Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Tak, to faktycznie pojawiło się w innych tematach tutaj na forum. FB 6 jest jedynym urządzeniem, ponieważ niestety Orange nie oferuje Ont, który miałby więcej niż 1 Gb na wyjściu do routera, więc Funbox nie ma na ten moment alternatywy, żeby łącze wykorzystać, dlatego w tej ofercie pro 2.0 nie dają w ogóle ont, bo niby po co ont z 1 Gb jak łącze ma więcej.

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Ja tak tej firmy nie rozumiem, że głowa mała.

 

Orange jakby chciało mogłoby zaorać konkurencję, przodować w rozwiązaniach i być pro-klienckie do bólu. Mam 2 łącza jedno od UPC drugie od Orange. Nie ukrywam, że czasami routing jest skopany w Orange i prędkośc jest do bramy i się nie znamy, a poza EU to raczej słabo, ale od ok. roku widać, że coś się poprawia - to dobry znak, gdy w UPC po przejęciu przez PLAY jest równia pochyła a o tych 40Mbit/s uploadu to już nie wspominam, ale UPC trzyma prędkość praktycznie wszędzie od Władywostoku po Miami czego o Orange już powiedzieć się nie da - choć jeszcze raz - jest lepiej niż było.

 

Teraz Orange wprowadza opcję do zamiecenia konkurencji i co? Szkoda, że opcji 10Gbit/s nie zaoferują na Funboxie 6, zresztą komu na Boga to 10Gbit/s potrzeba do bramy i speedtestu Orange?

 

Kto bez ONT'a 2.5 weźmie to Pro 2.0?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Ja wziąłem. Upload 600 Mbps robi robotę, jak trzeba wysłać więcej materiału do pracy, do tego w sieci domowej jest ponad 25 urządzeń i każde ma dosyć przepustowości dla siebie nawet jeśli akurat robię coś obciążającego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 60
  • 186
  • 2

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Również wziąłem. Za kilka zł więcej w porównaniu do niższego pakietu mam upload (np backupy na zdalny NAS) i download dwa razy wyższy, do tego przy kilkudziesięciu urządzeniach, przy pracy zdalnej co najmniej dwóch osób, każdy za te kilka zł ma gigabit dla siebie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0


@max121napisał(-a)

Ja tak tej firmy nie rozumiem, że głowa mała.

 

Orange jakby chciało mogłoby zaorać konkurencję, przodować w rozwiązaniach i być pro-klienckie do bólu. Mam 2 łącza jedno od UPC drugie od Orange. Nie ukrywam, że czasami routing jest skopany w Orange i prędkośc jest do bramy i się nie znamy, a poza EU to raczej słabo, ale od ok. roku widać, że coś się poprawia - to dobry znak, gdy w UPC po przejęciu przez PLAY jest równia pochyła a o tych 40Mbit/s uploadu to już nie wspominam, ale UPC trzyma prędkość praktycznie wszędzie od Władywostoku po Miami czego o Orange już powiedzieć się nie da - choć jeszcze raz - jest lepiej niż było.

 

Teraz Orange wprowadza opcję do zamiecenia konkurencji i co? Szkoda, że opcji 10Gbit/s nie zaoferują na Funboxie 6, zresztą komu na Boga to 10Gbit/s potrzeba do bramy i speedtestu Orange?

 

Kto bez ONT'a 2.5 weźmie to Pro 2.0?


 

Ja i inni na forum również nie rozumiemy niektórych decyzji Orange, skoro są możliwości przodowania w rozwiązaniach szybkiego internetu, natomiast Jak już napisali poprzednicy, 10 zł więcej względem opcji do 1 Gb, a plus 300 megabitów na uploadzie, to swoje robi.

W UPC za 10 zł na plusie podnosi się upload np. z 30 do 40 megabitów.

Też mam obydwa łącza, z tym, że upc mam jako łącze awaryjne, bo korzystam głównie z TV z  kartą CI, których niestety Orange nie udostępnia. UPC mam z lojalką na 2 lata do 150 down / 25 UP, z możliwością przyspieszenia do 750/40 megabitów, bez okresu zobowiązania, tzn. włączam tę usługę jak potrzebuję i wyłączam jak nie potrzebuję. Można włączyć szybkości 300, 500 i 750. Wychodzi to trochę drożej niż usługi konwergentne, ale coś za coś, Orange do dużych transferów, UPC dłużej trzyma IP jak już się połączy niż 24 godziny no i lepszy Routing.

Chyba zostałbym tylko przy światłowodzie, gdyby w Orange była możliwość korzystania z Kart CI+ zamiast dekoderów, ale to już na inny temat.

W każdym razie światłowód pro 2.0, to oferta, jaka może w maksymalny sposób wykorzysstać Funboksa 6, który przecież nie jest aż tak długo w sieci Orange, aby go wycofać lub wprowadzać nowy sprzęt. Zapewne to takie kalkulacje finansowe.

Korzystam z oferty już kilka tygodni i z wyjątkiem niektórych wolno odpowiadających serwerów np. w stanach jestem naprawdę zadowolony.

Prędkości zwykle dostępne na ogół przekraczają znacznie te deklarowane w umowie.

A wykorzystanie 2 Gb nie jest niczym niezwykłym, skoro np. na xiaomi 11 lite 5g NE można wyciągnąć 850 megabitów przez WI-FI 6, gdy równolegle komputer pobiera coś z szybkoscią około 950 Mb/S po kabelku.

Do tego cała reszta sprzętów np. 2 tv, pralka, suszarka, inne telefony itp.

Czy jakieś urządzenie ma zapotrzebowanie na megabity czy potrzebuje stabilnego połączenia, to dostaje w tej ofercie.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 60
  • 186
  • 2

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

@pyrlandczyk FYI: od jakiegoś czasu w Orange tez IP zostaje na bodajże 10 dni zamiast 22 godzin jak kiedyś


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0


@pyrlandczyknapisał(-a)

Ja i inni na forum również nie rozumiemy niektórych decyzji Orange, skoro są możliwości przodowania w rozwiązaniach szybkiego internetu, natomiast Jak już napisali poprzednicy, 10 zł więcej względem opcji do 1 Gb, a plus 300 megabitów na uploadzie, to swoje robi.

W UPC za 10 zł na plusie podnosi się upload np. z 30 do 40 megabitów.

Też mam obydwa łącza, z tym, że upc mam jako łącze awaryjne, bo korzystam głównie z TV z  kartą CI, których niestety Orange nie udostępnia. [...]

 

Orange do dużych transferów, UPC dłużej trzyma IP jak już się połączy niż 24 godziny no i lepszy Routing.

 

Chyba zostałbym tylko przy światłowodzie, gdyby w Orange była możliwość korzystania z Kart CI+ zamiast dekoderów, ale to już na inny temat.

[...]

Korzystam z oferty już kilka tygodni i z wyjątkiem niektórych wolno odpowiadających serwerów np. w stanach jestem naprawdę zadowolony.

Prędkości zwykle dostępne na ogół przekraczają znacznie te deklarowane w umowie.

[...]

 


OK, bez dwóch zdań zapłacenie +10zł za +300Mbit/s uploadu ma sens i ja też UPC mam jako backup i od n lat adresu IP nie zmieniłem, bo router jest ciągle włączony) i z powodu TV. Mam 100% te same odczucia co Ty. Nie wiem czy Orange wzięło się za upgrade'y sieci szkieletowej czy jak ale czuć różnicę... Jeszcze te dziwne routingi + choćby styki z TPIX i byłoby cudownie, ale to raczej mżonki bo ten ich AS5617, którym wychodzimy to korporacyjny, więc raczej szans tu na włączenie TPIXa nie widzę.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

@max121 A to Link  nie spełni Twoich oczekiwań?