Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

zauważyłem ostatnio że moja oferta zmieniona z oferty neostrady do 10mb/s na 80mb/s. Wczoraj skorzystałem z rozmowy na czacie orange i z niej wynikło że muszę się udać do najbliższego salonu po nowy router obsługujący VDSL, jednak dzisiaj po wizycie w salonie okazało się że pani w systemie nie mogła jeszcze zaznaczyć funbox'a 2.0 więc po napisaniu zgłoszenia z prośbą o rozwiązanie tego problemu zostałem odesłany z kwitkiem. Pytanie czy jeżeli sam zainwestowałbym w nowy router obsługujący VDSL'a to wystarczy podpięcie routera i konfiguracja go czy Panowie monterzy muszą coś jeszcze zmienić na centrali(prędkość póki co wzrosła do ok 20 mb/s na liveboxie 2.0)? 

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

@karolbala97  jeśli masz ofertę zmienioną, to możesz nabyć własny router, są w wolnej sprzedaży, coś pokroju dsl-modem-router/td-w8961n  czy dsl-modem-router/td-w9970 😉 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

@karolbala97  do tej pory informacje były takie, że właśnie niezbędne jest przełączenie użytkownika na technologię Vdsl na centrali. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

na koncie widnieje informacja "neostrada do 80mb/s" oraz jest zlecenie teoretycznie zrealziowane na "Dostęp VDSL". Więc logicznie powinienem być podłączony już pod VDSL jednak zastanawia mnie to że działa mi router ADSL'owy. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

Idż do innego salonu. Funboxa 2.0 muszą Ci wydać, prawdopodobnie Pani z Salonu nie wiedziała jak zrobić, Jeśli będzie problem złóż reklamację i zażądaj wysyłki kurierem. Moim zdanie szkoda kasy na zakup routera skoro tu będziesz miał za 1 zł miesięcznie.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 36
  • 0

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

Salony orange dziela sie na salony wlasne i partnerkie i niestety czesto w salonach partnerskich nie każdy ma uprawnienia do wydania nowego sprzetu. Szybciej zalatwisz sprawe jak zadzwonisz na infolinie i poprosisz o zgloszenie na wymiane sprzetu w tedu nie powinno byc problemu 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

Jutro pewnie będą do mnie sami dzwonili po zgłoszeniu złożonym w salonie. Jak już uda mi się zdobyć router VDSL to wystarczy podpięcie go czy jeszcze technicy muszą przełączyć mnie w centralce?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

@karolbala97  skoro masz status, że ta prędkość jest przypisana do Twojej usługi, założyłbym, że na centrali jesteś przełączony. Z drugiej strony to co pisałeś, że masz połączenie przy starym routerze, świadczyłoby to o tym, że jednak nie... Tak czy siak, powinieneś uzbroić się w odrobinę cierpliwości i poczekać gdy będziesz miał podłączony nowy router, wtedy sprawdzisz czy masz internet i z jaką prędkością.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

migracja z neostrady 10mb/s do 80mb/s

router odebrałem, VDSL się załączył tylko dziwnie wyświetla prędkość.

  • status linii DSL
  • 2.1
    stan połączenia DSL
    włączone
  • 2.2
    tryb synchronizacji DSL
    VDSL
  • 2.3
    ostatnia synchronizacja DSL
    27 listopada 2019, 13:56
  • 2.4
    czas połączenia DSL
    00 d 07 g 41 m 48 s
  • prędkość i margines szumu
  • 2.5
    prędkość synchronizacji DSL w górę
    8567 Kb/s
  • 2.6
    prędkość synchronizacji DSL w dół
    68361 Kb/s
  • 2.7
    margines szumu w dół
    8.9 dB
  • jakość linii (błędy)
  • 2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    5
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    0

Według routera powinienem mieć prędkość 60-65mb/s a we wszystkich speed testach wyświetla koło 40. Liczę na to że po 10 dniowej stabilizacji prędkość będzie oscylowała koło 60.