Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  to normalne, że pod obciążeniem pada łącze, gdyż, wzmożona transmisja powoduje zwiększona ilość błędów. Obcinając transmisję do 12Mb/sek ogranicza się ruch, przez co "polepsza" jakość łączą... Oczywiście to nie naprawa, a łatanie problemu z synchronizacją na kiepskim łączu

Gniazdo faktycznie troszkę stare, ale powinno działać. Możesz kupić dla pewności nowe gniazdo RJ11 i poprosić technika o wymianę. To nie zaszkodzi. Tego kabelkami do modemu nie wymieniaj. Ma on około 2m długości i jedna zaletę, jest oryginalny i ma w środku skręcone żyły. To lepiej niż w podobnych tylko że płaskich... Przy mocowaniu gniazda technik obetnie kawałek tego luźnego kabla, przez co odświeży podłączenie w Nowym gniazdku

Jeśli nie zechce tego zrobić, zrobisz to sama przy naszej pomocy. Damy radę... 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Przed chwilą kontaktowała się ze mną pani reprezentująca partnera technicznego Orange. Powiedziała, że wizyta technika będzie w poniedziałek, bo dzisiaj już się nie wyrobią. Mają zamiar przemierzyć całą linię, bo to już drugie zgłoszenie, a potem przyjdą do domu.

Nie pozostaję mi nic innego, jak czekać.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Z góry przepraszam, że piszę post pod postem, ale muszę się tym z Wami podzielić.

Z infolinii dowiedziałam się, że od centrali do mojego domu jest 1,5 km. Dlatego też anulowałam zlecenie na obniżenie prędkości. Wg moich informacji 1,5 km to wystarczająca odległość, aby opcja do 20 mb/s działała dobrze. I... przez dwa lata działała, aż do teraz.

Postanowiłam czekać na techników i tym razem nie odpuszczę. Dokładnie o wszystko wypytam. Prędkość zawsze zdążę zmniejszyć. Podejrzewam, że coś się stało na linii i nawet po zmniejszeniu prędkości problem, by powrócił.

Do tego dzisiaj doszedł nowy objaw: korzystałam sobie spokojnie z Wi-Fi, aż tu nagle na modemie zgasły całkowicie diody synchronizacji i Internet. Zgasły, nie migały. Co ciekawe, Wi-Fi dalej działało, lampka zasilania na modemie też.

Musiałam wyłączyć i włączyć modem, żeby znowu wszystko zaczęło działać...

Mam przykre podejrzenie, że za moimi kłopotami stoją gryzonie. A konkretnie myszy. To możliwe, żeby przegryzły kabel pod ziemią? 

Instalacja nad ziemią nie jest uszkodzona. Żadnych przegryzień.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

jak na linii gdzieś nie styka to obniżenie prędkości nie pomoże, może naprawią. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  zasilanie i wi-fi działają niezależnie od stanu linii. To normalne, że widzisz wifi, ale netu nie ma, więc i tak nie działa


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@agat13  Sęk w tym, że diody synchronizacji i Internet zgasły, a ja dalej mogłam normalnie korzystać z Internetu na smatfonie podłączonym do Wi-Fi Funboxa 😛 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  to może świadczyć o uszkodzonym Modenie lub o tym, że smartfon przyłączył się na transmisję mobilną automatyczne


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Modem jest nowy (ma dwa tygodnie), więc raczej jest sprawny.

Być może masz rację i przełączyło mnie na dane mobile.

Jutro mają się zjawić technicy. Mam nadzieję, że naprawią uszkodzenie.

Mam jeszcze jeden mały problem, choć właściwie to błahostka: Otóż mam podłączone pod Wi-Fi 4 urządzenia: 2 telefony, tablet i dekoder. Niestety w panelu sterowania Funboxa pokazują się tylko dekoder i tablet. Telefonów nie pokazuję. Choć są podłączone i Funbox nadał im IP. Próbowałam go wyłączyć i włączyć. Dalej to samo.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H Raczej "modem" nie jest nowy tylko odmładzany po zwrotach, linia do poprawki i będzie działać. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  to może być problem z sortem. Sprawdź czy i jakie adresy IP mają pozostałe urządzenia. Jeśli działają, to tylko błąd w sofcie FB, który nie jest nowy, tylko inny...