Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 5
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Dzwoniłem ponownie przed chwilą. Konsultant potwierdził, że to wygląda na problem regionalny. Zgłoszenie wysłane do techników.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Ja nadal się nie dowiedziałem czemu pingi są wysokie i skaczą głównie w godzinach szczytu, pomimo wystarczającej pojemności i braku obciążeń. Skoro tak to wychodzi na to że Orange celowo opóźnia pakiety by zaoszczędzić albo w jakimś niewiadomym celu. Innego wyjaśnienia nie ma.

 

Nowa reklama, już nie piszą ''super internet dla graczy'' - http://prntscr.com/lfs82r

 

W sumie 40zł za 100mbps + brak możliwości swobodnego grania online to chyba dość uczciwa cena. Pakiet umożliwiający granie online powinien kosztować dodatkowe 20zł? 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

To cena od a nie na cały okres umowy. Nic sie nie zmienilo.

 

Zakup dobrego vpn na dwa lata z góry to koszt w przeliczeniu kilka zl na miesiąc. Ew można szukać ofert na allegro czy olx jak ktos woli ryzykować.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Więc skoro ktoś używa i płaci za vpn to z jakiej racji miałby płacić Orange? 😆


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Bo podpisał umowę z orange na usługę dostępu DO internetu bez gwarancji pingu?

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Tu macie fajną ofertę VPN: https://www.privateinternetaccess.com/pages/linus-tech-tips

 

Można zrezygnować w ciągu 7 dni jak nie będzie pasować.

 

@Banan922 ciężko coś uzyskać od @HypsteRT, na razie ciągle są testy na żywo na Was i poprawy nie widać. To duża korporacja, dodatkowo zagraniczna, ciężko jest egzekwować w sprawach routingu pewnie.. Tylko że to ciągnie się już latami i daje wrażenie masówki, czyli ilość, a nie jakość. Ogólnie, to jak jeszcze było TP i te śmieszne prędkości internetu, ping był bardzo ok, do serwerów z Warszawy miałem nawet 3-4ms na ADSLu! A za granicę 30ms do niemcorów! Za czasów CS'a 1.6 jeszcze.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

@Piotrekk85  Ale przecież korzystam z vpn, nie używam tras i transferu Orange, a to nie wina klienta że Orange nie potrafi dostarczyć usługi o normalnej jakości. 😉 Chociaż abonament powinien być obniżony o połowę 😄

 

Gdyby Orange potrafiło zapewnić cokolwiek oprócz speedtestu to nikt nie musiałby używać vpn.

 

Skoro Orange nie gwarantuje pingu - wręcz przeciwnie - celowo go podwyższa, więc będzie tracić klientów aż w końcu się opamięta (na pewno? :D) i będą robić oferty ''6 miesięcy za darmo'' i inne by łyknąć klienta.

 

@-brtk-  Ja internet w domu mam od 2007 i również miałem lepsze pingi, i to na 512kbps... prędkość max 65kb/s ale w grach dawało radę. Pingi ok, do serwera Northrend (EU) w Warcraft 3, który stał w Szwecji, miałem 30-31 ms. Do innych krajów również lepsze niż na tym lagłowodzie Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Rzucasz mocne słowa o celowym podwyższaniu pingu. Masz na to jakiś dowód?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Prosta logika - skoro @HypsteRT  pisze prawdę że żadnych obciążeń ani braków w infrastrukturze nie ma i pojemność jest wystarczająca dla każdego, dlaczego wiele tras przez opentransit, 80.50.144.146 i inne routery ma mocno podbity ping? Nie mówię tu o podbiciu z 40 do 50, ale np z 40 do 90 co już jest poważnym problemem. Głównie w godzinach szczytu, gdzie ludzie najwięcej używają internetu.

 

Skoro router jest zajęty czymś innym a pakiety z danymi o grze olewa i wysyła 50 ms później to jak można mówić o wystarczających zasobach?

 

Wiem wiem, zostają jeszcze ' chwilowe problemy' ale te chwilowe problemy występują 12 miesięcy w roku 😄

 

Tutaj screeny sprzed 2 dni, które wrzuciłem we wtorek, ale zapewniam - tak jest codziennie w godzinach 18-22. A często i wcześniej.

 

https://prnt.sc/lf6i9v

https://prnt.sc/lf6c53

 

Wg Ciebie wszystko jest ok i nie ma żadnych opóźnień?

 

Dzisiaj wieczorem też zrobię, bo pewnie znów znajomi będa mi pisać bym z nimi pograł a ja standardowo odpowiem ''orange won't let me play'' i znów będę testował ping 🙂

 

Oczywiście, ja nadal uważam że Orange jest absolutnie przeładowane, a teksty o wystarczającej pojemności można włożyć między bajki.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 5
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Po południu dostałem sms od Orange informujący o tym, że usterka została naprawiona. Po godz. 18 znowu się zaczęło. Czyli jak każdego dnia ostatnio. Zgłosiłem ponownie. Konsultant w ogóle nie widział mojej sesji, mimo, że funbox zsynchronizowany i usługi działają. 😄