Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

speed testy 1 giga orange

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 22
  • 0

speed testy 1 giga orange

Eluvina ludziska. zakładam ten post bo zamierzam zmienić szybkość netu z 600 na 1 giga. tylko nie wiem czy nie wpadnę z deszczu pod rynnę. post kieruje do osób które posiadają światłowód w technologi FTTH 1GIGA by uczciwie wypowiedzieli  swoją opinie na ten temat potwierdzając go screenem z speed testu owego łącz 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

speed testy 1 giga orange

Prawda jest taka, że jak u jednego będzie działać full prędkość, to u Ciebie nie musi. Najlepiej jak sam zrobisz aneks do umowy przez neta i sobie przetestujesz, najwyżej wrócisz do poprzedniej.

Zazwyczaj jest tak, że jak nie ma winy sprzętu u kogoś, to do speedtestu osoby z 1Gb/s mają w okolicy maxa ~948Mb/s, bo tyle da radę na porcie lan 1Gb. 

 

Też dochodzi kwestia routingu, nie do każdego serwera ze speedtestu da się wyciągnąć full, jak styk z takim serwerem jest słaby, dlatego najlepiej jak sam przetestujesz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

speed testy 1 giga orange

@Prodo  zacznijmy od tego czy masz taki komputer który ci pozwoli wykorzystać tą prędkość  ja osobiście polecam 300 mb/s gdyż to właśnie średnia komputerów które pozwalają wyciągnąć karty sieciowe prędkości . No chyba że masz komputer naprawdę najdroższy to jest uczciwa odpowiedź 😐


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 22
  • 0

speed testy 1 giga orange


@Citi2017napisał(-a)

@Prodo  zacznijmy od tego czy masz taki komputer który ci pozwoli wykorzystać tą prędkość  ja osobiście polecam 300 mb/s gdyż to właśnie średnia komputerów które pozwalają wyciągnąć karty sieciowe prędkości . No chyba że masz komputer naprawdę najdroższy to jest uczciwa odpowiedź 😐


nie jestem laikiem w sprawach komputerów. komputery to mój świat. kartę ethernet w głównym komputerze mam przepustowość 1giga, z tym ze ten internet nie tylko będzie przeznaczony na do obsługi głównego kompa ale tez telewizor, tablety, smartfony. mam sporo urządzeń które wymagają internetu dodatkowo jestem stremerem na youtube oraz warezowiczem czyli dziele sie moimi pracami z innymi osobami, a do tego szybki net jest nie zbędny, czasem trzeba wysłać kilka plików po 10 gb jeden na serwer by inni go zobaczyli. a cena kusi bo to tylko 10 zeta więcej miesięcznie od 600mb/s 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

speed testy 1 giga orange

Jeśli tak i wszystko wiesz ok i jeszcze jedno pytanie jaki masz modem 2 .0 czy 3.0 funbox ?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 22
  • 0

speed testy 1 giga orange


@Citi2017napisał(-a)

Jeśli tak i wszystko wiesz ok i jeszcze jedno pytanie jaki masz modem 2 .0 czy 3.0 funbox ?


3.0 fanbox


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

speed testy 1 giga orange

@Prodo  widzę że masz duże wymagania masz już 600m/s to tak już duża prędkość i  co do zmiany prędkości możesz zmienić na większą  nic się nie stanie ale I tak nie wykorzystasz tego nawet jak ty masz sprzęt za 15,000zł a z względu takiego że serwery większość wyciąga około 500mb/s  nie wystarczy że ty będziesz miał super szybki net . To muszą mieć dwie strony podobne warunki . Tu moja pretkość nic ci nie da  


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 22
  • 0

speed testy 1 giga orange

Ziomek bez urazy ale zaktualizuj sobie bazę wiedzy na temat komputerów bo z tego co widzę stanąłeś na technologi z lat 2010/2012. ja mam kupiony komputer typu biurowy nic szczególnego, zapłaciłem za niego nieco powyżej 800zeta i wyobraź sobie że komputery z tej pułki cenowej można kupić z gniazdem lan obsługującym 1000mb/s, dokupiłem tylko do niego za 800zeta dysk ssd 1TR.

 

Druga sprawa, kiedy ostatnio odwiedzałeś speedtesty? to że na zegarze niema większej prędkości niż 600/700 to nie znaczy że tylko do tych liczb speed test ma ograniczenie. moja przyjaciółka ma net 1 giga ale u innego operatora speedtest za każdym razem pokazywał ponad 950mb/s  mimo że na zegarze speedtestu była pokazana max do 600mb/s. 

 

ostatnia sprawa. jak ktoś pisze posta to oczekuje odpowiedzi związanych z jego tematem a nie  dyskusji nic nie wnoszących do tematu postu.

 

pozdrawiam


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

speed testy 1 giga orange

Prawda jest taka, że jak u jednego będzie działać full prędkość, to u Ciebie nie musi. Najlepiej jak sam zrobisz aneks do umowy przez neta i sobie przetestujesz, najwyżej wrócisz do poprzedniej.

Zazwyczaj jest tak, że jak nie ma winy sprzętu u kogoś, to do speedtestu osoby z 1Gb/s mają w okolicy maxa ~948Mb/s, bo tyle da radę na porcie lan 1Gb. 

 

Też dochodzi kwestia routingu, nie do każdego serwera ze speedtestu da się wyciągnąć full, jak styk z takim serwerem jest słaby, dlatego najlepiej jak sam przetestujesz.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

speed testy 1 giga orange

Jeśli chodzi o samą prędkość to w Orange nigdy nie miałem z tym problemu, prawie zawsze idzie pełna prędkością. Jesli w komputerze masz kartę 1gbit to będziesz miał w okolicy 930-950mbit, jeśli masz kartę 5gbit lub 10gbit to wtedy zobaczysz na zegarze ponad 1000mbitów 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

speed testy 1 giga orange

Od siebie mogę jeszcze dodać, że przy równoległym uruchomieniu 2 speedtestów (w postaci aplikacji Win10) na dwóch PC w sieci domowej łączna prędkość w kierunku DL wyniosła ok 1150 Mbps.