Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana usługi


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zmiana usługi

Witam

Mam aktualnie telefon stacjonarny, ktorego umowa kończy się z końcem miesiąca i z tej usługi chciałbym zrezygnować. Ale w miejsce tej chciałbym zainstalować sobie internet stacjonarny. I tu moje pytanie: Czy najpierw muszę rozwiązać umowę na telefon stacjonarny, a potem podpisać umowę na internet? Czy obie rzeczy mogą "pójść swoją drogą" i nie ma to znaczenia że najpierw podpiszę umowę na internet a potem rozwiążę na telefon stacjonary?

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Zmiana usługi

Możesz robić to oddzielnie. Jeśli nie jesteś w zasięgu światłowodu, to uwzględnij utrzymanie łącza.
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana usługi

Ma to znaczenie, pamiętaj że przy Neostradzie w przypadku braku telefonu stacjonarnego będziesz miał naliczoną dodatkowo opłatę że utrzymanie łącza (29,24 zł), tak więc....są plany gdzie w tych pieniądzach będziesz mógł mieć jedno i drugie.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Zmiana usługi

Uuu a to o tym nie wiedziałem. A jeśli zrezygnuję z telefonu stacjonarnego i nie wezmę internetu stacjonarnego to czy przyłącze do mnie zostanie zlikwidowane? Tzn. czy kabel między slupem a moim domem (u mnie tak jest) zostanie zdemontowany?

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana usługi

Raczej nie powinien być zdemontowany. Ja bym się obawiał że jeśli mieszkasz w małej miejscowości to może okazać się za jakiś czas ze na lokalnej centrali zabraknie miejsca na to by ponownie podłączyć Cię do sieci Internetowej. @Piotrekk85 piszę poprawnie??? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Zmiana usługi

@smook81: formalnie kable zostają, chyba, że masz wielkie życzenie ich usunięcia - wtedy możesz złożyć pisemko na Skierniewice.
Obecnie i tak tak wnioski długo czekają na realizację, bo odtworzenie infrastruktury to duży koszt i Orange póki co woli pozostawiać kable jak są. Tylko np. przejdzie wichura - nikt tego nie będzie serwisował póki sytuacjami zagrażającymi zdrowiu lub życiu.

@Anonim: nie do końca jest tak, bo POTS i ADSL/VDSL to inne miejsce na centrali.
Anonim

Nie dotyczy

Zmiana usługi

@Piotrekk85  wiem że to inne miejsce na centrali 🙂 Dlatego piszę i ostrzegam kolegę że....może kiedyś zabraknąć tego miejsca do przyłączenia Internetu......że stacjonarny owszem podłączy ponownie, a z Neostradą może być problem. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zmiana usługi


pablo_ck napisał(-a):

@Piotrekk85  wiem że to inne miejsce na centrali 🙂 Dlatego piszę i ostrzegam kolegę że....może kiedyś zabraknąć tego miejsca do przyłączenia Internetu......że stacjonarny owszem podłączy ponownie, a z Neostradą może być problem. 


@smook81  Zdaje się, że nie wspominasz jaki internet ma być u Ciebie podłączony, jeżeli światłowód, to czy kable będą doprowadzone do domu czy nie ma znaczenia, ale jeśli inna technologia - z tych co wspomina @Piotrekk85, to i tak kable muszą być, niezależnie od tego czy będzie u Ciebie usługa telefonii stacjonarnej.