Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Ostatnimi czasy - jakoś od kilku dni zaobserwowałem dość wysokie pingi do wszystkich serwerów. Usługę światłowodową od Orange mam od dawna, nigdy przedtem nie spotkałem się z żadnymi problemami. Próbowałem wyłączać WiFI aby zobaczyć, czy robi to jakąś różnicę ale żadnej różnicy nie było. Nie mam żadnych wirusów, komputer jest czysty. 


Jestem zaskoczony, bo przez kilka lat nie miałem żadnych zastrzeżeń, mój średni ping do wp był rzędu 9-12 - teraz jest 45-55 - możecie się domyślić, jak wysoki potrafi być do zagranicznych serwerów. Dodam, że ping ma tendencje skoków i lubi się mocno wahać, nigdy przedtem też tak nie było. W godzinach porannych wszystko było dobrze, teraz znów podskoczyło.

 

Jakieś sugestie/pomysły?

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.

@dfhn  zgłoszenia zrobić, jeśli uważasz że internet źle działa, ping nie ma zasadniczo wpływu na działanie internetu, jedynie gracze mają dyskomfort. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.


@dfhnnapisał(-a)

...

mój średni ping do wp był rzędu 9-12 - teraz jest 45-55 - możecie się domyślić, jak wysoki potrafi być do zagranicznych serwerów

...


Osobiście nie widzę żadnej możliwości przewidzenia czasów odpowiedzi z serwerów "zagranicznych" na podstawie czasów odpowiedzi z serwera wp.pl.

U mnie średnie odpowiedzi z wp.pl są na poziomie 3-4ms.

Może masz jakieś przeciążenia węzła, ale ping to nie jest coś co mógłbyś reklamować.

Jeśli Ci to przeszkadza, to musiałbyś zrobić serię certyfikowanych pomiarów łącza narzędziem speedtest, jeśli te będą odbiegały od wartości gwarantowanych w umowie, byłaby podstawa do reklamacji.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Jakie wartości odbiegałyby od prawidłowych? wiesz może?

 

wiem jedno - jest spory spadek jakości usług, też właśnie w kwestii downloadu. Mam 1gbps, po teście na speedtest.net mam ok. 712mbps i 17ms do serwera orange. Nie jest to coś, co by mi przeszkadzało, ale pamiętam że zawsze mój download był rzędu ~950 a ping do serwera 1-2, bo kiedyś też sprawdzałem speedtest.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.

@dfhn 

Warunki masz w umowie. Mogę Ci napisać co jest w mojej umowie na ten temat, ale nie wiem co jest w Twojej:

"Prędkości pobierania i wysyłania danych w Sieci stacjonarnej dla opcji do 300 Mb/s:

  • pobieranie danych: maksymalna 300 Mb/s, minimalna 100 Mb/s. zwykle dostępna 90% prędkości maksymalnej
  • wysyłanie danych: maksymalna 50 Mb/s, minimalna 10 Mb/s, zwykle dostępna 90% prędkości maksymalnej"

PS. Żeby reklamacja miała szanse powodzenia, test musi być przeprowadzony w specyficzny sposób. Musi być certyfikowany. Tu masz link:

https://pro.speedtest.pl/

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53544
  • 622

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.

@dfhn  nie pizze po to, aby usprawiedliwić,  ale na zdrowy rozsądek, czy sieć szkieletowa jest z gumy? Czy setki, a nawet tysiące uslug 1Gb/sek znaczą, że dostęp dala wszystkich jest Gbxioosc użytkowników? 

Zgodzę się, że nogą być przeciążone węzły, że ruch w sieci pizakrajowej powiększa się wraz z dostępnością superszybkich usług, ale zastanówmy się jaką jest różnica w pobieraniu pliku dla 750Mb/sek i 950Mb/ sek?

Zgodzę się, że skoro umowa coś zawiera, powinna być przestrzegana. Zrób więc speedtest  certyfikowany na pro.speed.pl zgodnie z instrukcją  i to nie na przeglądarce, a na specjalnym sofcie. I zgłaszaj. 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Przytoczyłem tą prędkość aby udowodnić różnicę w działaniu internetu w porównaniu z tym, jak było, a nie dlatego, że mi to przeszkadza. 

 

Co mi przeszkadza to opóźnienie w grach. W branży gier komputerowych zarabiam, więc nie mogę sobie pozwolić na opóźnienie rzędu 100+ms na zagracznicznych serwerwach. Byłem w 100% zadowolony z usług orange, przez dwa lata było świetnie - do teraz.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Wysokie pingi w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Zrób to co kolega @j131 napisał. Jeśli będą podstawy do reklamacji to reklamuj. Jeśli nie to nic nie zrobisz. Grałem kiedyś w L4D i Battlefielda 3 przy pingu 50 i jakoś spokojnie dawałem radę.