Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysokie pingi i złe tracerty


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Wysokie pingi i złe tracerty

Witam, jest coś co mogę na to poradzić? Technicy orange kilka razy robili u mnie "rekonfigurację" żeby ustawić wszystko na maksa i było dobrze ale po kilku dniach ostatecznie automatyczna synchronizacja pogarsza sytuację i ping jest ponad 2 razy gorszy. Tak samo speedtest.pl ping z 15 do 50. Mam DSL 10mbps. Czy długi kabel w domu od gniazda do routera ok. 40m również w jednym miejscu przegryziony przez myszkę i złączony metodą "na zwijkę" może to powodować? Czy tutaj wszystko kwestia słabej linii lub jakichś ustawień orange.
Rozumiem, że w umowie mam 10mbps i jest te 10mbps ale naprawę już wolałbym 2mbps tak jak kiedyś żeby przynajmniej ping w grach był 40 a nie 100+.. Zazwyczaj 100 to miałem na amerykańskich serwerach a nie polskich czy niemieckich...

Co mogę zrobić w tej sytuacji? 

 

 

statystyki linii ze strony funboxa 2.0:

 

DSL w górę: 1021Kb/s

DSL w dół: 10239Kb/s

Margines szumu w dół: 9.4dB

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wysokie pingi i złe tracerty

@arte parametry linii masz w porzadku. Od kiedy takie problemy? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Wysokie pingi i złe tracerty

Nie jestem w stanie powiedzieć ale praktycznie od zawsze odkąd mam wyższe parametry czyli od dobrych paru lat, miałem 2mbps i pingi były niskie


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Wysokie pingi i złe tracerty

Używam ipv4, próbowałem ipv6 i wracać do ipv4, próbowałem również zmiany dns na googlowe i cloudflarowe ale nic nie pomaga, jedyne co pomoże to rekonfiguracja linii przez technika ale tylko na parę dni...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wysokie pingi i złe tracerty

A kontaktowales sie z Orange co oni na to ze po konfiguracji jest dobrze przez pare dni? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Wysokie pingi i złe tracerty

Właśnie to mówią, że automatyczna stabilizacja obniża parametry i dlatego jakość jest gorsza


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Wysokie pingi i złe tracerty

Cześć,

 

Sądząc po modemie masz Neo 10Mb/sek (zmylił mnie ten DSL-zupełnie inna usługa, choć też w technologii ADSL). Stabilizacja łącza działa niestety "dołująco" dla transferu usługi. Możesz jednak sprawdzić jak zachowuje się usługa jak najbliżej Centrali (czyli na wejściu linii do budynku). Zawsze lepiej położyć 40mb skrętki i mieć linię telefoniczną o 40mb krótszą. Na eth nic nie stracisz, a ów kabel dziwnie łączony może mieć wpływ na tłumienie linii. Zwróć uwagę na odczepy (równoległe gniazda telefoniczne w domu) i na jakość skręconych drutów na złączach. Zaśniedziałe połączenie potrafi sporo zepsuć na transmisji