Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  zdjęcie mało czytelne. Mnie interesuje jakie żyły z kabla czarnego żelowanego z jakimi są połączone z kabla białego i jak są izolowane... 

Jeśli nie jest izolacja/powłoka zewnętrzna uszkodzona, to jest okej


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Właśnie mnie rozłączyło 2 razy. Zawsze jak mnie rozłącza to trzeszczą mi głośniki podłączone do kompa.

Nie wiem, jak mam Ci to pokazać. Pokazałam wnętrze puszki. Jest szczelna. Jedyne zastrzeżenia można mieć do tego krzywego czarnego kabla...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H ten krzywy czarny kabel to pikuś... Ważne dla linii jest to jak jest parowami ( po naszemu mówiąc jak są podłączone żyły kolorystycznie w jednym ib drugim kablu) bo to z tego się błędy robią, a nie z zagięcia


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Rozumiem, ale sama i tak już nic nie wymyślę. Przydałbyś mi się na miejscu @agat13  😛

Pozostaję mi czekać na technika i wymusić na nim dokładne sprawdzenie linii. Czy technicy pracują w sobotę (zgłoszenie było dzisiaj o 10)? Czy czeka mnie męczący weekend?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Kable miedziane niestety bardzo źle się starzeją. Miałem bardzo podobną sytuację co u Ciebie. Najpierw miałem stabilne 19/18Mbit dl, później zaczeły się problemy. Po kilku zgłoszeniach obcieto mi predkość do 10mbit i stwierdzono, że wiecej nie bedzie, na mapie zasiegu też mi zmniejszyli maksymalną predkość z 20 do 10 i problem się rozwiązał 🙂 Niestety musisz czekać na światełko...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

I tutaj dochodzi kolejny problem. Dzisiaj rozmawiałam z konsultantem Orange. Nie mogę dodać aneksu do obecnej umowy, żeby zmniejszyć prędkość, no chyba, że połącze wszystkie usługi, które mam w Orange (w tym nr komórkowy na kartę) i przejdę na abonament. Nie bardzo mi się to uśmiecha 😞


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Poprawy warunków technicznych na miedzi już nie wywalczysz, a z czasem problemy bedą coraz wieksze. Jedyna nadzieja to zebrać sąsiadów i innych pobliskich mieszkańców i wypełniac wnioski o checi podłączenia światłowodu, predzej czy później Orange was dostrzeze, ale działac musicie już teraz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  powiem jedno. Do technika trzeba mieć również podejście. Trzeba wiedzieć czego się wymaga i jak z nim rozmawia. Właśnie świadomy klient ma wieksze szanse na załatwienie sprawy pozytywne


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@agat13 Czy mógłbyś mnie poinstruować? Co byś powiedział technikowi na moim miejscu?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s


@Villemo666Hnapisał(-a)

I tutaj dochodzi kolejny problem. Dzisiaj rozmawiałam z konsultantem Orange. Nie mogę dodać aneksu do obecnej umowy, żeby zmniejszyć prędkość, no chyba, że połącze wszystkie usługi, które mam w Orange (w tym nr komórkowy na kartę) i przejdę na abonament. Nie bardzo mi się to uśmiecha 😞


To w ogóle nie jest istotne, ceny są te same, nie ma sensu aneksować umowy.

 

W kwestiach technicznych to masz 100% racji, kolega @agat13 by ci się przydał na miejscu.

Patrząc na to zdjęcie wnętrza puszki to na moje oko żyły połączone są chyba właściwie, z pary biało-czerwonej na parę biało-pomarańczową w tych białych rurkach. Ale czy biało-niebieska para też jest połączona z biało-zieloną to nie widać. Prawdopodobnie w gniazdku w domu (dobrze byłoby też zobaczyć tamten koniec kabelka) są podłączone tylko te przewody z pary biało-pomarańczowej.

Jaknajbardziej powinno się przynamniej spojrzeć na te wszystkie połączenia okiem technika.