Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

Posiadam pakiet orange love - jeden abonament za internet światłowodowy, tv i komórkę. Podłączone jakieś 2,5 roku temu w sposób nieudolny bo przez środek pokoju pod dywanem ciągnie się kabel. w czerwcu po powrocie z wczasów okazało się, że terminal nie działa, żadna kontrolka się na nim nie świeci, po prostu się zużył po 2,5 roku użytkowania a nie oszukujmy się nie są to urządzenia najwyższej jakości. Zadzwoniłam na infolinię, zgłosiłam awarię. Przyszedł pan technik, wyśmiał sposób podłączenia przez poprzedników i zasugerował, że powinnam też złożyć reklamacje w tym zakresie.  Stwierdził, że terminal nie działa i go wymienił, ostrzegł jednocześnie, że na fakturze zostanie mi naliczona opłata za usunięcie usterki z winy użytkownika i trzeba to reklamować, bo on na to nie ma żadnego wpływu. Na fakturze oczywiści naliczono mi opłatę 129 zł. Zgłosiłam reklamacje i co wczoraj dostaje pismo z cytuję; ,,Pani podpis złożony na oświadczeniu z asysty uszkodzeniowej jest równoznaczny z faktem iż została Pani poinformowana o opłacie i w pełni została zaakceptowana" Otóż nie zostałam poinformowana i nic nie akceptowałam. To, że coś się wyeksploatowało nie jest moją winą. Oczywiście składam wypowiedzenie umowy, wytrzymam te 4 miesiące do jej końca ale po 17 latach bycia w orange to słabe i zgłaszam sprawę do UOKiK bo naliczanie opłat nienależnych i czekanie aż ktoś złoży reklamację jest naruszeniem praw konsumenta. Orange niedawno dostało karę 30 mln za nielegalne praktyki mam nadzieję, że UOKiK dołoży wam jeszcze parę milionów. Zachęcam też wszystkich, którym naliczono opłatę w ten sam sposób do kontaktu z UOKiK.

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

Poproś o kopię dokumentu z asystą. Bez tego Orange nie powinno naliczyć opłaty 129 zł. A jeśli sama podpisałaś ten papier, to ciężko się wybronić bo to słowo przeciwko słowu i wizyty techników nie są jakoś nagrywane.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

Ja nie wiem co on mi podsunął, powiedział, że to pokwitowanie, że był i usunął usterkę. Nawet go zapytałam czy ja dostane jakiś kwit to tylko stwierdził, że nie. Nie będę chodzić po salonach, w których są wieczne kolejki i dzwonić na infolinie, która jest płatana po prostu dziękuje za współpracę i zgłaszam to do organów, które zbadają mam nadzieję, nie tylko mój przypadek..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

UOKiK jednostkowymi przypadkami się nie zajmuje. Poza tym wypada czytać co się podpisuje.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

Po pierwsze to nie jakiej jakości usług oczekuję a po drugie  to zobaczymy ile tych przypadków już było.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

Witaj @agata76 - wymiana terminala ONT - jeżeli o nim piszesz i to on był przedmiotem wykonania czynności wymiany przez technika - opłata nie jest naliczana.

Jeżeli protokół jaki podpisałaś dotyczył zmiany/wymiany instalacji wewnętrznej to opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem - reklamacji może podlegać nienależyte jej wykonanie przy udziale pierwszej ekipy.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

Żadnej zmiany instalacji nie wykonywał bo w sumie to nie ma instalacji, ciągnie się kabel od gniazda tv przez środek podłogi bo nikt instalacji światłowodowej prawdziwej nie przeprowadził do mieszkania a za taka płacę, wyłącznie wymienił terminal w związku z tym pytanie dlaczego ta opłata została mi naliczona.

 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

Jakie urządzenie konkretnie masz na myśli? Jeżeli chodzi o terminal ONT - urządzenie do którego jest podłączony światłowód ? - jeśli tak - to opłata nie powinna być naliczona. Jeżeli chodzi o modem albo dekoder tv - opłata jest naliczana.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

tak, był to terminal ONT, w sumie to chyba powinniście mieć w dokumentacji co wymienił.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

opłata za usunięcie usterki / usługa - orange love

@agata76 na forum nie mamy wglądu w dane z Twojego konta.

 

Za wymianę terminala ONT nie są naliczane opłaty, zareklamuj to zdarzenie np. na czat www.orange.pl/kontakt.