Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z przeniesieniem usługi stacjonarnej


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

problem z przeniesieniem usługi stacjonarnej

Witam,

Ponad miesiąc temu złożyłem zgłoszenie o przeniesienie usługi pod inny adres. Po około 3 tygodniach przyszedł technik obejrzeć jak wygląda sytuacja, aby sporządzić kosztorys. Skrzynka znajduje się 20 m od granicy mojej działki po drugiej stronie ulicy(droga nie utwardzona). 

Dzisiaj dowiedziałem się, ze instalacja usługi jest nie możliwa gdyż koszty podłączenia są zbyt wysokie. (3500zł). W kosztorysie napisali, że trzeba kopać 30m od skrzynki do działki i 40m na terenie działki. 

Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Czy można jakoś podzielić się kosztami z orange? Albo czy mogę samemu wykopać rów pod kabel na własnej działce? Powinno to zmniejszyć koszt podłączenia usługi. 

Macie jakieś porady ? 

2 ODPOW. 2

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

problem z przeniesieniem usługi stacjonarnej

Witam

 

Indywidualne wkopanie przewodu powinno ograniczyć koszty dla montera do kosztów podłączenia. Problem może być w tym, że bez zezwolenia nie powinieneś wykonywać żadnych wykopów przy skrzynkach operatorskich (ryzyko uszkodzenia kabli głównych i innych przyłączy a co za tym idzie kar z tym związanych nie zapominając o możliwości porażenia prądem) Wszystko zależy od usytułowania skrzynki. Jeżeli stała by blisko Twojej działki, nie było by problemu, bo można było by wkopać przewód na niewielkiej głębokości, ponieważ w większości przebiegał by po Twoim terenie, a wtym przypadku "płytkie" wkopanie przewodu może skutkować jego uszkodzeniem przez osoby trzecie, ponieważ jego spora część będzie poza Twoją posesją..."ryzyk fizyk" i ewentualne pilnowanie, aby nikt nie kopał na odcinku ułożenia kabla...

 

   Pamiętaj, aby nie kłaść byle czego. Pdpytaj się jaki przewód preferują monterzy 🙂 Powodzenia Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 12
  • 5

problem z przeniesieniem usługi stacjonarnej

Witaj!

Jeżeli w trakcie realizacji zlecenia na przeniesienie usługi technik stwierdził brak mozliwości technicznych zmiany adresu instalacji standardowo wysyła się pismo z potwierdzeniem, że się nia da. Dotychczasowa umowa pozostaje w mocy a usługa dalej jest świadczona na starym adresie. Orange nie przewiduje partycypacji w kosztach wykonania przyłącza więc za wiele pod tym kątem się nie zrobi. Ewentualnie możesz napisać jakiś wniosek czy oświadczenie, że chcesz się podzielić kosztem i wysłać to na adres korespondencyjny, ale małe szanse. Pozostaje poszukać alternatywy. Może LTE?

Co do samych działań jakie można wykonać odnośnie usługi stacjonarnej:

- jeżeli Ty się przeprowadzasz, ale na starym adresie ktoś inny będzie potrzebował dostępu do Internetu to można zrobić cesję usługi,

- jeżeli pozbywasz się dotychczasowego lokalu lub tracisz do niego prawa to możesz złożyć rezygnację z usługi. Orange odłączy Ci usługi bez kary pod warunkiem przedstawienia dowodu posiadania praw lokalowych do nowego adresu (np. akt własności).

Pragnę tylko nadmienić, że brak możliwości zmiany adresu instalacji w świetle prawa nie upoważna do rozwiązania umowy z winy operatora. To, że Orange umożliwia takie działanie to tylko i wyłącznie wewnętrzne ustalenia Orange. Inni operatorzy mogą mieć inne rozwiązania albo ich brak.