Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie

Czesc,

 

Namieszalem z routingiem miedzy FB 3.0 a reszta swojej sieci - nie wchodzac w szczegoly potrzebuje jakos z zewnatrz (jestem 100km od domu ) przelaczyc w Funboxie tryb polaczenia z netem z :

 

idneostrady@neo.../ipv6  

 

na zwykle ipv4

 

Ewentualnie czy ktos jest w stanie podpowiedziec jak sprawdzic aktualnie przypisane IP do Funboxa? 

 

Posiadam oczywiscie mac adres urzadzenia, kody abonenckie itp - po prostu fizycznie jestem kawal drogi od routera, a potrzebuje dostac sie do NASa, ktory wlasnie za FB stoi.

 

Przegladalem juz stare logi z adresami , ktore FB dostawal , ale jak na zlosc nic sie nie powtarza..

7 ODPOW. 7

Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie

Hej, możesz skontaktować się z BOK przy udziale czat z doradcą - www.orange.pl/kontakt. Jeśli połączenie jest zestawione to doradca poda Ci aktualnego IP'ka - może też zdalnie zmienić adresację na ipv4.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie

Niestety musieli go zresetowac i teraz jest ipv4 ale zapora zamknieta i nawet nie jestem w stanie sie do panelu FB dostac 😕 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie

To niestety, ale tego nie przeskoczysz bez dostępu do modemu lokalnie 😕


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie

@seenick  a trzeba było do sieci domowej VPNa postawić na takie sytuacje 😉 NAS wpięty w Funboxa 3.0 to same zalety 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie

na szybko robilem port forward miedzy Fritzboxem , ktory opedza wewnetrzna siec i zachcialo mi sie mixed mode pobawic. Kurde a wystarczylk by tryb bridge w FB lub po prostu mozliwosc wystawienia static route. 

 

Generalnie nerwy mnie biorą jak dostaje router w ktorm nawet logow nie mam jak przegladnac.

 

Odnosnie VPNa  -  pewnie pobawie sie jakos w zestawianie tego jak tylko bede blizej obydwu maszynek 🙂

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie

@seenick  Wiesz co, zgłoś się do Orange po ONT. Musiałbyś tylko umotywować, że jest Ci to niezbędne. Kilka przypadków na forum dostało 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zdalne przelaczenie FB 3.0 z ipv6 na 4 oraz jak sprawdzic aktualne IP zewnetrzne zdalnie

Juz rozmawialem na ten temat zarowno z BOKiem , jak i technikami podpinajacymi swiatlo. Niestety zalezalo mi na czasie, a sciagniecie ONT  mialo zajac 1-2 miesiace. Planuje niedlugo przeprowadzke i wtedy pociagne temat -  dla mne i tak FB robi tylk za  punkt dostepowy do netu