Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

XGS-PON 10Gbe


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

XGS-PON 10Gbe


@Samotnicknapisał(-a)

@agat13 No właśnie. Dla zwykłego użytkownika chyba nieprędko będą dostępne tak szybkie oferty (albo będą bardzo drogie). Ja bym się cieszył z 2/2.


A co to dla Ciebie nieprędko? 🙂 Nie żebym podgrzewał atmosferę ale naprawdę w latach świetlnych czasu do prezentacji oferty liczyć nie będziemy:) 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

XGS-PON 10Gbe


@mardernapisał(-a)

@Samotnick ale on pisze o 10GB/s. 


pisałem ogólnie o technologii XGS-PON która daje możliwości sprzedaży usług 10/10Gbe z jakimś tam oczywiście splitem. 

Tak czy inaczej w ofercie najszybciej dostępnej obecnie w OPL mamy 2000/600mbit/s czyli "tylko" 600mbit/s uploadu. Jeśli będziemy trzymać się tego Waszego przykładu nawet z 1gb/s to mamy 400mbit/s różnicy. to dużo. i realny czas który oszczędzimy. NAwet prywatnie. nie mówię już np. o osobach które zajmują się wideo albo obróbką zdjęć itd. wtedy to przekłada się na ich wydajność pracy. 

Musimy dążyć do rozwoju wszystkich technologii a nie tylko inflacji coraz większej:) 

 

I kończąc długi wywód zaraz taki 1Gb/s to będziemy mieli w telefonie w 5G więc łącze w domu na szkle jednak musi być szybsze od łacza moblinego... inaczej znaczy że ktoś spi(szkło) a ktoś pędzi z rozwojem (technologię mobilne)

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

XGS-PON 10Gbe


@pikerplnapisał(-a)

Kurcze, szkoda, że znowu router z wbudowanym optykiem, a nie wkładka SFP+. Mam w domu już część sieci 10Gb/s (NAS i komputery stacjonarne), ale nie mam w routerze portu 10GbE, bo wszystko sobie zrobiłem na szkle. 😉 

 


też nad tym boleje choć jakbyś zobaczył ofertę na XGS-PON UISP Fiber XGS/XG Optical Transceiver - Ubiquiti Store Europe to wkładka jest najdroższa - nawet droższa od ONT z wyjśćiem 10GB i to znacznie. 

Nie wiem dlaczego... może jest mało popularna i jest mały wolumen produkcji. 

 

Też bym wolał SFP+ i ogień... 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

XGS-PON 10Gbe

@lancewicz „Nieprędko” to faktycznie kiepska jednostka. Dla mnie to perspektywa od końca przyszłego roku. W każdym razie ja nic na ten temat nie wiem, tylko spekuluję.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 585
  • 1486
  • 3

XGS-PON 10Gbe

a router taki na przyklad ?

no na przyklad kliencki taki prosty