Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakład

Anonim

Nie dotyczy

Zakład

@Piotrekk85Masz 10/20/80 Mb w jednej cenie czy tak masz w UPC czy Vectrze ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zakład

W Vectrze w lokalizacjach przed modernizacją przy samym internecie (i braku innych usług w Vectrze lub prawa do zniżek +korzystanie z podstawowego tzw. terminala) też masz jedną cenę - płacisz tyle samo na max łącza pod adresem. Tej oferty nie ma na www, jest tylko u PH i w lokalnych biurach.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zakład

 

U innych może być ok i nie ma utrat pakietów, jak ktoś chce oszczędzać, to potem dzieją się takie cyrki. Wykupili styki z mniejszym SLA bo taniej, to potem mają w godzinach szczytu utraty pakietów, bo nie wyrabia. Ale na to też znajdzie się wytłumaczenie. Kup internet od konkurencji i miej dwa, jak będą utraty, to się przełącz! 😄

 

Brak wymiany ruchu w plix, to też oszczędność, a płacze w 90% przypadków o ping by się skończyły. Myślę, że dla tylu klientów co teraz mają, uczestnictwo w plix by im się szybko zwróciło,  jakość nagania klientów, nowe umowy etc, ale oni wolą stracić klientów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Zakład


 W Orange jest wszystko dobrze, jak nie działa to wykup i przełącz się na inny internet, głupszej odpowiedzi to chyba w życiu nie przeczytałem LuL.

 


No dokładnie, ja pierwszy raz o takim pomyślę słyszę. Nikt mi nigdy nie powiedział bym sobie kupił inny internet i zmieniał jak coś będzie zamulać.

 

Co jak co panowie ale wypada być obiektywnym. Skoro ktoś pisze że nie satysfakcjonują go pingi i packetloss to powinniście to sobie wziąć do serca zamiast pisać o dodatkowym internecie albo że ''Orange nie zapewnia dobrego pingu''. Nikt z nas nie oczekuje 5 ms do każdego serwera na świecie ale chociaż na takim poziomie jaki oferują inni dostawcy... tymbardziej że oferujecie światłowód, nie jesteście jakąś podrzędna firemką na miedzi max 10mbps + przerwy w dostawie co 2 dni... macie możliwości ale nie chcecie...

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zakład

 Jak coś może działać lepiej, tym bardziej że rozgłaszają się siecią nr #1, to powinni zrobić, by działało lepiej, a nie mydlić oczy klientom. Na papierze wszystko ładnie wygląda, w reklamach też, a rzeczywistość jest inna, a potem się dziwią, że mają miliony zgłoszeń. Najgorzej mają Ci, którzy nie mają alternatywy, takim to już trudno jest się wyrwać od Orange, a płaca za utrzymanie linii a z ich linią nie jest nic robione, płacą "dla innych", tam gdzie jest UPC, Vectra, INEA, Netia, wszystko w jednej lokalizacji, Orange kładzie sobie tam światło i mają 10% z tego, gdzie by zainwestowali gdzie jest mniej konkurencji albo nie ma jej wcale.

 

I daleko nie trzeba szukać, macie przykład mnie. Kiedy Orange wprowadziło u mnie światłowód? Rok po tym, jak UPC do mojego bloku się podłączyło, wcześniej  mieliśmy ADSL'a/VDSL'a do wyboru tylko albo kiepską radiówkę. Pisałem do Orange o światełko 3 lata wcześniej, był dostępny 500m ode mnie, olali sprawę, odpisali, że na razie nie zamierzają inwestować, to teraz mają tak, że UPC 3/4 bloku przejęło od Orange w pierwszym swoim roku użytkowania, a teraz nikt nie chce brać Orange, bo UPC jest tanie i chodzi bez awarii, w tym ma krystaliczny obraz w porównaniu do Orange IPTV.

 

@PS. a ja dalej obserwuję jak rozwija się sytuacja i już nie wiem czym chcą mnie przekonać bym do nich wrócił, na pewno nie tym słabym routingiem, bo lubię pograć w gierki online, większość to strzelanki, czyli FPSy, a tam im mniej problemów z pingiem i packetlossami, tym lepiej.. Jedyne co jest fajne, to że w Orange LOVE, bym miał taniej o paredziesiąt zł, ale czy to jest warte nerwów i zgłoszeń w przyszłości? Nie wiem, dlatego bacznie obserwuję.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Zakład

Panowie temat już był wydzielony bo mocno odbiegł od tego w którym się narodził, ale teraz tak zboczył z toru, że trafił ponownie pod  moderacje, wszystkie wpisy z personalnymi przytykami, a także dotyczące narodowość czy światopoglądu zostały albo usunięte albo edytowane. Bardzo proszę was wszystkich aby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Zakład

Wyniki testów się przeplatają. Raz lepiej u jednego dostawcy, raz u drugiego. Screeny w temacie z Telią są. Nasi inżynierowie (jak mniemam, nie przekazuje im tego ja) jak przekazali nie widzieli rzeczy do interwencji. Ja tez nie widzę, moim skromnym zdaniem, ale to nie ja o tym decyduję. Jednakże temat czytają. Tutaj jest brak dokładnego udokumentowania problemów na światłowodzie. Z racji tego, że widać iż Pingi są podobne (raz lepiej u konkurencji, raz na światłowodzie), to brak jest konieczności interwencji. Hypster zapisał też, jaki zrobić formularz do zgłoszenia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Zakład

Ja już wiele razy pisałem że trasa np na południe i południowy zachód Europy powinna iść przez Pragę bo jest bliżej. Do US przez Hamburg/Frankfurt na zachód. A jest tak że np do serwera Doty 2 w Austrii idzie przez Niemcy zamiast prosto przez Pragę, z kolei na zachód Europy i US idzie głównie przez Pragę i ping jest o 20 ms większy niż przez Niemcy. Nie będę podawał każdego IP bo musiałbym podać ich z kilkaset. Najlepiej po jednym od każdego dostawcy z całej Europy.

 

Trasy są pogmatwane i idą losowo. Jakoś inni dostawcy mają bardziej inteligentny traffic niż Orange.

Niestety ja nie pracuję w Orange i nie jestem odpowiedzialny za trasy, jednakże doskonale rozumiem że to nie jest takie proste i potrzeba na to czasu żeby to jakoś wyglądało, lecz ludzie w Orange narzekają na ping już od kilku lat. Może lepiej było się tym zająć już dawno temu i stopniowo kontrolować i ulepszać trasy zamiast teraz tłumaczyć klientom że ''nie ma problemu i ping może byc kiepski'' ?

 

Z netem od Hyperionu jak grałem w Ultra Street Fighter 4 z typkiem z Łotwy to miałem do niego 30 pingu bo z Warszawy szło prosto przez Litwę bez kręcenia przez Niemcy czy Pragę. Można? Można. I nie musiałem pisać na żadnym forum żeby ulepszyli trasy... sami wiedzieli jak to zrobić żeby był niski ping.

Anonim

Nie dotyczy

Zakład

@Banan922Zobacz ile Orange wydaje na reklamę biuroprasowe zamiast poprawiać czy inwestować Odpowiedz w komentarzach. 


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Zakład

@Anonim wydaje mi się, że przinaczasz co Piotr napisał. Poza tym spółka, jak każda inna musi robić podsumowania, które są publicznie jawne. Także każdy może sobie sprawdzić. Nawet w szkołach uczą, że część budżetu musi iść na reklamę.