Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami

Jaka może być przyczyna wolniejszego połączenia z internetem w godzinach wieczornych?
I w jaki sposób można to naprawić?

7 ODPOW. 7

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami

Proszę, opisz więcej szczegółów. Jaka neostrada? Mało danych. Jakiś wynik ze speedtestu np http://www.speedtest.pl/. Na chwilę obecną mogę Ci napisać tylko tyle, że neo wieczorami czasami "przysiada". Miałem tak na Neostradzie do 80Mbs...spadek w godzinach 18-22 nawet do 10Mbs.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami

Internet stacjonarny
Od około godziny 16 do godziny 23 połączenie jest wolniejsze, strony w przeglądarce długo się ładują, ping w grach waha się między 200-250.

Co można zrobić w takiej sytuacji?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami

Jaki router? Dane po wifi czy po kablu? Bardzo ważny jest porzadek w kompie. Bałagan sumuje problemy z netem. Problem jest cały czas, czy pogorszyło się niedawno? 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami

Ruter TP-LINK, dane po wifi.
Komputer kupiony 2 tygodnie temu więc porządek jeszcze jest.Problem jest od około 2 miesięcy, na początku myślałem że to przez stary komputer ale po kupieniu nowego cały czas jest to samo


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami

Z mojej strony, jedyne co mogę doradzić to zgłoszenie reklamacji na działanie internetu/neostrady do BOK przez orange on line lub aplikację mobilną, jeśli taką posiadasz (szczegóły tutaj). Ewentualnie później, jeżeli zajrzą tutaj "spece" od takich zagłostek to może coś jeszcze innego doradzą Emotikon: Szczęśliwy

 

@edit: jeśli masz możliwość, sprawdź czy na kablu też masz takie spadki w godzinach które podałeś. Szanse na zdiagnozowanie rosną, wtedy gdy podasz jak najwięcej danych z obserwacji 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami

Ok. Dziękuję za pomoc


Zespół Nasz Orange
  • 1106
  • 7748
  • 80

Wolniejsze połączenie z internetem wieczorami

Cześć @bcuker,

Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.

Pozdrawiam,
Rafał