Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana ADSL na VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

Witajcie , jest jakaś mozliwosć aby sprawdzić czy moge zmienić moje łącze ADSL (20mb) Na VDSL (80mb)? Bo mam dosłownie 140 metrów do centrali i w dodatku mieszkam na wsi , więc moim zdaniem powinno to działać wyśmienicie

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana ADSL na VDSL

Skontaktuj się ze sprzedawcą na infolinii lub w salonie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

35 ODPOW. 35

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana ADSL na VDSL

Skontaktuj się ze sprzedawcą na infolinii lub w salonie.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

Kurde , a oprócz telefonu i salonu jest jakaś inna mozliwość kontaktu?Jakis email albo coś? Cos mi sie wydaje że sporo mi zje z konta pieniedzy dzwoniąc tam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana ADSL na VDSL

Nie.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

Ok , dziękuje. Pozdrawiam


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL sprawdzenie możliwości uruchomienia VDSL na Twojej linii może dokonać technik, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym na infolinii: 510 100 100, czacie lub w salonie. Samemu tego się nie sprawdzi.

 

Na infolinię najlepiej dzwonić z telefonu konkurencji lub zakupić starter Orange na kartę za 5 PLN. Dzwoniąc z takiego startera zapłacisz 1,5 PLN za połączenie, niezależnie od długości czasu trwania połączenia. Stan konta to 5 PLN, ważny 30 dni, więc będzie możliwość zadzwonić 3 razy na infolinię.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL Jak zwykle wtrącę swoje dwa grosze...Jeśli faktycznie długość linii to około 140m, to teoretycznie zamiana uzależniona jest od kart VDSL na centrali i ich zajętości. W małych miasteczkach najbliższe szafy kablowe instalowane są przy centralach, więc dystans ten może faktycznie być niewiele większy. Zasięg usługi VDSL to 1,3km z tym, że im dłuższa linia, tym mniejsza prędkość. Przy instalacji ważne są odczepy na linii (równoległe gniazda w domu) i jakość złączy (na krótkim odcinku to ma mniejsze znaczenie). Jeśli masz modem Funbox2.0, to weryfikacja może się odbyć bez konieczności wizyty montera i wymiany modemu. 

Wklej screena z menu modemu z parametrami linii to powróżymy z fusów


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

No własnie , to jest tylko kwestia tego czy sa wlasnie te karty VDSL w tej centrali . Mam niestety Liveboxa 2.0 , ale i tak łap screena


screen.png

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

dodam jeszcze że na stronie UKE ( wyszukiwarce ) pół mojej miejscowośći ma teorytycznie te 80mb


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana ADSL na VDSL

Wyszukiwarka UKE i VDSL to nie komercyjna dostępność usług dla osób prywatnych.