Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 17
  • 0

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

Czy w orange obecnie ipv6 działą niezależnie od routingu ipv4? to znaczy, czy da się włączyć jako dodatkowe połączenie ipv6, nie tracąc przy tym adresu publicznego ipv4 i zarazem przekierowanych portów? Pytam, gdyż chciałem zestawić tunel "6in4" używając  tunelu "tunnelbroker" i niestety okazało się, że prawdopodobnie funbox nie przepuszcza wymaganego w tym układzie protokołu IP 41, niezależnie od ustawień zapory. i w związku z tym, że ten sposób nie działa pomyślałem o włączeniu ipv6 w orange, jednak jeśli oznacza to utratę adresu publicznego ipv4 i możliwości przekierowania portów to takie rozwiązanie w moim wypadku odpada.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

@cheaterenator  Jak uruchomisz IPv6, to dostajesz adres IPv4 przechodzący przez jakąś bramę, coś w stylu NATu. Niestety nie wiem, czy umożliwia to przekierowanie portów.

Kilka miesięcy temu dało się słyszeć, że Funbox 3.0 sam zmieniał IPv6 na IPv4 po odświeżeniu IP, wtedy po 24h, teraz jest 10 dni. Musisz to sprawdzić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

@cheaterenator  Jak uruchomisz IPv6, to dostajesz adres IPv4 przechodzący przez jakąś bramę, coś w stylu NATu. Niestety nie wiem, czy umożliwia to przekierowanie portów.

Kilka miesięcy temu dało się słyszeć, że Funbox 3.0 sam zmieniał IPv6 na IPv4 po odświeżeniu IP, wtedy po 24h, teraz jest 10 dni. Musisz to sprawdzić.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 17
  • 0

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

Dzięki za odpowiedź, czyli w takim razie nie jest to warte zachodu, bo to będzie coś takiego jak miałem wcześniej w UPC, czyli publiczne dostaje się tylko adresy IPv6, natomiast IPv4 jest tylko z puli prywatnej za nat-em. Szkoda że Orange nie ma trybu bridge w tym swoim "cudo-sprzęcie" ani też nie dają możliwości podpięcia czegoś innego zamiast ich sprzętu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

@cheaterenator  można próbować męczyć o ONT. Nie wiem na ile skutecznie, ale można męczyć Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

@cheaterenatorjeśli masz silną determinację, spore wymagania na dodatek, to wywalczysz ONT, potem tak powyżej 600zł router ale ja bym celował w te za 800zł wzwyż, ustawiasz  jak chcesz, FB 3.0 można wypiąć i schować do szuflady.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

Chyba Asus RT-AC68U w tym momencie najlepszy do takiej zabawy.. 😉 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 67
  • 0

funbox 3.0 - jak to jest z ipv6?

Aaaha, to dlatego pewnie funkcja DDNS jest dezaktywowana po włączeniu IPv6. Potwierdzam to co opisane, dostajemy inny IP, NATowany do Internetu, najprawdopodobniej bramka dla stron nie obsługujących IPv6. Niemniej jednak nie widzę przeszkód, aby były obie opcje - bramka i publiczny dynamiczny IP, wystarczy odpowiedni routing wewnątrz urządzenia (w tym przypadku publiczny będzie tylko do obsługi forwardu portów i DMZ).