Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Naucz się czytać ze zrozumieniem, skopany soft dotyczy NAT'u, pomimo przekierowania portów i DMZ, NAT nadal nie jest OPEN. A ipv6 niweluje ten problem. 

 

A z resztą, szkoda klawiatury.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Czytałam i przeczytałam ze zrozumieniem.

Twoja informacja przyda się i w tym wątku.

Dziękuję serdecznie, @-brtk-

 

Ela


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Chyba nie bardzo, jak tak samo umiesz czytać ze zrozumieniem jak wytłumaczyć po co ci ipv6, to raczej ci nie wyszło.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Dzięki Twojej informacji jest wiadome, że IPv6 troszkę jednak się do czegoś przydaje. No i sam sobie troszkę wytłumaczyłeś. Ja tłumaczyć Ci nie muszę, natomiast za informację podziękowałam.

 

Ela


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Przepraszam, a czy przypadkiem nie jest tak, że ci którzy mają sam internet, to tym osobom się nie zmienia to ipv6 tj nie wyłącza się, a Ci co mają dodatkowo usługę TV oraz voip zmienia się login na ipv4... bo np karma czy protokół voipowy lepiej współpracują z ipv4....?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


@CyberMychanapisał(-a)

Przepraszam, a czy przypadkiem nie jest tak, że ci którzy mają sam internet, to tym osobom się nie zmienia to ipv6 tj nie wyłącza się, a Ci co mają dodatkowo usługę TV oraz voip zmienia się login na ipv4... bo np karma czy protokół voipowy lepiej współpracują z ipv4....?


Ale ja nic więcej nie mam, mam tylko sam Internet przez Światłowód. Bez żadnych innych Usług.

I u mnie znika. Więc?

 

Ela


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

Mam ten sam problem i każdy rozkłada ręce.

Rok temu podpisałem umowę na światłowód wszystko było by dobrze gdyby nie to że od początku chciałem korzystać z usługi ipv6 niestety funbox 3.0 który dostałem ustawia się na ipv4 były różne próby 3 razy wymieniano mi sprzęt na nowy było 3 ekipy u mnie naprawiać. Wszystko jest po stronie informatycznym systemu funbox 3.0 z systemu pobiera ustawienia po rurowaniu adresu na inny i przestawia się na ipv4. Co bym nie robił po dobie albo dwóch przy nowym zewnętrznym adresie ip dostaje s powrotem protokoły ipv4.

Anonim

Nie dotyczy

usuwa mi z loginu prefix /ipv6


@artur12345napisał(-a)

Wracając do podstawowego tematu, czy jest ktoś, kto ma aktualnie ustawiony na oryginalnym ruterze orange login z /ipv6 i działa mu to niezmiennie (bez ręcznego poprawiania) dłużej niż tydzień? Jeśli tak, to proszę o informacje jaki to ruter (FB2/FB3), i jaką ma wersję firmware. Moja to SoftAtHome SG30_sip-pl-02.10.31.17.

 

Spodziewam się, że to wina firmware, ale gdybym się mylił i komuś działo z dokładnie tą samą wersją, to chętnie zapytam o komputery w sieci, aby wykluczyć, że Funbox reaguje na jakieś szczególne pakiety z sieci wewnętrznej lub zewnętrznej i wtedy się wyłącza.


@artur12345 ja mam FB 2 z firmware SoftAtHome SG10_sip-pl-6.2.19.17 (przed chwilą sprawdzana aktualizacja-najnowsza). Z dopiskiem IPv6 w loginie mam ciągle ten sam IP i nie znika dopisek. Znika dopiero po ręcznym jego usunięciu i  po zaznaczeniu wymuszenia IPv4 nadaje zmienne IP, aż do czasu restartu, albo powrotu do ustawień fabrycznych (jak w umowie). Dopóki znów nie wymuszę checkboxiem IPv4, nie mam najmniejszych szans na uwierzytelnienie z IPv4.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 26
  • 0

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

A jaki jest sens przesiadać się z 5 GHz tryb AC ,który ma prędkość 850  na 2,4 GHz tryb N, który rozpędza się ledwo do 300. To jak przesiasc się z mercedesa do malucha. Albo z samochodu na rower.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

usuwa mi z loginu prefix /ipv6

@emek, to oczywiste, że cały problem jest po stronie informatycznej.

Mógłbyś zrobić tak: włączyć FunBox-a 3.0 np. o godzinie 10 i od razu zmienić login dopisując sobie '/ipv6', wyłączyć FunBox-a np. o godzinie 23, następnego dnia włączyć o 10 - chodzi o to, żeby przerwa pomiędzy wyłączeniem i ponownym włączeniem urządzenia była mniejsza niż 12 godzin. Wtedy dopisek '/ipv6' nie znika z loginu.

Innego sposobu na razie nie ma.

 

@Anonim,  być może Twój egzemplarz jest jakiś "wyjątkowy"....