Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

mój orange nie mogę zgłosić awarii


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

mój orange nie mogę zgłosić awarii

@losiekpierwszyy  Używam od listopada 2017 i nie narzekam(chociaż gracze online narzekają, poczytaj forum). Nie było żadnej awarii, poza brakiem dostępu do Google przez 2h, ale to awaria globalna była(dotyczyła też miedzi).

Obecnie mam opcję 1Gb dla uploadu i zauważyłem czasami lejek na linii Orange - Vectra. Czasami gdy pobieram podłączony do Vectry ze swojego serwera w Orange (10MB/s UL) prędkość jest przycinana do 5MB/s, a czasem leci pełnym łączem. 

Co do kabla światłowodowego, to ta technologia jest specyficzna. Kabel światłowodowy jest zbudowany ze szkła grubości włosa(rdzeń) otoczonego kilkoma izolacjami/osłonami. Całość ma ok. 3 mm. Da się go złamać, ale bez przesady. Wystarczy zachować zdrowy rozsądek. Takiego kabla nie naprawisz sam, potrzebna jest do tego bardzo droga spawarka.

 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

Rozumiem widzę że ciągnięcie nie jesl taki skomplikowane, a później z takiego routera do komputera to już takim kablem można ciągnąć jak przy vdsl ?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

A i jeszcze jedno spostrzeżeniem odnośnie mojego starego problemu, bo jak łącze się przez telefon przez wifi to jak wejdę w typowo moje wifi w telefonie w ustawieniach to pokazuje mi że moc sygnału znakomita 72 MB, a w ustawieniach w Modemie jest 50 to coś może mieć znaczenie czy poprostu telefon ogólnie tak pokazuje?

Anonim

Nie dotyczy

mój orange nie mogę zgłosić awarii

@losiekpierwszyy , odkąd na moim Samsungu patrzę, zawsze tak jest, natomiast FB2 pokazuje przepustowość (obecnie) w dół 13,0 Mb/s, a w górę 1,2 Mb/s.. Technicznie nie jest to kompatybilnie...tak to rozumuję po swojemu, ponieważ w telefonie z softem Orange to zapewne standard. W realu inaczej leci.

FB2 prędkość WIFI.PNG


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

Aha no ja ma właśnie tak samo myślałem że to ma jakieś znaczenie, a na tym FB 2 dobrze chodzi wifi w sensie z tego co czytałem to może nawet wyciągnąć tyle ile po kablu prawda to?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

mój orange nie mogę zgłosić awarii

@losiekpierwszyy  skrętką lub Wi-Fi.

 

@Anonim  mylicie pojęcia. To co telefon pokazuje, to jest prędkość połączenia Wi-Fi. Prędkość połączenia pomiędzy modemem a urządzeniem. Funbox pokazuje prędkość pomiędzy nim, a centralą. Gdy wepniecie skrętkę do komputera to zobaczycie, że prędkość połączenia wynosi 100 Mbit/s lub 1Gb/s. Jest to prędkość połączenia pomiędzy komputerem, a modemem.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

Rozumiem, a powie mi jeszcze ktoś jak działa wifi na tym funbox 2 ? Bo 1 nie potrafi wyciągnąć tyle ile po kablu będąc nawet z laptopem przy samym routerze, jak to jest z FB 2 ? Bo widzę że ma lepsze standardy niby patrząc po opisie


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

mój orange nie mogę zgłosić awarii

@losiekpierwszyy  Nie zapominaj o karcie sieciowej w Twoim komputerze. Do tańca trzeba dwojga 🙂 

Funbox 2.0 ma przede wszystkim WI-FI 5GHz, które pozwoli Ci osiągnąć pełną prędkość synchronizacji modemu, ale ma mniejszy zasięg(prawa fizyki).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

mój orange nie mogę zgłosić awarii

dzieki wszystkim za porady i pomoc, jeszcze tylko pytanko do Boraxa albo kogos kto ma światłowód, wifi przy swiatlowodzie bedzie dzialac w laptopie na maxa ? jest to nowy laptop asusa


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

mój orange nie mogę zgłosić awarii

@losiekpierwszyy  Wszystko zależy od karty sieciowej w tym Asusie. Nowy, nie oznacza dobry, najnowszy i najszybszy. Raz byłem świadkiem, że w nowym laptopie była karta sieciowa  100 Mbit/s. Oczywiście, aby uzyskać duże prędkości musisz być podłączony do sieci 5GHz. W 2,4 GHz będzie to około 40 Mbit/s w typowym bloku.