Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wykonanie instalacji.

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Wykonanie instalacji.

 Dzień dobry. Zamówiłem pakiet internet (światłowód) i TV z multiroomem. Mam pytanie, czy monter z Orange ma położyć "swoje" przewody eterneth od modemu do dwóch dekoderów, czy ja mam je zapewnić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Wykonanie instalacji.

@slawmog  do 25m instalacji monter w ramach dekodera wykonuje w cenie 

Warto się na to powołać, bo jeśli oba dekodery są blisko, to masz free.  Jak ułożysz same kable, to obowiązkiem montera jest je wykorzystać i podłączyć oba dekodery, więc pozwolę się sobie nie zgodzić z rozwiązaniem. Dogadywanie się nie powinno mieć miejsca, bo warto wiedzieć o przysługujących Ci usługach ze strony montera

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

38 ODPOW. 38
Anonim

Nie dotyczy

Wykonanie instalacji.

@slawmog  dodatkowe kable LAN we własnym zakresie, można samemu to zrobić, monter podłącza FunBox, może za dodatkową opłatą ci to zrobi, dopytaj na czat Orange 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Wykonanie instalacji.

 Nie mam problemu z samodzielnym położeniem przewodów, myślałem, że  jeden dekoder podłącza Orange na "swój koszt".🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Wykonanie instalacji.

@slawmog  do 25m instalacji monter w ramach dekodera wykonuje w cenie 

Warto się na to powołać, bo jeśli oba dekodery są blisko, to masz free.  Jak ułożysz same kable, to obowiązkiem montera jest je wykorzystać i podłączyć oba dekodery, więc pozwolę się sobie nie zgodzić z rozwiązaniem. Dogadywanie się nie powinno mieć miejsca, bo warto wiedzieć o przysługujących Ci usługach ze strony montera


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Wykonanie instalacji.

@agat13 dzięki za informacje, ale czy jest to gdzieś zapisane (w regulaminie świadczenia usług, w umowie)? Żeby można było oficjalnie się powołać na jakiś paragraf.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Wykonanie instalacji.

@slawmog  ja to wiem z praktyki. Uczestniczyłem w kilku instalacjach. Co do regulaminów, poszukam 

Anonim

Nie dotyczy

Wykonanie instalacji.


@slawmognapisał(-a)

 Nie mam problemu z samodzielnym położeniem przewodów, myślałem, że  jeden dekoder podłącza Orange na "swój koszt".🤔


Dekodery połączy ci tylko po wi-fi, przy standardowej usłudze instalacji, więc przygotuj instalację (kabel LAN) jak potrafisz 😉

@agat13  napewno 25 metrów instalacji, do dekodera, nie zrobi instalator, kilka metrów może, ale musi być na to przygotowany.

Tak z autopsji, ten bliżej dekoder, połączy z FunBox po wi-fi, odległy dekoder, to już trzeba kabel LAN pociągnąć i spiąć z FunBox.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Wykonanie instalacji.

@Anonim  przy dekoderze i iptv  monter jest zobowiązany ułożyć kabel dla multiroomu  w ftth, bo drugi  dekoder dawano  UHD88,  bez wifi

Monterzy są przygotowani na taką instalacje, tylko  nie zawsze informują klientów o takiej  mozliwosci


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Wykonanie instalacji.


@agat13napisał(-a)

@slawmog  do 25m instalacji monter w ramach dekodera wykonuje w cenie 

Warto się na to powołać, bo jeśli oba dekodery są blisko, to masz free.  Jak ułożysz same kable, to obowiązkiem montera jest je wykorzystać i podłączyć oba dekodery, więc pozwolę się sobie nie zgodzić z rozwiązaniem. Dogadywanie się nie powinno mieć miejsca, bo warto wiedzieć o przysługujących Ci usługach ze strony montera


@agat13  nie chcę się kłócić ani nie mam zamiaru podważać Twojej wiedzy i kompetencji, ale z tymi 25 metrami instalacji nie jest czasami tak że wchodzi to w zakres dodatkowej usługi płatnej?, jak to opisują tu

Usługi serwisowe w Orange | Orange Polska

slav72_0-1657463302705.png

Jak stworzyć sieć domową? Poznaj kilka wskazówek - Poradnik Orange

slav72_1-1657463376413.png

76ec74c9-6562-4108-a80c-326307a67cdb.pdf (orange.pl)

 

slav72_0-1657463742938.png

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Wykonanie instalacji.

@slav7 też to znalazłem w cenniku usług serwisowych.

 A w potwierdzeniu zamówienia jest pozycja: prace instalacyjne (FTTH) (bez podanej ceny) i: Instalacja Multiroom- Asysta zapewnia pomoc w uruchomienie telewizji na II telewizorze (instalacja modemu i dekodera Orange i konfiguracja) niepłatne, ale nie jest zaznaczone czy przewodowo czy wifi😁. Czyli jeśli chcę przewodowo podłączyć dekodery i komputer muszę sam położyć przewody i nie marudzić.