Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwiększenie maksymalnej przepustowości łącza


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zwiększenie maksymalnej przepustowości łącza

Otóż mam taki problem, że będąc podłączony wraz z sąsiadem pod jedną puszkę telefoniczną on może mieć maksymalną przepustowość do 80Mb/s a ja pomimo że mam bliżej do puszki już mogę mieć maksymalnie do 20Mb/s. Czy ktoś miał już taki problem i wie jak można go sprawnie rozwiązać?

4 ODPOW. 4

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Zwiększenie maksymalnej przepustowości łącza

A jak złożysz zamówienie na 80Mbps, to jaki jest powód odmowy?

Przyczyny mogą być rózne;

1. Nie ma juz wolnych portów VDSL na centrali.

2. Pomimo ze to ta sama "puszka" to jesteście podpięci do innych central, na jego centrali mozę być VDSL, a na Twojej nie.

 

Pewnie jest jeszcze pare innych wyjaśnień tej sytuacji, jednak bez konkretnych informacji od monterów dlaczego nie mogą Cie podłączyć, nic nie da się powiedzieć.

Anonim

Nie dotyczy

Zwiększenie maksymalnej przepustowości łącza

To, że jesteś podłączony do tej samej "puszki" (nie wiem co masz na myśli tak pisząc szczerze mówiąc 😉  - prawdopodobnie DSLAMu, nie oznacza, że będziesz mieć takie same możliwości techniczne jak sąsiad. Możesz byc chociażby wpięty w port innego typu i rózne, inne, dziwne rzeczy. Pozostaje Ci pisać do Orange i pytać, pytać, pytać 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Zwiększenie maksymalnej przepustowości łącza

Może to być również problem z gorszymi parametrami pary miedzianej. Technicy często tak robią, że zmieniają pary na inną wolną, bo na tej innej internet lepiej działa i nie zrywa. Może Tobie trafiła się ta gorsza i z VDSL miałbyś problemy. Wejdź w ustawienia routera i poszukaj czy masz takie dane łącza jak tłumienie linii czy margines SNR. Jeśli tak to podaj je tutaj.
Innym problemem jaki przychodzi mi do głowy to wysycona dostępna prędkość na węźle i nie mogą sprzedać kolejnego VDSL, bo nie będą w stanie zapewnić minimalnej gwarantowanej przepustowości 20Mb/s, której nie ma w umowach 10/20Mb/s. 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Zwiększenie maksymalnej przepustowości łącza

Niby czasem wydaje się że żyjemy w XXII już wieku, ale...... Ja bym wyjaśniał z Orange tą kwestie. Niech przyjedzie technik i oceni sytuacje.