Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

DLM


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

DLM

Witam ostatnio sporo widzi się reklam od orange jak to oni chcą dbać o dobro klientów i im pomagać tak więc mam pytanie czy Orange da możliwość Polakom (Francuzi mogą 🙂 ) zadecydowania o tym czy na naszej linii ma działać automat DLM? Pozdrawiam wieloletni użytkownik neostrady z przymusu.

11 ODPOW. 11

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

DLM

Jaką masz wersję Neostrady?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

DLM

neostrada do 10 mb. 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

DLM

Czyli masz transfer od 1 do 10 mb/s .

Sprawa była omawiana wielokrotnie na starym forum.

Orange Polska jak na razie nie przewiduje wyłączania DLM, pomimo że podobno we Francji można...

Ale... nic się nie dzieje bez przyczyny jaką jest jakość łącz.

Pewnie w miarę unowocześniania i wymiany starych kabli można będzie DLM wyłączać. Bo dziś może to spowodować mniejszą stabilność łącza,

Co można Ci doradzić na dziś?  W momencie jak spadnie transfer robię restart modemu - pomaga niemal zawsze.

A na dłuższą metę : Złóż zamówienie na Neostradę 80 mb/s, najwyżej odmówią z przyczyn technicznych. 😄

Będzie wówczas transfer zapewniony minimum 20mb/s - teraz masz min, 1 mb/s.

Anonim

Nie dotyczy

DLM

A dlaczego DLM miał by być odłączony?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

DLM


Jozefg napisał(-a):

Czyli masz transfer od 1 do 10 mb/s .

Sprawa była omawiana wielokrotnie na starym forum.

Orange Polska jak na razie nie przewiduje wyłączania DLM, pomimo że podobno we Francji można...

Ale... nic się nie dzieje bez przyczyny jaką jest jakość łącz.

Pewnie w miarę unowocześniania i wymiany starych kabli można będzie DLM wyłączać. Bo dziś może to spowodować mniejszą stabilność łącza,

Co można Ci doradzić na dziś?  W momencie jak spadnie transfer robię restart modemu - pomaga niemal zawsze.

A na dłuższą metę : Złóż zamówienie na Neostradę 80 mb/s, najwyżej odmówią z przyczyn technicznych. 😄

Będzie wówczas transfer zapewniony minimum 20mb/s - teraz masz min, 1 mb/s.


Widzę, że jednak nie potraficie czytać ze zrozumieniem więc jeszcze raz napiszę "czy Orange da możliwość Polakom" MOŻLIWOŚĆ. Nie chodzi mi o to czy DLM działa dobrze czy nie bo wiadomo to zależy od sytuacji itd. Chodzi mi o to, że nam Polakom nie daje się wyboru i jesteśmy traktowani wszyscy jako ludzie, którzy pierwszy raz korzystają z komputera. Chciałbym mieć MOŻLIWOŚĆ zadecydowania na własną ODPOWIEDZIALNOŚĆ czy chcę DLM na linii czy też nie. Jako osoba rozumna i świadoma konsekwencji swoich czynów. Francuzi są traktowani jako ludzie bardziej inteligentniejsi czy co ?

 

Co do samego DLM w moim przypadku zawsze po burzy czy też po prostu wyłączenia router'a powoduje obcięcie synchronizacji. Prędkość się nie zmienia bo jest w przedziale 1-10 ale zauważyłem, że w momencie kiedy synchronizacja upload'u wynosi mniej niż ~1270 (jeśli dobrze pamiętam poniżej 1268 Kb/s) to wzrasta opóźnienie na linii. Dzisiaj technik wykonał restart DLM i magicznie ping do wp z 33 zmalał do uwaga 20 ms (oczywiście zmalał też do serwerów zagranicznych) Jest to dla mnie bardzo znacząca róźnica i jako kilent mam też prawo do tego, żeby Orange zrobiło wszystko, żeby internet działał w pełni możliwości na mojej linii ( DO tego 10mb/s).


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

DLM


Matiheh napisał(-a):
Widzę, że jednak nie potraficie czytać ze zrozumieniem więc jeszcze raz napiszę "czy Orange da możliwość Polakom" MOŻLIWOŚĆ. Nie chodzi mi o to czy DLM działa dobrze czy nie bo wiadomo to zależy od sytuacji itd. Chodzi mi o to, że nam Polakom nie daje się wyboru i jesteśmy traktowani wszyscy jako ludzie, którzy pierwszy raz korzystają z komputera. Chciałbym mieć MOŻLIWOŚĆ zadecydowania na własną ODPOWIEDZIALNOŚĆ czy chcę DLM na linii czy też nie. Jako osoba rozumna i świadoma konsekwencji swoich czynów. Francuzi są traktowani jako ludzie bardziej inteligentniejsi czy co ?

 


Obawiam się że to Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem... 😞

"...nic się nie dzieje bez przyczyny jaką jest jakość łącz.

Pewnie w miarę unowocześniania i wymiany starych kabli można będzie DLM wyłączać."

 

A czy Orange da możliwość wyłączania DLN? Też bym chciał...

  Jak sieci kablowe będą w takim stanie jak we Francji...

Może ktoś z pracowników odpowie?   

 

Anonim

Nie dotyczy

DLM



cytat:

Co do samego DLM w moim przypadku zawsze po burzy czy też po prostu wyłączenia router'a powoduje obcięcie synchronizacji. Prędkość się nie zmienia bo jest w przedziale 1-10 ale zauważyłem, że w momencie kiedy synchronizacja upload'u wynosi mniej niż ~1270 (jeśli dobrze pamiętam poniżej 1268 Kb/s) to wzrasta opóźnienie na linii. Dzisiaj technik wykonał restart DLM i magicznie ping do wp z 33 zmalał do uwaga 20 ms (oczywiście zmalał też do serwerów zagranicznych) Jest to dla mnie bardzo znacząca róźnica i jako kilent mam też prawo do tego, żeby Orange zrobiło wszystko, żeby internet działał w pełni możliwości na mojej linii ( DO tego 10mb/s).

koniec cytatu.

 

Jak jest łącze w trakcie stabilizacji no to wtedy faktycznie linia idzie na maxa z synchronizacją, błędów dużo, później jak się ustali profil no to wtedy spada synchro przeważnie rośnie opóźnienie i powinny błędy się zmniejszyć.

Ja mam tak ustawione, że wyłączać mogę router i synchro mi od tego nie spadnie. Nawet robiłem doświadczenie zacząłem wyłączać zaraz po załapaniu synchronizacji to mi się później IP nie chciało pojawić, ale od tego synchronizacja nie spadła.


 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

DLM

Zacznijmy od tego, że jak komuś DLM zetnie prędkość i ustawi ją na sztywno, to żaden reset nic nie da... A mozliwość wyłaczenia jak u francuzów powinna być i w polsce.

Anonim

Nie dotyczy

DLM

Ale DLM jest po to, żeby było stabilniej i na pewno tego nie odłączą.