Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana na funbox 6 za darmo?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Wymiana na funbox 6 za darmo?

Hej

Wczoraj (10 miesięcy przed końcem umowy) zadzwonił do mnie konsultant z orange oczywiście podziękowałem za propozycje ponieważ w grudniu kończy mi się także umowa na tv u innego operatora i może wezmę od orange jakiś pakiet usług a może w ogóle ucieknę do innego operatora. (czy jest możliwość jakiejkolwiek negocjacji ceny tak jak to ma miejsce przy umowach na tv satelitarną czy po prostu brać co dają? )

Korzystając jednak z okazji że to Pan dzwonił do mnie a nie ja do Pana zapytałem go o możliwość wymiany fb3 na fb6 bez przedłużania umowy i Pan powiedział że taka wymiana jest darmowa i wystarczy się przejść do salonu, szczerze nie chce mi się w to wierzyć.... czy komuś takie coś się udało?

Zakładając internet technik z orange mówił żeby nie przywracać fb3 do ustawień fabrycznych bo jak to zrobie to on będzie musiał przyjść mi to naprawić itd 


Orange w mojej lokalizacji dzierżawi światłowód dlatego funbox mam podpięty do jakiejś kostki ale nie wydaje mi się żeby konfiguracja nowego funboxsa była jakaś bardzo trudna najwyżej zadzwonię na infolinie poproszę o zewnętrzny ONT i login i hasło do usługi jeśli funbox nie pobierze tego automatycznie a dalej to już standard rozdzielenie pasma ustawienie zabezpieczeń itd jeśli  się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wymiana na funbox 6 za darmo?

@_Artek_ konsultant ewidentnie kręcił, jak na razie nie ma możliwości wymiany na FB 6 bez przedłużenia umowy lub podniesienia prędkości (pisaliśmy o tym jakiś czas temu i był też temat na AMA) w przyszłości ma być wprowadzona wymiana bez przedłużania i podnoszenia prędkości ale za opłatą. FB 3.0 możesz zresetować lub przywrócić do fabryki i sam sobie pobierze ustawienia z sieci (w drugim przypadku musisz jednak wprowadzić od nowa własne ustawienia). FB 6 podłączany w miejsce trójki jest bardzo łatwy w instalacji, nie potrzeba wielkiej wiedzy technicznej aby sobie z tym poradzić. Acha zapomniałem dopisać jeżeli przedłużasz umowę online przez MO jest rabacik od 5zł/mc przy jednej usłudze do 10zł/mc przy dwóch lub więcej usług w Orange (nie wiem czy dotyczy to też przedłużeń przez infolinię).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

78 ODPOW. 78

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Wymiana na funbox 6 za darmo?

@_Artek_ co do usług Orange, to nie ma żadnej negocjacji cen. Albo się godzisz na daną ofertę, albo jej nie kupujesz.

Przy przedłużeniu umowy możesz wymienić sobie na FB6, be dopłaty za wymianę, ale moim zdaniem po podłączeniu powinien router z automatu sam pobrać dane login i hasło do internetu, chyba, że faktycznie masz jakąś dziwną instalację.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Wymiana na funbox 6 za darmo?

Przy przedłużeniu to wiem, ale Pan powiedział że mogę tak sobie iść do salonu i wymienić bez przedłużenia i podnoszenia prędkości (obecnie mam 600mb)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Wymiana na funbox 6 za darmo?

Trzeba podejść do salonu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wymiana na funbox 6 za darmo?

@_Artek_ konsultant ewidentnie kręcił, jak na razie nie ma możliwości wymiany na FB 6 bez przedłużenia umowy lub podniesienia prędkości (pisaliśmy o tym jakiś czas temu i był też temat na AMA) w przyszłości ma być wprowadzona wymiana bez przedłużania i podnoszenia prędkości ale za opłatą. FB 3.0 możesz zresetować lub przywrócić do fabryki i sam sobie pobierze ustawienia z sieci (w drugim przypadku musisz jednak wprowadzić od nowa własne ustawienia). FB 6 podłączany w miejsce trójki jest bardzo łatwy w instalacji, nie potrzeba wielkiej wiedzy technicznej aby sobie z tym poradzić. Acha zapomniałem dopisać jeżeli przedłużasz umowę online przez MO jest rabacik od 5zł/mc przy jednej usłudze do 10zł/mc przy dwóch lub więcej usług w Orange (nie wiem czy dotyczy to też przedłużeń przez infolinię).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Wymiana na funbox 6 za darmo?

Też mi się wydaje że ta darmowa wymiana to zbyt piękne żeby było prawdziwe konsultanci na infolinii często kręcą dopóki mogą tak miałem przy podnoszeniu prędkości.  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Wymiana na funbox 6 za darmo?

@_Artek_ obecnie FB6 jest dostępny dla opcji 600 Mbit/s i 1 Gbit/s, przy podpisywaniu nowej lub przedłużaniu obecnej umowy. Z czasem będzie dostępny dla pozostałych użytkowników, ale jeszcze nie teraz.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wymiana na funbox 6 za darmo?


@_Artek_napisał(-a)

Też mi się wydaje że ta darmowa wymiana to zbyt piękne żeby było prawdziwe konsultanci na infolinii często kręcą dopóki mogą tak miałem przy podnoszeniu prędkości.  


Spróbuj iść ze sprzętem do salonu i spróbuj wymienić. Powołaj się na rozmowę z konsultantem, zażądaj odsłuchu rozmowy.. 😉 Nie daj się, a może ulegną.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Wymiana na funbox 6 za darmo?

@slav72 ostatnio chyba zaszły jakieś zmiany, bo jak oddawałem w salonie funboxa3.0 to mi powiedzieli, że już wymiany przy podnoszeniu prędkości zostały wstrzymane, teraz tylko można go dostać podpisując przedłużenie lub nową umowę,


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Wymiana na funbox 6 za darmo?

Nie ma możliwości wymiany na życzenie nawet za opłatą, jeśli konsultant tak powiedział, a ty złożysz reklamację. Dostaniesz przeprosiny z błędną informację, ale modemu nie wymienią.
Znam taką sytuację.
Nadal możliwa wymiana przy podnoszeniu prędkości.