Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7664
  • 31

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu


@Samotnicknapisał(-a)

poprowadzić przewody wzdłuż ścian (można podkuć je na styku z podłogą)


czy jest tu inspektor budowlany?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu

@pirenej Wystarczy podkuć tynk na styku z wylewką. Sarkazm jest zbyteczny.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu

Według mnie najprościej, oczywiście jeśli przewiduje się listwy przypodłogowe poprowadzić kable właśnie w nich, chyba wszystkie dostępne obecnie na rynku wykonane z tworzywa mają miejsce na przewody.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu

@slav72 Jak najbardziej, szczególnie, że teraz modne są wysokie listwy i miejsca w nich jest dużo. Jednak i tak w którymś miejscu trzeba będzie przejść po podłodze (wylewce).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53382
  • 620

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu

@markotny  nie doczytałem się info o rurkach z szafki deweloperskiej do pokoi. Teraz układają je dość często, skoro robią szafkę. To upraszcza sprawę i ciągnięcia światlowodu do salonu i kabli eth do pokoi. Pokaz fotkę szafki w wolnej części

Poza tym nie znamy stanu faktycznego mieszkania, ani umiejętności postodawcy. 

Radzimy w ciemno... 

Ja bym pojechał bruzdownicą w wylewce na 2cm i bezpiecznie pod podłogą rozprowadził wszystko z zapasem... Ale to ja.... 

Według mnie najważniejszym aspektem jest ogólnie czy da się doprowadzić ftth do salonu i rozłożyć kable eth do drugiej strefy


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu

@Samotnick można wszystko tak zaplanować aby ukryć w listwach, a jeśli chodzi o otwory drzwiowe to tam też można ukryć na przykład pod listwą przyprogową lub pod maskownicą futryny. Otwory przez ściany też wykonujemy w połowie wysokości listew, a ewentualne gniazdka montujemy nad samymi listwami, ich też nie trzeba montować pod tynkiem, są w sprzedaży delikatne i estetyczne natynkowe.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu

@agat13 Parę chwil z bruzdownicą i po temacie. Cztery przewody ethernetowe na stronę nie potrzebują dużo miejsca.

@slav72 Ja wolałem wyjść na ścianę i mieć wszystko w jednej ramce bo i tak wymieniałem osprzęt od dewelopera. W każdym razie na etapie wykańczania zrobienie paru dziur, bruzd czy dodatkowych puszek nie jest problemem. Zabawa jest jak się o tym nie pomyśli.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 626
  • 2

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu


@Samotnicknapisał(-a)

@slav72 Ja wolałem wyjść na ścianę i mieć wszystko w jednej ramce bo i tak wymieniałem osprzęt od dewelopera. W każdym razie na etapie wykańczania zrobienie paru dziur, bruzd czy dodatkowych puszek nie jest problemem. Zabawa jest jak się o tym nie pomyśli.


No właśnie ja ostatnio robiłem remont i też pomyślałem o tym by puścić sobie kabel z jednego pokoju do drugiego. Nie boisz się @Samotnick jakiś zakłóceń, bo ja jakoś nie byłem co do tego przekonany i jednak zrobiłem dwie oddzielne puszki i odseparowalem elektrykę od kabla sieciowego. Nie miałem przekonania żeby upchać to w jednej podwójnej puszce i dać jedną ramkę.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8162
  • 64

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu

@Cracers Nie mam żadnych zakłóceń. Instalacja działa już prawie 15 lat. Musiałbyś w bliskiej odległości od przewodu elektrycznego puścić równolegle do niego przewód sieciowy. U mnie do puszek zasilanie wchodzi z góry a ethernet, telefon czy tv/sat od dołu z podłogi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53382
  • 620

Zaplanowanie sieci w mieszkaniu

@CracersNie ma co przesadzać...jeśli te kable byłyby oplecione wokół siebie lub dystans byłby długi (do 95m dla eht), to wtedy mogłyby wskoczyć zakłócenia. W korytach teletechnicznych kable biegną obok siebie z niewielką separacją powietrzną i jest ok. Pomiary wychodzą dobrze nawet dla długich dystansów...a gniazda są w ramce blisko siebie.