Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakład

Anonim

Nie dotyczy

Zakład


@Kierus57napisał(-a)

 Może we Francji?


A czemu nie może zobaczą jak działa FTTH w Polsce ? Bardzo dobry pomysł Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakład

Wg mnie powinni pisać do rządzących (niektóre ustawy są przegłosowywane i podpisywane przez noc). Podobny temat był dotyczący transmisji meczy reprezentacji w telewizjach otwartych - podobno nie można było ale jest. Tu tak samo - w Polsce nie ma prawa, nie ma jednoznacznych przepisów unijnych (czy dokładniej ze strefy EFTA bo główne problemy są w Norwegi której w UE nie ma). Orange może tropić drogi/trasy, robić kontent serwery ale to nie sprawi że cały świat będzie miał niski ping.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Zakład

@Piotrekk85  Więc twoim zdaniem powinniśmy płacić za internet + dodatkowo wykupywać vpn? Albo innego dostawcę? Znów się powtórzę - internetu używam od 2007 roku ale pierwszy raz o takim czymś usłyszałem właśnie na tym forum 😄

 

Tu nie chodzi o niski ping do Australii czy coś. Nikt nie ma 50 pingu np do Indonezji czy 30 do Argentyny. To jest niemożliwe. Nam chodzi o jak możliwie najniższy ping który można uzyskać. Skoro inni dostawcy mają niższy ping o 5-30 ms, to dlaczego Orange ma mieć wyższy? Skoro inni dostawcy nie tracą pakietów do połowy świata, dlaczego Orange je traci?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakład

Inni dostawcy mają mniejszy ruch. Bardziej restrykcyjne podejście do nadużyć. Poza jeszcze polityką.
Anonim

Nie dotyczy

Zakład

To dlaczego mam niższy ping na mobilnym niż na VDSL

@Piotrekk85Co masz na myśli o nadużyć?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Zakład

Idąc tym tokiem rozumowania, każda duża sieć jak UPC, Netia, Vodafone i inne powinna mieć masę problemów i wysokie pingi i każdy klient tychże sieci powinien wykupywać dodatkową usługę.

 

To tak jak kupić samochód, a potem kupić zapasowy jakby ten pierwszy się psuł 😄

 

Sorry ale nie każdego stać by płacić 70zł miesięcznie za neta i do tego dopłacać do vpn czy innej sieci.

 

Prosty przykład - kupiłeś laptopa, ale ma niedziałającą klawiaturę i popsutą kartę sieciową wifi. Oddajesz na reklamację, żądasz wymiany, naprawy, zwrotu pieniędzy czy dokupujesz klawiaturę, kartę sieciową i wydajesz niepotrzebnie pieniądze?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakład

Okej. Ale napiszę coś popularnego że biedni ludzie nie powinni kupować tanich rzeczy. Sam mam Vectrę w domu i dlatego mam kilka różnych internetów, vpn i zdalne pulpity by mieć komfort pracy. Za całość płacę 110 zł miesięcznie (35 zł vectra + vpn i zdalny za free z promocji dla devów + 20 zł a2 + 30 zl plus + 15 zl Orange + plus jakieś drobne opłaty).

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Zakład

Nikt nie mówi tu o 'biednych' tylko o zwykłym Polaku który weźmie na rękę 1600-2000zł i ma mieszkanie, rodzinę, własne opłaty i wydatki. Płacenie dodatkowej kasy za neta to totalna głupota.

 

O Vectrze kiedyś pisałem dobrze ale przez ostatni rok strasznie obniżyli loty. Przynajmniej u mnie. Nie mam alternatywy, jedynie Orange i Vectra z sieci kablowych, i jednak Orange to ''mniejsze zło''. Gdyby Hyperion nie padł u mnie w mieście to pewnie do dzisiaj bym miał od nich internet, pewnie teraz 50mbps miedź i nie myślałbym o lagach czy kiepskich trasach tak jak nie myślałem o tym lata temu.

Anonim

Nie dotyczy

Zakład

To dlaczego Vectra i inni stosują przedział do prędkości cenowy a Orange już ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakład

To ja zadam przewrotne pytanie czy Vectra coś z tym robi? Nie wiele "merytorycznie" lub to samo co Orange. Ale potrafi lepiej komunikować się z klientami. Jeśli ktoś w Vectrze często reklamuje - dość szybko dostanie BMT. Vectra nie pozostawia zgłoszeń (które trafią w oficjalnym panel zgłoszeniowy sieci) bez odpowiedzi (to nie oznacza że na wszystko odpowiada które nie trafią do panelu).

 

edit: co masz na myśli @Anonim?