Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@Kierus57  W jaki sposób? Ten klient miał biurowiec z kilkudziesięcioma firmami?

@agat13 To zawsze jest wykonalne. Kwestia tylko ceny. Wiesz ile takich zapytań dociera do firmy? Większość osób nie dostaje odpowiedzi bo nikt nie ma czasu zajmować się takimi sprawami jak wycena i analizowanie projektów sieci i grzebanie w paszportyzacji bo jakiś Kowalski by chciał. Firma realizuje swoją politykę i tego się trzyma. Są planiści i stratedzy którzy przygotowują inwestycje z dużym wyprzedzeniem i tam gdzie będą z tego duże zyski.  


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego


@Krek151napisał(-a)

Przepraszam, może  źle to może opisałam . Kolege nie interesuje za rok za dwa czy trzy lata.  Jest gotów pokryć wszystkie koszty związane z siecią kopanie plany kabel przyłącze wszystko  co jest z tym związane.  Ma mieć światłowód bez znaczenia na cenę.  Tak mi to określił.  Po prostu go stać go na to mając kilka firm. [...] Do najbliższej miejscowości gdzie jest 30 domów podłączonych do światłowodu na kilkaset ma 6-7 km.  


Dużo taniej mu wyjdzie wybudować nowy dom w miejscu gdzie jest już dostępny internet światłowodowy niż doprowadzić sieć przy takiej odległości. Jeżeli jednak jest bardzo uparty i ma budżet na kilkaset tysięcy złotych tak bliżej miliona to niech pisze pismo do Orange, a myślę, że da się załatwić. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@Sebastian1  albo Starlinka nie sobie weźmie od Muska 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@marder  Starlink to faktycznie opcja dla bogatych 🤑, no ale kosmiczny intrenet 🚀 to kosmiczne ceny 😱.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@marderżaden biurowiec , a dom jednorodzinny, będący siedzibą stowarzyszenia sportowego. Poproszono Orange o podłączenie, to podłączyli. Przy okazji dali możliwość  podłączyć się również sąsiadom. W taki sposób. Jak widzisz nie wszystko w Orange przelicza się według kanonu: opłaca się czy nie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

Dziś jest zasada -jest klient ,klient płaci i temat się zamyka i sie robi.  Gdyby to był koszt nawet melona to dla niego raczej nic specjalnego mając tyle firm.  Koszty na szczęście są dużo mniejsze  Dla przykładu  z kimś już rozmawiał  i gdy dali po słupach koszt wynosił ok 3000zł za dość spory odcinek. Jedna firma wyliczyła mu to na 16000zł. Komplet. 

 

  Wstaje z wyra uruchamia kompa i ma światłowód.  Więc pytanie na ile Orange mu to wyceni ale ci na razie milczą. Zapewne przyjdzie pismo.   Jak będę wiedział na ile mu to wycenili zapewne podzielę się tą wiadomością .


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@Kierus57 To mieli farta, albo gość ma dobre wejścia w Orange. Dużo też zależy od dobrej woli osób decyzyjnych i to jak duży jest zakres prac do wykonania. 

@Krek151 Jeśli gość ma tyle kasy to nie wiem w czym ma problem. Niech zgłosi się do firmy która jest lokalnym podwykonawcą dla Orange. Następnie niech przedstawi gdzie i ile domów chce podłączyć i zapyta czy ten podwykonawca podjąłby się takich prac. Jeśli się zgodzą wówczas przygotują mu wycenę. Jak ją zaakceptuje to resztę prac zrobi firma, czyli: projekt, uzgodnienia z Orange i zarządcą drogi. W grę mogą wejść również pozwolenia z prywatnymi właścicielami.   

 A dlaczego ma się zgłosić do podwykonawcy a nie Orange? Ponieważ Orange swoimi siłami nie wykonuje takich inwestycji. Zleca to firmą zewnętrznym które z nim współpracują.     

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

Dostał jedną ofertę teraz czeka od Orange na wycenę. Tam pisal. Nie wiem czy do podwykonawcy nawet nie wiem czy wie że tacy są w okolicy co pracują dla Orange. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego

@Krek151 jak jest firma (nawet jednoosobowa), dużo samozaparcia to jest inna rozmowa 😉

https://www.telepolis.pl/artykuly/felietony/upc-swiatlowod-na-sile


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

brak możliwości zamówienia internetu światłowodowego


@Krek151napisał(-a)

Dostał jedną ofertę teraz czeka od Orange na wycenę. Tam pisal. Nie wiem czy do podwykonawcy nawet nie wiem czy wie że tacy są w okolicy co pracują dla Orange. 


Jak zobaczy gdzieś ekipę przy szafie na ulicy albo na słupach to niech podpyta. Oficjalny podwykonawca sieci Orange na danym terenie to jedno ale są jeszcze inne firmy które też coś dla nich budują. Mówię na własnym przykładzie. Jakiś czas temu zgłosił się do nas klient, który skrzyknął cała ulicę i prowadzi temat. Dogadał się z lokalną firmą która świadczy usługi oraz z nami. My wykonujemy mu projekt i wszystkie uzgodnienia plus budowa kanalizacji a lokalny ISP wciąga kable i instaluje przyłącza. Nie są to tanie rzeczy panie Ferdku ale jest do zrobienia 😊