Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Na to recepty nie ma.

Poza tym przed chwilą przeczytałem cały wątek od początku i cała sytuacja się mi nie klei. Pisałeś na początku że pod danym adresem jest Telestrada. Czy ustaliłeś w jakiej technologii? Bo jeśli to tzw WLR to przeniesienie internetu powinno przejść. A dziś piszesz że to kwestia braku kabla. Nie wiem czy bazowales na błędnych informacjach czy to była inna technologia.

Poza tym można szukać mega alternatywnych rozwiązań jak "sprzedanie" umowy innej osobie. Nie wiem czy wśród znajomych masz osobę co może być na "czarnej liście" u operatorów i nie może wziąć umowy na abonament w żadnej sieci. Tajemnicza jest że przez cesję łatwiej wkupić się i po kilku miesiącach terminowych wpłat brać także telefon na raty. A może ktoś właśnie rozgląda się za podobną usługą, może dla jakiegoś studenta na stację? W necie czasem są ogłoszenia na olx że ktoś "sprzeda umowę".

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Już mówię po kolei:

bazuję na informacji od montera/ technika, który to powiedział mi, że "kabel jest za krótki" i chyba nie mógł zamontować gniazdka czy co? Dziwne, nie bardzo rozumiem o co chodzi- było tutaj na nowym adresie gniazdko, rozmontował te gniazdko, kabelki dalej wystają, podłączył jakieś swoje urządzenie, lampka mrugała na czerwono, chodził i szukał kabla- a dokładnie którędy on przebiega, był w klatce obok, na ulicy, powiedział, że nie wie którędy przebiega ten kabel. A do tej Telestrady to musiałem napisać podanie (autentycznie- podanie) i wysłać listem, list pewnie doszedł i co? Może nawet i ten sam monter przyjdzie i stwierdzi pewnie to samo. Ten monter brzmiał wiarygodnie, ale może nie był na tyle kompetentny, żeby to zrobić dobrze? Nie wiem, ja sam nie potrafię tego ocenić. Wspominał coś o wspólnotach, że w trakcie remontu coś mogło się stać kiedyś z kablem. Na infolinii Orange, po mojej informacji o braku możliwości technicznych Pan przeczytał informację od montera i powiedział, że tak może być i zaczęła się ta tyrada z LTE...

Być jest coś ważnego co jeszcze powinienem powiedzieć, jak coś to proszę śmiało pytaj.

 

A co do handlowania umowami na siebie zaciągniętymi- to jako "jakieś" rozwiązanie rozumiem, ale z oczywistych powodów nie skorzystam.

 

Edit: także jak mówię, tu tak jakby ciężko winnych szukać, chciałbym dalej mieć ten internet w Orange na starych zasadach bo calutki czas działał, ale co ja mogę więcej? Nic.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Pani w salonie doradziła mi kolejnego montera, do 7 dni, przyjdzie i zobaczymy, ponoć może przyjść i ten sam. Przycisnę go, żeby się jednak postarał, ponoć ulicę obok jest światłowód z Orange a tu się nie dało...