Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Piotrekk85   Właśnie to że Orange jest wszędzie, hamuje rozwój innych, lepszych sieci. Przykład? Moje osiedle. Orange w 2016 roku się tu pobudowało, światłowody wszędzie, wiadomo że ludzie będą takie oferty łykać. Zmęczony cyrkiem Orange, jakiś czas temu rozmawiałem z administratorem sieci lokalnej w moim mieście (również FTTH) i pytałem czy jest szansa że poprowadzą światłowód u mnie na osiedlu i zaczną świadczyć usługi. Facet powiedział że coś planują, może w 2019 lub 2020, ale nie kwapią się do budowy sieci tutaj właśnie przez monopol Orange i ciężko by im było konkurować, bo większość osób, tak jak pisałem, używa internetu do bardzo podstawowych czynności jak facebook, instagram i wiele osób już jest w Orange. No i Orange to znana marka, a lokalnej sieci nikt nie zna i nie ufa.

 

Gdyby nie było Orange tutaj, z pewnością miałbym dużo lepszy internet od innego dostawcy który nie bałby się tu wejść bo nie musiałby konkurować z europejskim gigantem.

 

Taka jest taktyka Orange. Wtedy fani Orange będą mówić że Orange jest w wioskach a UPC czy inni już nie... no sorry ale gdybym miał firmę teleinformatyczną o budżecie dużo mniejszym od Orange, też nie chciałoby mi się konkurować z nimi tam gdzie oferują światłowody za 70zł bo wiadomo że nie miałbym szans.

 

Wiec tak, gdyby nie było u mnie Orange, dzisiaj bym miał z 300mbps od lokalnego dostawcy i byłbym zadowolony, bo nikt na nich nie narzeka, pingi świetne, trasy dobre, prędkości po 37mb/s do większości serwisów. Nie byłoby mnie na tym forum i nie musiałbyś mi odpisywać.

 

@Anonim   CFOS znam i to nie robi kompletnie nic poza inteligentnym rozdzielaniem łącza. Na światłowodzie nie ma tego problemu bo nawet jak 3 osoby siedzą na necie to nie ma różnicy w pingu i prędkości (przynajmniej u mnie). CFOS jest dobry ale właśnie dla miedzi. Po prostu zarządza ruchem na danym urządzeniu. Nie pomoże na trasy przez opentransit i packetloss, niestety.

 

Pamiętam jak czytałem o ''magicznych'' portach Ethernet LAN na płytach głównych typu Lag Killer. To taki wbudowany CFOS, na Orange nawet magia by nie pomogła, bo najpierw muszą ogarnąć przeładowane styki ze światem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

A teraz spójrz to z perspektywy ogółu na Twoim osiedlu? Byłoby lepiej? Mniejszy operator też może wystąpić do UKE które może nakazać udostępnienie infrastruktury po regulowanych cenach. Nie zawsze jest potrzeba budowania instalacji od zera.

Poza tym dla mnie cały czas jak dla mnie źle przedstawiacie swoje oczekiwania wobec Orange. Internet domowy (zwany do końca 2018 Neostradą) to nie jedyny internet. Dawna neo właśnie po to powstała. Gdyby szerzej można było brać np biznes pakiet gdzie nie ma większości problemów - dyskusje byłyby inne. Ew inna usługa korzystająca z tpixa.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Piotrekk85   Tak, byłoby lepiej bo nie wszedłby tu jeden dostawca tylko kilku i walczyliby o klienta. Teraz jest tylko Orange, na klatkach porozwieszane reklamówki jaki to cudowny internet, jaki super szybki. Lokalni dostawcy nie mają szans, wiadomo że przeciętny Kowalski wybierze Orange niż jakiegoś nieznanego dostawcę, zwłaszcza jeśli cena jest ta sama, wliczając TV. Całe moje osiedle jest zbudowane z PRL-owskich bloków z wielkiej płyty, a wiadomo że takie budynki to dla Orange priorytet bo złapią najwięcej klientów.

 

A ludzie dla których internet to coś więcej niż kilka serwisów społecznościowych, niestety muszą cierpieć...

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Piotrekk85 Skala skalą, ale spójrz na to może z  perspektywy biznesowej. 

Gdyby Orange dał mi multiroom na 3 dekodery miałby dodatkowe usługi  i dodatkowy zysk ode mnie.

Takich  klientów jest setki tysięcy. 

Więc gdyby im zależało na klientach to by to bardzo szybko zrobili...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Okej. Ale spójrz na to od strony biznesowej i obsługowej. Trzeba by rozdzielić vdsl na dwie przepływności jak kiedyś (do 40 i powyżej) a tego Orange nie zrobi z innych przyczyn. Więc trzeba by wykluczyć sporą grupę klientów VDSL. Na świetle trwają testy ale z tego co wiem główne problemy są z komunikacją po wifi (zasięg funboxów to inny temat, a zainteresowania smart wifi boxami nie ma). Rozwiązanie po kablu jak np w vectrze dla wielu klientów nie jest akceptowalne. Tu jest sporo wyzwań.
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Ale Orange szybko akurat buduje zasięg światłowodowy, więc dla tych klientów mogliby to już udostępnić. 

Okej - jest problem z połączeniem po Wi-Fi, ale tyle czasu minęło odkąd to wycofali i nadal tego nie naprawili?

Ja osobiście połączyłbym wszystkie dekodery kablem, nie byłoby z tym problemu - tyle tylko że niestety nie mam opcji wziąć nawet 3 dekoderów...

To jest najgorsze... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Najpierw trzeba to potestować... I chyba lepiej by jak usługa wejdzie, działałaby bez błędów.
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Ja to doskonale rozumiem, ale te testy trwają już kilka lat 😕 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)


@Banan9napisał(-a)

 

Pamiętam jak czytałem o ''magicznych'' portach Ethernet LAN na płytach głównych typu Lag Killer. To taki wbudowany CFOS, na Orange nawet magia by nie pomogła, bo najpierw muszą ogarnąć przeładowane styki ze światem.


Ja mam killera z płyty głównej i od razu wyłączonego, bo tylko powodował problemy a nie korzyści. Byle stream czy YT w tle generował opóźnienia w grach.

 

@Anonim wielki + na to co piszesz. Niestety pewne osoby mają klapki na oczach. Pewnie koloru pomarańczowego.