Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana ADSL na VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

Tą biała małą skrzynke mam z 20 m od domu a taki maly biały budynek ( centrale ) mam 140m od domu, dosłownie jak na droge wyjdę to ją widzę, mierzyłem google mapsem


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL jeżeli jest tak, to powinno dać się uruchomić VDSL. Jeżeli chodzi o odległość, to tu odgrywa rolę długość linii. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

Ok , jak wywalczę to się może odezwę. Dzięki


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL Do zestawu brakuje dużej metalowej szafy o wysokości 1,5 do 2 m z oznaczeniami Orange. Jak połączysz te elementy, teoretycznie dostaniesz długość linii: centrala- szafa- skrzynka- dom- instalacja + 20m zapasu


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

A co do tych błędów (ES) co moze być ich przyczyną? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL różnie może być. Zaśniedziałe połączenia na linii, problemy z centralą, uszkodzone gniazdko u abonenta lub kabelek łączący router z gniazdkiem itp. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL Trudno powiedzieć. W LB2 są to po prostu błędy. W modemach o zaawansowanym menu jest podział na błędy CRC-liniowe i FEC. Podział na pasmo do i od internetu. Wtedy możemy z grubsza osądzić z czego powstają. Zapewne Orange w swoich systemach pomiarowych to dokładniej widzi, my niestety nie. Na powstawanie błędów w technologiach ADSL i VDSL maja wpływ naprawdę różne czynniki..


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

Kurde , gadałem z doradcą na czacie , i powiedziała mi ze nie ma wolnych kart VDSL , to ja powiedziałem ze mam warunki itp , ze blisko jestem i ze nie widze problemu dołożyć takiej karty , ona odpowiada ze jakby miał byc tam vdsl to by juz dawno był . Wspomniałem też o tej mapce UKE , lecz nie dostałem na to solidnej odpowiedzi tylko zostałem skierowany aby wysłac list w sprawie modernizacji do orange . Co dalej?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana ADSL na VDSL

To jak nie ma kart VDSL, to koniec tematu. Nie ma co walczyć z wiatrakami.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL Orange nie chce inwestować w miedź, więc raczej na rozbudowę centrali o VDSL nie liczyłbym. To będzie trudna sprawa, aby została zmodernizowana centrala o VDSL.