Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Po kablu. Zaraz podziałam ze zrzutem.

 

Zrzut.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga

 

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  ikony Panelu sterowania i inne, możesz mieć na Pulpicie.

Zrzut z Windows11, ale w starszym też tak samo jest.

Bez tytułu.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13182
  • 54127
  • 637

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  jaki to modem? Może masz kabel sieciowy uszkodzony i tylko przenosi 100Mb/ sek ( np brakuje jednej żyły z transmisyjnych) 

Ile wyciągasz po wifi? Zrób SpeedTest na wszystkim co masz pod ręką. 

Czy masz pełne FTTH do modemu, czy dodatkowy ONT lub inne technologie ostatniej mili?  To jest na sieci Orange czy obcego operatora np Taurona? 

Zmień port na Switchu modemu inna testy pożycz od kogoś laptopa. Ważne, aby ustalić gdzie jest problem, a później jaki on jest

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@agat13  to PC jest, raczej wi-fi karty tam nie ma 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13182
  • 54127
  • 637

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@Anonim Oj, byś się zdziwił... Moja córka kupiła takie, co ma na pokładzie wifi,.. Poza tym ile urządzeń ma, to niech robi testy... Pierwszy powyżej tych 90 będzie wskazywał na kompa lub kabel, a nie na usługę


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@Anonim Chcesz, żebym zmienił ustawienia ikon? 

 

Kabel to Network Patch Cable 5e.

 

Poczytam i potestuję według Waszych wskazówek i jutro dam znać odnośnie wyników.

 

Dzięki za pomoc.

 

P.S. Czy połączenie IPv6 nie powinno mieć dostępu do sieci? Takie pytanie laika :-).

 

Tak, to PC. Zapomniałem dodać. Ale bez WIFI :-).

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@agat13  dziwne że technik nie sprawdził szybkości łącza na klienta sprzęcie, to jest standard raczej.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

 

@Anonim  Jeśli masz na myśli sprawdzenie przy montażu, to wszystko było testowane, sprawdzane i śmigało jak złoto. Osiągałem prędkości pod 300mb/s, czyli żadnych ograniczeń.

Anonim

Nie dotyczy

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

@TomaszT_T  to lużna propozycja, możesz je mieć na Pulpicie, albo poklikać więcej, jak kto woli, mi chodziło żebyś dostał się do Panelu sterowania, jak to zrobisz to twoja sprawa. Na początek aktualizacja sterowników karty sieciowej LAN, jak się da to w jej ustawieniach, wymuś 1Gb/s, bo standard to automatyczny wybór szybkości i może ustawiać sama 100Mb/s, tak jak teraz masz.

Jeśli na początku było ok, to może jakaś aktualizacja Windows to popsuła, zdalnie nie zgadnę bardziej.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 27
  • 0

Zaniżona prędkość Swiatłowodu

Wczoraj ściągnąłem jakiś sterownik, ale trochę "na wariata" i nie wiem, czy dobry. Na tą chwilę wymuszanie nie działa, a automat ustawia się na 100mb/s. Spróbuje jutro ze sterownikiem jeszcze raz i zobaczymy, co się da uzyskać. Potestuję też na innych sprzętach, ale o ile dobrze pamiętam, to wszędzie miałem to samo ograniczenie.

 

Edit: Zaktualizowałem sterownik i straciłem możliwość zmiany ustawień karty z poziomu Menedżera urządzeń. Wczoraj zainstalowałem chyba jakąś wersję PRO z wodotryskami. Teraz mam kilka prostych zakładek i nie widzę opcji zmiany prędkości. jest jakaś inna możliwość?