Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wykonanie instalacji.

ROZWIĄZANE

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Wykonanie instalacji.


@slawmognapisał(-a)

 Dzień dobry. Zamówiłem pakiet internet (światłowód) i TV z multiroomem. Mam pytanie, czy monter z Orange ma położyć "swoje" przewody eterneth od modemu do dwóch dekoderów, czy ja mam je zapewnić?


Mnie nie były potrzebne te dodatkowe kable bo miałem od zawsze położone swoje. Ale instalatorzy wspominali o możliwości zrobienia do 25m eternetu w ramach instalacji światłowodu.

To by się zgadzało (do jakiegoś stopnia) z tym co jest na stronie:

https://www.orange.pl/omnibook/przygotowania-do-wizyty-technika#

Wspominają tam o rozprowadzeniu internetu kablami w lokalu; wobec rekomendowanego podłączenia tylko jednego dekodera z modemem przez WiFi, przy multiroom zasadniczo jeden z dekoderów musi być instalowany na kablu (jeśli ma to być zgodne z rekomendacją). Jeśli kabla by nie było, to logiczne wydaje się zainstalowanie go.

Istotne jest, żeby w czasie wizyty instalatora wszystko zostało skonfigurowane we w miarę rozsądny sposób, tak żeby można było zweryfikować poprawne działanie wszystkich usług. Później możesz sobie LAN przerabiać do woli, ale ważne żeby mieć najpierw pewność że wynajęty sprzęt był sprawny.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Wykonanie instalacji.

@slav72  zgodzę się z @j131  bo to co znalazłeś, to asysta płatna, bez instalacji. Przy instalacji nowego ftth  ten kabel eth jest w cenie. Jednak pomyślcie, który monter by się tym chwalił????


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wykonanie instalacji.


@agat13napisał(-a)

@slav72  zgodzę się z @j131  bo to co znalazłeś, to asysta płatna, bez instalacji. Przy instalacji nowego ftth  ten kabel eth jest e cenie. 


@agat13  rozumiem, a mój post napisałem w formie pytającej.
 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Wykonanie instalacji.

@slav72 Gwoli doprecyzowania, ustaliłem ze znajomą kierowniczką Salonu, że asysta monterska (czytaj: instalacja usług i sprzętu w domu abonenta wraz z wcześniej zamówionym multiroomem) jest bezpłatna. 

Zakres asysty jest taki sam jak płatnej. Ważne, aby jasno i precyzyjnie ująć to w zamówieniu, że będzie konieczne ułożenia dodatkowego kabla eth do multiroomu.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wykonanie instalacji.

@agat13  jak zwykle udało Ci się wszystko potwierdzić i wyjaśnić 👍 teraz wszystko jest jasne na temat.

PS.

Niestety nie obracam się w kręgach instalatorskich jak Ty, więc nie mam możliwości/znajomości aby takie rzeczy potwierdzać 🙁, ale za to mam wiedzę w zakresie instalacji sat na przykład 😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Wykonanie instalacji.

Dzisiaj na czacie poinformowano mnie, że monter "swoimi" przewodami podłączy dwa dekodery.

agat napisał: Zakres asysty jest taki sam jak płatnej. Ważne, aby jasno i precyzyjnie ująć to w zamówieniu, że będzie konieczne ułożenia dodatkowego kabla eth do multiroomu.

 

Ale jak to ująć w zamówieniu ze strony internetowej Orange, są tam gotowe formułki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Wykonanie instalacji.

@slawmog Jeśli masz możliwość ustawienia modemu przy jednym dekoderze to byłoby optymalne rozwiązanie. Zwróć jednak uwagę na zasięg wifi, czy akurat taka konfiguracja będzie gwarantowała dobry zasięg wszędzie. Zostanie tylko jeden kabel do pociągnięcia.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

Wykonanie instalacji.

Mieszkam w bloku. Planuję modem umieścić w przedpokoju, po środku mieszkania, chcę podłączyć komputer PC i TV to jest mniej niż 10 metrów przy ścianach od modemu, i drugi TV po drugiej stronie przedpokoju, też mniej niż 10m. Do peceta muszę sam położyć przewód LAN. Wifi będzie używane sporadycznie przez telefony i trzeci TV.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Wykonanie instalacji.

@slawmog powiem Ci jak to wygląda w praktyce. Podłączy ci dekoder do modemu i TV kablem w zestawie. Uruchomi, da papiery do podpisu i tyle go będziesz widział. Chyba że to będzie robota prywatna z załącznikiem wówczas potoczy się inaczej 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Wykonanie instalacji.

@marder To nie tak do końca..jeśli modem jest w przedpokoju, a dekoder w salonie, to kabel z zestawu i tak nie starczy. Gdy będzie chciał podłączyć oba dekodery po wifi, to warto zwrócić uwagę, że nie jest to zgodne z zaleceniami o tym, że jeden po kablu, drugi ewentualnie po wifi. Świadomy klient może więcej niż ten, który mówi " a rób pan jak chcesz". Jeśli technik widzi dobrze zorientowanego użytkownika i jeszcze ma świadomość, że jego praca podlega niestety ocenie, to za bardzo nie będzie oponował (przy zgłoszonej asyście na multiroom-wykonywanej za free według regulaminu usługi) i zrobi co do niego należy. 

Zawsze jednak warto zadbać o pokojowe podejście do tematu i wzajemne zrozumienie. obie strony zawsze będą się lepiej z tym czuły, gdy nie trzeba będzie wyciągać ciężkich dział na "przeciwnika" 🙂

Ja zawsze miło wspominam wizyty techników, choć im czasem humory popsuję moim natręctwem technicznym.