Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

Temat przeniesiony z O społeczności do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Chcę zerwać z Orange umowę. W umowie nie ma żadnej informacji o karach. Na infolinii mówią,że mam do zapłacenia karę i że to są kary europejskie i mam sobie wygooglować. W związku z tym moje zapytanie brzmi czym są kary europejskie, jakie rozporządzenie je reguluje, czy faktycznie istnieją i dlaczego nie ma o tym wzmianki w umowie.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

@szelma84o tym akurat mówi regulamin i cennik usług:

 

Ponadto, jeśli rozwiążemy Umowę z Państwa winy lub jeśli Państwo ją rozwiążą przed upływem okresu, na jaki zawarliśmy Umowę lub przed upływem czasu określonego, na jaki Umowa została przedłużona, obciążymy Państwa odszkodowaniem związanym z przyznaną ulgą w zakresie opłaty abonamentowej. Będzie to suma opłat abonamentowych za Usługę pozostałych do zakończenia okresu, na jaki Umowa została zawarta albo przedłużona, nie wyższa jednak niż wysokość przyznanej ulgi, pomniejszona o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia lub przedłużenia umowy do dnia jej rozwiązania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

Jaką masz umowę z Orange? Jaka usługa? Znasz może nazwę promocji dokładnie?
Anonim

Nie dotyczy

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

@szelma84  umowę masz na określony termin, na www Mój Orange powinna być zakładka, na zakładce "umowy i urządzenia", wybrałem "pokaż umowę" u dołu ekranu z danymi jest link "Oblicz kwotę za zerwanie umowy".


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

Orange Love. Nie ma nic o karze ani o ulgach udzielonych. Sprawdzalam to ja i facet na infolinii. Jutro wysylam wypowiedzenie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

Ja to wiem. Tylko kara musi byc na jakiejs podstawie. Tu jej nie ma. Nie ma jej w umowie ani na wyciagu. To, zeboni sobie wpisza w system to mnie generalnie nie obchodzi. Napisalam na UKE. Ale tak czy inaczej zrywam umowe, niech ids do sadu.  Skoro o karze nie ma w umowie ani o ulgach, ktore rzekomo udzielili to sobie moga naloczac kary prezesowi. Juz jedna sprawe przegrali. 


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

@szelma84o tym akurat mówi regulamin i cennik usług:

 

Ponadto, jeśli rozwiążemy Umowę z Państwa winy lub jeśli Państwo ją rozwiążą przed upływem okresu, na jaki zawarliśmy Umowę lub przed upływem czasu określonego, na jaki Umowa została przedłużona, obciążymy Państwa odszkodowaniem związanym z przyznaną ulgą w zakresie opłaty abonamentowej. Będzie to suma opłat abonamentowych za Usługę pozostałych do zakończenia okresu, na jaki Umowa została zawarta albo przedłużona, nie wyższa jednak niż wysokość przyznanej ulgi, pomniejszona o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia lub przedłużenia umowy do dnia jej rozwiązania.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

Nowe Mój Orange przez stronę www, wchodzisz w "Umowy i urządzenia", wybierasz usługę na którą chcesz zerwać umowę i tam masz odnośnik do kalkulatora, który wylicza Ci stawkę kary za zerwanie. W każdej umowie jest info o karach...

 

 

 

Screenshot_20190909_155320_com.android.chrome.jpg

 

Screenshot_20190909_155220_com.android.chrome.jpg

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

Na szczęście informacja o uldze musi być zawarta w umowie, tu tego nie ma. LUB w umowie musi być podana wysokość kary, w tym przypadku też tego nie ma. Rozmawiałam z rzecznikiem i UOKiK, złożyłam zapytanie do UKE, na ta chwilę jestem na prawie. Mogę rozwiązać umowę bez konsekwencji. To, że Orange sobie w system wpisze kare to jeszcze o niczym nie świadczy, jej wysokość MUSI być zawarta w umowie lub tak jak napisałam wcześniej MUSI być podana kwota ulgi a w mojej umowie tego nie ma. Pan z infolinii też sprawdzi,ł - nie ma.

Najlepsza była babka z infolinii, która mi powiedziała o "karach europejskich" a takowych nie ma. 😄

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

Kara za rozwiązanie umowy - owszem musi być w umowie. Ale Orange kar nie nalicza. To jest ODSZKODOWANIE.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy. Brak zapisu w umowie.

Wszystko super, ale informacji o ODSZKODOWANIU też nie ma w umowie, jak również o żadnym zadośćuczynieniu i innych synonimach słowa "odszkodowanie" i "kara".