Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwolniony internet na WiFi światłowód


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@sebaswiderski  Mógłbyś mi jeszcze wyjaśnić jak wygląda sprawa odstąpienia od umowy w ciągu 14dni ? 

czy zostanę obciążony jakimiś kosztami od strony Orange ? przykładowo za montera który tak na prawdę przywiózł mi tylko router bo skrzynka już była po poprzednich właścicielach .


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOSTZ umową powinien być dostarczony formularz odstąpienia od umowy. Co do kosztów. Jeśli wyraziłeś zgodę na wcześniejsze uruchomienie usługi to może być naliczona aktywacja i proporcjonalnie abonament. Asysta techniczna jest bezpłatna.

 

Ps. Jeśli masz możliwość, spróbuj podłączyć może jakiś laptop z odpowiednią kartą sieciową aby sprawdzić o co chodzi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@sebaswiderski  zrobię tak , że poużywam z 2dni telefonu jako routera gdyż przez telefon mam 175mb/s i zobaczymy czy w streamingu nie będę miał żadnych opóźnień jeżeli będzie wszystko ok to tylko kupię mocną kartę sieciową pod wifi która utrzyma 300mb/s a jeżeli będą opóźnienia to znaczy że to wina sieci i wtedy zrezygnuję z umowy . Na tą chwilę gdy odłączyłem tplinka a używam telefonu przez USB jako anteny wifi to wszystko ma się dobrze (możliwe że tplink gryzie się z fun boxem ) ale nie zapeszając przetestuję to dokładnie i dam znać i zamknę temat.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOST Odbiornik TP-linka ma USB2.0 i tylko 2,4GHz. Zważywszy na jej mikrowielkość to i tak dobrze działa. Załóż ja na przedłużaczu USB i wyjmij ponad biurko. Będzie lepiej. Transmisja 2,4 oscyluje wokół 70Mb/sek. Mam dla ciebie inna propozycję. Jeśli nie chcesz układać kabla (co dziwi zważywszy na to, że grasz) to możesz wynająć Smart WifiBoxa. On zapewni odbiór po wifi CAŁEGO pasma (pełna prędkość) i przekaże ci go do kompa po kablu LAN, czyli bezstratne. Zamiast tego możesz kupic jakiś Range Extender z karta wifi 2,4 i 5 GHz i z wbudowanym switchem i zrobić to samo. 2 metry odległości modem-odbiornik zagwarantuje pełne przekazanie prędkości do kompa.

Podsumowując- nie masz problemu z usługą, ale z przekazaniem jej do komputera stacjonarnego za pomocą wifi i z tym walcz niekoniecznie od razu rezygnując z usługi 🙂

Dodam tylko, że SWB zapewni most pomiędzy urządzeniami do około 700Mb/sek (testowałem w praktyce). Jeśli zaś chcesz iść po taniości możesz kupić inny odbiornik który za 80zł zapewni więcej niż ten...ale i tak wystawić go wyżej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOST Telefon jako router-słaby pomysł. Lepiej kup 10-metrowy patchcord (koszt kilkunastu złotych) i sprawdź samą usługę. Z wifi zawsze zawalczysz. Ja nawet powiem więcej: zawsze wygrasz...Nie ma sytuacji wewnątrz sieci których by się nie dało w jakiś sposób lepiej lub gorzej, ale rozwiązać. Gdy usługa spełnia oczekiwania to grunt. Resztę się załatwi i to bez większego problemu...

Testy TYLKO na kablu sa wiarygodne. Sam zauważyłeś, że głupia zmiana kanału dała wiele...a jak się coś pogorszy i nie będzie już lepszych kanałów? Po co mieć 75mb/sek, gdy można mieć 300???


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOSTPiszesz, że streamujesz i grasz. Więc nie wyobrażam sobie tego na Wifi. Osobiście gram w CS i jak czasami zapomnę przełączyć się z wifi na eth to netgraph od razu szaleje. Moim zdaniem połączenie na kablu w Twojej sytuacji to taki "must", ale to tylko moja opinia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 12
  • 0

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@sebaswiderski  @agat13  Niestety ale na tą chwilę nie mogę sobie pozwolić na ciągnięcie kabli po mieszkaniu dopiero za jakieś 2 miesiące jak skompletuję cały pokój pod gaming to będę myślał nad przeniesieniem całej puszki na tą chwilę robię wszystko w salonie oraz mam psa który lubi kable, więc taki kabel przez śreodek salonu nie wchodzi w grę a co do streamingu to gdy miałem 150mb/s od vectry to śmiało wszystko załatwiałem na wifi i to na tym właśnie modemie od tp linka . 

Na pewno będę myślał nad stałym łączem poprzez kabel ale na tą chwilę muszę robić to na wifi .. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOST Skoro tak, to zainwestuj 70 zł w kartę  Wifi Tenda U12 AC1300 DualBand Wps USB3.0 lub D-Link DWA-171. Obie testowałem i na Twoje potrzeby wystarczą. To tylko przykłady dla orientacji. Dla wskazania kierunku...Dodatkowo 1,5m przedłużacza USB, aby wyciągnąć je spod biurka i jak najbliżej modemu i ok...Na 2 miesiące styknie...a i później nie zgniją


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zwolniony internet na WiFi światłowód

@TFTBOOSTJasne rozumiem. Może spróbuj tak jak pisał @agat13 wypożyczyć Smartwifibox, koszt 9,99zł. Potestuj, najwyżej oddasz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Zwolniony internet na WiFi światłowód

Jak mnie denerwują ludzie, którzy biorą szybkie łącza i chcą, żeby wszystko chodziło na wifi i to w dodatku tylko tym które oferuje urządzenie operatora, lub ewentualnie walną jakiegoś apeka tplinka czy inny szajs za stówę. A zmiennych jest cała masa, zagęszczenie sieci w sąsiedztwie, zajętość kanału przez inne sieci, nachodzenie się, z mniej oczywistych mikrofalówki, telefony bezprzewodowe, radary meteorologiczne (na 5ghz). Jak już z listy wykreślimy zakłócenia, bo np jest to dom jednorodzinny z dala od innych sieci, to można zabrać się za jakość tego radia, czy access point posiada wiele anten nadawczych i odbiorczych mimo, czy posiada kształtowanie wiązki beam forming, i czy klient (smartfon, laptop, pecet) dysponuje kartą sieciową, która dorównuje punktowi dostępowemu. Chcesz WiFi na lata, rozprowadź kable, kup porządny sprzęt np. coś z serii ubnt unifi a jak masz kasę to klasy enterprise cisco meraki i będziesz mieć dobrą sieć na lata, ale kabel i tak kiedyś będzie potrzebny. A tplinka wywal na śmietnik, bo tam jego miejsce, to generator zakłóceń, a nie dobry access point.