Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

 

Neostrada zrywa co minute, laczenie trwa do 10 minut, technicy z neostrady twierdza ze wszytsko ok i mowia by zmienic router !!!!!

Czy ktos moze na to zerknac prosze ?

dzieki!

 

Screen Shot 2018-01-13 at 12.58.59.pngScreen Shot 2018-01-13 at 12.59.08.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

Masz prawie maxa na co linia pozwala, SNR masz jak najbardziej ok, a Attenuation masz 6.5 (im mniej tym lepiej dla Ciebie), co wskazuje na to, że masz bardzo krótką linię. Trudno jest pomagać osobie co nie jest na miejscu.. To tak jakbyś chciał naprawić samochód, a byłbyś od niego 100km dalej.. 🙂

 

Trochę Ci błędami zaczęło sypać, najlepiej jakbyś podpiął inny router jak mówią technicy, wtedy wyeliminujesz go i wtedy niech technicy się "bujają" z problemem i szukają go w linii.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

To zmień router i sprawdź? Linię masz bardzo dobrą i krótką.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

Nie wszystko jest takie proste jak sie wydaje, nie jestem na miejscu problemu, nie mam drugiego routera na miejscu problemu by zrobic test, dlatego pytam tutaj, bo parametry snr i line attenuation nie wygladaja jakos rewelacyjnie ale ja sie tam nie znam!

Dla mnie router dziala lub nie dziala, nie ma czegos takiego jak dziala czasami 🙂

 

Anonim

Nie dotyczy

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

Czy telefon analogowy to jest na linii czy tylko sama neostrada?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

Telefon analogowy jak najbardziej TEZ jest na linii / niestety 

 

Dodam tylko ze wszystko dzilalo przez ostatnie piec lat bez problemow, problemy zaczely sie od kilku dni

Anonim

Nie dotyczy

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

A jak się zadzwoni bez odbierania to internet w tym momencie działa, czy jakieś błędy zaczynają występować? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

Zasugeruje by przetestowac taka opcje, dziekuje! 

Na ta chwile zasugerowalem poodpinac wszystkie telefony i filtry od linii i podpiac jedynie router, niestety tak jak mowilem nie przebywam na miejscu problemu co konkretnie utrudnia sprawe, dam znac jak test zostanie przeprowadzony


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

Masz prawie maxa na co linia pozwala, SNR masz jak najbardziej ok, a Attenuation masz 6.5 (im mniej tym lepiej dla Ciebie), co wskazuje na to, że masz bardzo krótką linię. Trudno jest pomagać osobie co nie jest na miejscu.. To tak jakbyś chciał naprawić samochód, a byłbyś od niego 100km dalej.. 🙂

 

Trochę Ci błędami zaczęło sypać, najlepiej jakbyś podpiął inny router jak mówią technicy, wtedy wyeliminujesz go i wtedy niech technicy się "bujają" z problemem i szukają go w linii.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

Dzieki, ja doskonale rozumiem jak to jest tylko ze zamiast 100km ja mam 3000km, po drugiej stronie moj 70 letni ojciec z ktorym technicy robia co chca, chce wykluczyc wszelkie inne ewentualnosci problemu i wymiane modemu zostawic na koniec, bo z jego konfiguracja nie odbedzie sie bez udzialu osob trzecich! Ja w tej chwili konfiguruje ZYXEL F1000 VMG8324-B10A na sucho i w poniedzialek pakuje go do paczki i wysylam, mam nadzieje ze konfiguracja na sucho bedzie trafiona 

Anonim

Nie dotyczy

"niby technicy" z orange twierdza ze wszystko dziala jak nalezy

Jak będzie u nich bruździło od telefonu to czy jest aparat podłączony czy nie podłączony to niema znaczenia. Na obrazku to widać nienormalny parametr attainable rate 22890. Pytanie, a jaki jest to router Tp-linka?