Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie neostrady


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 12
  • 0

Zrywanie neostrady

Witam, wczoraj przez cały dzień zrywało mi neostradę, margines szumów wynosił np. 15 db, by za chwilę spaść na -6 db i tak w kółko, czasem dochodziło do zerwania, a czasem tylko internet przestawał działać, ale trzymało synchronizację. Do tej pory nigdy czegoś takiego nie miałem, synchronizacja zawsze z pełną prędkością, (neostrada do 10 Mb) co najwyżej zrywało raz na kilka dni, najczęściej raz na dzień, ale większych problemów nie było. Od początku tygodnia zaczęło się zrywanie połączenia kilka razy dziennie, ale do przeżycia, od wczoraj takie kwiatki. Pierwszy screen z wczoraj, po rozłączeniu synchronizowało za każdym razem z inną prędkością, najniżej było 1,5 Mb. Dziś rano już tak jak na drugim screenie z wyższym tłumieniem (gdzie do tej pory zawsze było takie jak na pierwszym screenie) i zaczęło zrywać co 2 min, więc odłączyłem router od prądu na kilka godzin bo nawet nie dało się korzystać z internetu. Od 2h nie zerwało połączenia, ale w momencie gdy piszę tę wiadomość zaczynają się już spadki marginesu szumów do 1 db.

ouykguy.jpguilju.jpg

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Zrywanie neostrady

@connor07 skontaktuj sie z konsultantem na czacie lub telefonicznie https://www.orange.pl/view/kontakt i popros o sprawdzenie i reset linii. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Zrywanie neostrady


@connor07napisał(-a)

Witam, wczoraj przez cały dzień zrywało mi neostradę, margines szumów wynosił np. 15 db, by za chwilę spaść na -6 db i tak w kółko, czasem dochodziło do zerwania, a czasem tylko internet przestawał działać, ale trzymało synchronizację. Do tej pory nigdy czegoś takiego nie miałem, synchronizacja zawsze z pełną prędkością, (neostrada do 10 Mb) co najwyżej zrywało raz na kilka dni, najczęściej raz na dzień, ale większych problemów nie było. Od początku tygodnia zaczęło się zrywanie połączenia kilka razy dziennie, ale do przeżycia, od wczoraj takie kwiatki.


Światłowód gdzieś w okolicy ciągną i miedź przepinają.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Zrywanie neostrady

Tak duże skoki SNR są spowodowane uziemieniem linii. To może naprawić tylko monter liniowy. Warto jednak sprawdzić stan linii w domu. Czy nie uległ uszkodzeniu , zalaniu kabel na którymś złączu czy w gniazdku..

Takie przypadki spotykałem po naprawie kabli ziemnych, gdy zamieniono żyły od sąsiednich par.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Zrywanie neostrady

Dzwoń na infolinię i zgłoś awarię. Szkoda czasu na pisanie po forach dyskusyjnych.