Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalny dostęp do biura przez vpn

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 59
  • 0

Zdalny dostęp do biura przez vpn

Dobry wieczór. Od niedawna mam internet światłowodowy i router funbox 6, poprzez który, nie mogę się połączyć z pracą -po nawiązaniu połączenia natychmiast mnie rozpina-. Co ciekawe problem nie występuje gdy udostępnię hotspot na iphone z kartą flex. Informatycy twierdzą, że problem może mieć miejsce w sieci operatora, jak to sprawdzić? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zdalny dostęp do biura przez vpn


@Rzekanapisał(-a)

Informatyk był mocno zajęty -mają audyt-, zdążył mi tylko odpisać że problemem może być blokowanie ip albo zła konfiguracja ip w routerze dostawcy, więcej czasu mi poświęci wieczorem to spytam go odpowiednio o te zagadnienia z Twojego komentarza @Misiek62 Dziękuję 🙂


"Zła konfiguracja IP"... Hmm... co to może znaczyć? Mają w firmie filtr IP? Możliwe... A może chodzi o IPv6 vs IPv4? Przy hotspot z telefonu masz zapewne IPv6, przy WiFi z LAN masz IPv4... "Konfiguracja IP w ruterze" jest dość prosta - dostajesz pewien adres IP i on jest używany, nie masz wpływu na to jaki to adres (zmienia się on zresztą, w tej chwili co 9 dni). Komputery w LAN dostają adresy prywatne (na które masz wpływ, ale one raczej nie mają znaczenia, no chyba że jest konflikt z adresami prywatnymi używanymi po drugiej stronie VPN - wtedy łatwo będzie to poprawić), a żeby to działało ruter robi jeszcze NAT. Zestawianie VPN poprzez NAT może (ale nie musi, zależnie od konkretnej implementacji VPN) wymagać zmian w konfiguracji rutera (u mnie nie wymaga).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@Rzeka  odpowiedź informatyków (jak sądzę z Twojego miejsca pracy) jest w stylu SOA#1  (u mnie wszystko OK). Ja odpowiem, że u mnie taki mechanizm "łączenie się z siecią firmową" - poprzez VPN, także praca na komputerze stacjonarnym w biurze, w rozwiązaniu "zdalny pulpit", działają praktycznie bez żadnych problemów na etapie zestawienia połączenia. W takim rozwiązaniu swobodnie drukuję na drukarkach sieciowych w biurze...

Korzystam z takiej samej technologii dostępu do Internetu - światłowód, FB6, najczęściej łączę się przez WiFi.

Natomiast co do próby znalezienia przyczyn rozłączania Internetu u Ciebie, będzie to zgadywanie... 

Dobrze byłoby gdybyś jeszcze podała jakiego systemu używasz w komputerze (Windows - wersja?) ;

czy po połączeniu używasz jakiegoś specjalistycznego programu, który być może wymaga pracy na nietypowych portach... ?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 59
  • 0

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@Misiek62 Dziękuję za przystąpienie do misji szukania przyczyny 🙂 Internet prywatnie działa. Tylko samo połączenie do pracy po mniej niż 10 sekundach mi się wyłącza. Korzystam z windows 10 a aplikacje to navision i beone oraz teams 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Zdalny dostęp do biura przez vpn

W dzienniku zdarzeń pewnie jest opis co się dzieje, Panel sterowania w Windows 10, tak w ciemno to pewnie port się zamyka w FB i komunikacja ustaje, zmienić ustawienia w zaporze na niski w FunBox. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@Rzeka 

U mnie podobnie jak u @Misiek62 VPNowe połączenia z firmą działają bez zarzutu.

Niestety jedyne dział IT firmy może coś tu pomóc, tylko oni wiedzą jaki to VPN i jak jest zestawiany. "Coś w sieci operatora" to nie jest konkret od którego możnaby nawet zacząć zgadywać o co chodzi. Jest co najmniej kilka podobnych tematów na NO, są dość głęboko zakopane, ale może z nich coś wyciągniesz jak poszukasz.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 59
  • 0

Zdalny dostęp do biura przez vpn

Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że mój opis tak trywialnie nie daje zbyt wielu punktów zaczepienia, a to z racji mojego nieogarnięcia tych zagadnień jak i lakonicznego zarysowania problemu przez informatyków. Wiem, że mają ale co do ip i i wolnych portów? z tego co zrozumiałam. Może doradzicie o co mam ich spytać? 

 

@Anonim jak to zrobić?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@Rzekapytasz nas o co masz pytać IT? No to przecież oczywiste: poproś ich żeby ci skonfigurowali komputer.

PS. U mnie VPN nie wymaga żadnych zabiegów na FB, żadnego otwierania portów, nic z tych rzeczy. Jeśli połączenie jest nawiązywane, to znaczy że i u ciebie nie trzeba nic z tym mieszać.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 59
  • 0

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@j131 Już to zrobili, był wysłany na jakieś tam zmiany przez ten problem ale to nie pomogło. Z uwagi na fakt, że jak się łączę z innymi sieciami to działa, albo z hotspotem z telefonu stwierdzili, że problemem jest firma dostarczająca internet 😞


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zdalny dostęp do biura przez vpn

@Rzeka 

Tak jest najłatwiej własną niekompetencję wyjaśnić. Bez technicznych szczegółów dotyczących tego połączenia VPN nikt Ci nie pomoże. A te szczegóły tylko oni znają. Catch 22.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 59
  • 0

Zdalny dostęp do biura przez vpn

Przepraszam, wiem, że brakuje mi wiedzy w tym obszarze. Nie sądziłam, że to będzie tak trudne do zdiagnozowania. Spróbuję jeszcze raz poprosić o pomoc informatyków.