruchomić to jazda, młodzi myślą że ot tak bo oni mają potrzeby IPV6 wszędzie będzie, czy światłowód podobnie, może jeszcze 5G w 2020 roku nawet na peryferiach małych miast, to już w gestii Świętego Mikołaja 😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Poczytajcie o Historii.

Pierwsze dokumenty RFC opisujące protokół IPv6 powstały w 1995 roku. W latach 1996-2006 w infrastrukturę Internetu wdrażany był projekt 6bone w formie eksperymentalnej sieci działającej w oparciu o IPv6. Po zamknięciu tego projektu niektórzy dostawcy usług internetowych (ISP) rozpoczęli produkcyjne dostarczanie IPv6 tak samo jak obecnie IPv4; spora część użytkowników IPv6 korzysta z tego protokołu za pomocą tuneli wykorzystujących poprzednią wersję protokołu (tzw. tunelowanie IPv6-in-IPv4)

Czyli od wdrożenia minęło 13 lat a my dalej w czarnej d....


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Nie jesteśmy w czarnej d... Bo IPv4 ma się świetnie. Raczej długo jeszcze nie będzie standardem ipv6.

 

I śmieszą mnie osoby, co piszą posty, że wybrali dostawcę tego i tego, bo ma IPv6 XD


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Ja tylko zauważyłem że youtube buforuje znacznie szybciej na ipv6. Również nie ma problemów z portami. Na ipv6 są nieco inne trasy pakietów... problem w tym że pingi są wyższe i to kilkanaście ms bo na samym wyjściu z Warszawy mam 22-25 ms (na ipv4 mam 6-7 ms).

 

Ogólnie nadal lepszym wyborem jest ipv4, minie jeszcze z kilka lat zanim ipv6 będzie standardem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Wooow!!! @nkg753, Dziękujemy za Twój piękny tekst.

A poza tym, to na samo wspomnienie tamtych lat to mi łezki w oczkach zakręciły się....

 

Ela


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Po prostu, niektórzy są niereformowalni. zamiast się rozwijać i korzystać z lepszego nowszego, To wola starsze sprawdzone działające bo poco się uczyć nowego. LENIE


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

IPv6 nie będzie lepsze, dopóki większość sieci nie będzie działać w tym standardzie. Więc nie pisz głupot @emek. Wszystkie zmiany kosztują, a jak chce się mieć jak największy zysk, to póki coś działa, to inne wprowadza się jak najpóźniej. 

 

Dobry przykład masz np. z kartami graficznymi. Co chwilę wychodzą odświeżone kotlety, w wyższych cenach, dające mały skok wydajnościowy. Myślisz, że producenci nie mają przygotowanych kart, które by dały wydajność w grach, w 4k np. w stałych 100-150fps na ultra? Mają, tylko wyciągają ile się da na tym co jest starsze.

 

A z resztą IPv6 nie jest lepsze, ani nie jest gorsze (tzn teraz jest, bo nie działa w nim większość sieci), IPv4 dalej by działało i miało się dobrze w czasie, gdyby nie kończąca się pula IP. Każdy z tych protokołów ma swoje wady jak i zalety, w tym momencie IPv6 ma więcej wad jak zalet jeżeli chodzi o współdziałanie z protokołem IPv4.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 35
  • 43
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@emek pierwszy tunel IPv6 otworzyliśmy w naszym kole naukowym na studiach w 2005 roku.

 

Cóż, tylko świadomym użytkownikom internetu IPv6 jest na rękę. Dla ISP są to koszty modernizacji. Wiele firm zarabia na tym, że użytkownik jest zmuszony do używania ich serwerów jako pośredników. Płaci się kasą albo prywatnością. ZU się cieszy i myśli, że dostał coś za darmo, a ten serwer ma wgląd we wszystkie dane jakie przesyła.

 

Ale jest co raz lepiej. Widzę na forach, że w Orange problemy z IPv6 właściwie się kończą koło połowy 2017 roku. Wyjątkiem jest ten, ale na szczęście wina była po stronie sprzętu końcowego, którego dało się wymienić. W ogóle jaja przy tym były, bo jak mi technicy zakładali ONT żeby Funbox 2.0 można było podpiąć to się przez prawie godzinę użerali z autoryzacją tego ONT, bo "nie możemy nowszego zastąpić starszym" - "ale tak mamy w zgłoszeniu!" 😄

 

https://www.google.com/intl/en/ipv6/statistics.html - trend jest wzrostowy, szkoda że nie ma wykresu dla Polski. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

A jaki ma być trend jak w końcu będzie trzeba przejść na ten protokół? Tylko dzieje się to powoli i nie dziwię się.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Ale wy głupoty piszecie o protokole ipv6, że jest w wersji beta, że nie działa jak trzeba.

Przecież to nie wina protokołu ipv6 w Orange w sieci komórkowej działa bez problemów od dłuższego czasu i jestem z niego bardzo zadowolony. Sieć domowa postawiona też na tym protokole działa bez problemow.

Niestety w światłowodzie jedynym problemem jest Funbox 3.0 sprzęt niedopracowany jak sami napisaliście firmy idą w oszczędności i to jest ten błąd.