Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

Cześć!

 

Dla wielu z was, ten wątek może wydawać się bezsensowny i nic nie warty. Ale w sumie - z czystej ciekawości, biorąc pod uwagę obecną sytuację za oknem, oraz to, że Orange jest siecią #1 pod względem liczby klientów w Polsce - ruch w tej sieci też jest praktycznie największy.

Internet stacjonarny nie ma ograniczeń, LTE ma już na tyle duże pakiety, że każdy z nas może mieć w domu (a właściwie wszędzie) kilkaset GB do dyspozycji. Siedząc w domu, więcej korzystamy z internetu.

 

Z tego powodu - chciałbym wam zadać jedno proste, luźne do dyskusji, pytanie - ile transferu zużywacie na swoich łączach? Czy to LTE, światłowód czy DSL.

 

Ja zacznę od siebie - od kiedy mamy w Polsce korona(ś)wirusa (to już prawie 2 miesiące :O) - w marcu przesłałem 1,17 TB, a do tej pory w kwietniu (to jeszcze sporo urośnie, z powodu awarii dysku) przeszło już 2,13 TB przez mój światłowód w pakiecie Love 100 Mbps. Telewizja to kolejne setki GB - bo mam 3 TV.

 

Jak to wygląda u was? 😉 Zachęcam do dyskusji!

 

Fajnie by było, jakby Orange publikował co roku jakieś statystyki, jakie jest średnie zużycie danych per klient, jakieś rekordy itp. 🙂

 

23 ODPOW. 23

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

@Anonim ja zużywam około 70 GB na tydzień z pakietów Orange, ale to nie jedyne źródło internetu.

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

@ketrasaArturto tak prawie 300 GB na mobilnym, dość sporo. Jak z prędkościami? 😜

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

@Anonim  na światłowodzie to w Kwietniu 40TB, Dane Mobilne 200GB, ale to standardowo u mnie, nic mniej czy więcej.

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

40TB? 😮

Takiej wartości to chyba nigdy w ciągu miesiąca nie osiągnę 😛

Jakim cudem aż tyle ;o Cały blok chyba u mnie na GPON tyle nie przesyła 😄

 

Dane mobilne  to w sumie powoli standard się robi u niektórych, że ponad 100 GB - chociaż u mnie wychodzi mniej więcej około 10 GB na miesiąc (ale to w sumie tylko dlatego, że w iPhone'ach trzeba bardziej ekonomicznie podchodzić do baterii ;p)

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

@Anonim  ściągam i wysyłam sporo, PC pracuje 24/24, to do pracy... nie zabawy, zresztą skoro światłowód mam i teraz 1GB łącze, to trzeba je wykorzystać 😉

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

Podziwiam, to są absolutnie niewyobrażalne wartości. Przypuszczam, że wielu ludzi tyle danych nie przemieli przez kilkanaście jak nie więcej lat 😅

 

Przy takim zużyciu to na prawdę nic tylko sie cieszyć, że mieszka sie w Polsce - bo są państwa gdzie przy takim zużyciu pewnie by sie złapali za głowę i mocno ograniczyli nawet internet światłowodowy 😄 

 

A jesteś w stanie mniej więcej określić czy więcej tego ruchu to Polska czy zagranica? 😛 

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

@Anonim  tylko Polska, sporadycznie Microsoft, szybkie serwery wykorzystuję i PC na max idzie 😎

Taka praca że dużo danych trzeba przepchnąć, nie ma litości dla sprzętu, jak padnie to nowy i szybszy poskładam.

Tak na marginesie latka wstecz klient Orange światłowód (2018). 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)


@Anonimnapisał(-a)

@ketrasaArturto tak prawie 300 GB na mobilnym, dość sporo. Jak z prędkościami? 😜


Tutaj umieszczałem prędkości x różnych miejsc internetu mobilnego:

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Podzielmy-sie-swoimi-speedtestami/td-p/202695

 

@Anonim szalone ilości GB przesyłasz. Szok. 👨‍💻😎👍🤯

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - ile transferu zużywacie? ;)

Czyżbyś to Ty był tym rekordzistą? 😛

A ciekawe te statystyki. Szkoda, że nie ma czegoś takiego za 2019 rok.

 

Skoro to tylko Polska, to w sumie nie ma takiej tragedii. U mnie ogromna większość to zagranica (praktycznie wszystko przez opentransit - blizzard, steam, facebook etc.) - więc o dziwo większą bolączką dla operatora jest moje zużycie 😜 Jednak ruch zagraniczny to inna bajka - prawie 2 TB przez opentransit to sporo 😜 A jeśli Polska.... To w sumie Orange tego nie odczuwa, tak mi się wydaje 😜

 

A tak abstrahując od wątku - mogę zapytać, w jakiej branży pracujesz, że aż tyle danych to wymaga? 😮