Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

myslalem o LTE ale wiem jak jest - podczas testow wszystkie pieknie a po podpisaniu umowy kupsztol.

na razie przedluzona umowa na kolejne 2 lata - moze dopiero jak sie przeprowadzimy do nowej chaty (obok) to wezme LTE na testy

dzieki z podpowiedzi

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Na VDSL nie, ale jeśli ma VDSL to ma i możliwość na ADSL, a nawet 20Mbps w Netii jest lepsze od 80 w Orange. 

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Wierz mi, że w T-Mobile LTE działa na prawdę dobrze. Fakt, w większych miastach czasem spada prędkość - ale lepsze 10Mb od TMobile, do całego świata niż 80 w Orange do... Do niczego 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Trzeba czytać co się bierze. To już lepszy jest DSL z Orange i też można czasem mieć.
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

W tym momencie jesteś bezczelny, z resztą nie pierwszy raz na tym forum. 

Polecanie VPN kiedy dostawca ma słabe trasy, zamiast realnie wesprzeć społeczność gdy operator nie zapewnia dobrej jakości usługi to szczyt chamstwa i prostactwa. 

Nic z Orange nikt nie poleci, poza Herołsiami z tego forum, bo im pasuje kolor przy avatarze. 

Okej - mam na światłowodzie gwarancję 50 Mbps pobierania - ale to powinno być do każdego miejsca na swiecie w takim razie - no przecież jest gwarantowane! 

 

Autorze tematu, jeśli chcesz stabilnego lacza, z dobrymi pingami i szybko ladujacego strony WWW, Orange nie jest dla Ciebie.

Tu 100% packet loss to nie wina Orange, a twoja. Taka jest oficjalna formułka pracowników BOK. 

 

Jeśli chcesz jednak męczyć się z marną namiastką internetu od klamcow, zostan w Orange .


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Anonim  Obrońcy Orange ciągle piszą o tych stykach międzyoperatorskich i że to nie wina Orange. Trasy Polska-Niemcy-Polska to przecież też nie jest winą Orange, to wina niedobrych dostawców że nie chcą płacić ogromnego haraczu i Orange jest zmuszona puszczać pakiety przez Niemcy albo nawet Francję.

 

NIKT nie ma problemów na stykach z vodafone.de, Orange ma. Wina oczywiście po stronie Vodafone. Nikt z dostawców światłowodowych nie ma problemu z youtube, Orange ma. Wina oczywiście po stronie google.

 

Czyli tak. Mamy skoki narciarskie. Jest 50 zawodników. 49 wylądowało bez problemów. ale jeden się przewrócił, do tego krótko skoczył. Wina skoczka? A skądże! Jego rodzina, przyjaciele, znajomi, trenerzy, sponsorzy, wszyscy krzyczą że to skocznia jest zła, mimo że 49 zawodników nie miało żadnych problemów z najazdem i lądowaniem.

 

Tak samo wygląda sytuacja z Orange.

 

Oczywiście, nie mówię że każdy dostawca jest cacy i żaden nie ma problemów. Jest wielu dostawców oferujących wątpliwą jakość usług. Nie mówię że nie. Tylko ci dostawcy nie oferują prędkości po 1gb na światłowodach i nie reklamują się jako super internet dla graczy.

 

Jest ktoś jest w stanie mi pokazać dostawcę internetu, który oferuje ludziom światłowody i prędkości do 1gb a nie potrafi zapewnić wysokiej jakości internetu, ma wysokie pingi, utraty pakietów, problemy na wielu stykach i youtube z częstym buforowaniem 20kb/s uniemożliwiającym swobodne korzystanie z contentu, to z miłą chęcią cofnę wszystkie moje słowa i powiem że się nie znam i nie mam racji. Jest ktoś w stanie mi pokazać drugiego takiego dostawcę na światłowodach który odwala taki cyrk?

 

''Orange nie nadaje się do niczego'' nie zgadzam się! Nadaje się do memy.pl, mój brat często tam wchodzi i mówi że nie ma problemów 😄

 

Dorzucę jeszcze screena z zawrotnej prędkości pobierania moda do Diablo 2. Oczywiście, może być wąskie gardło serwera, ale w moda mam zamiar grać ze znajomym a u niego na Netii 100 szło 11mb/s... więc raczej Orange znów ma problemy na stykach międzyoperatorskich...

https://prnt.sc/mxi9kk

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

A czym był mierzony BufferBloat?  Ja mogę mieć taki Bez tytułu.png

i taki 

Bez tytułu1.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Nie prawdą że nikt nie ma problemów. Na całym świecie rozwijają się usługi vpn bo jednak zazwyczaj najpopularniejsze usługi masowe nie mają kontroli ruchu czy tras.
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

VPN rozwija się tylko dlatego, że jest bardzo dobrym zabezpieczeniem przed cyberatakami... 

Widac, że kompletnie nie znasz tego rynku i działania tej usługi...

Tak, każdy dostawca na świecie ma przeladowane styki, nie peeruje się w IX-ach i ma w nosie realne problemy klientów. 

Może i na całym świecie, fakt bo Orange nie działa tylko w Polsce.

 

Ale ciekawostka jest to, że Orange we Francji normalnie jest w IX-ach 😉 

Jak się szanuje klienta, to można.

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

A choćby w Polsce te "usługi masowe" jak UPC, Vectra, Netia, Multimedia i inni dostawcy potrafią załatwić problem z przeładowanymi stykami momentalnie - ile jest przykładów np. na forum UPC...

 

Netia to inny świat w takim razie, bo ma najlepsze krajowe styki. I zagraniczne z resztą też .. 

 

Ale tak - wszystkie usługi masowe są slabe...

 

Choćby w OVH place za serwer 13 złotych miesięcznie - a mam łącze o którym w Orange mogę pomarzyć (wiem, inne zastosowanie itp.), ale jednak jest.... gwarantowane w dodatku.